iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
roming
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2011, 19:33
Renault: SCENIC II Ph II 2007
Silnik: 1.9 Dci 131 KM

Re: Kupno Megane III coupe 1.9dci

Post autor: roming »

Zmień mechanika :-)
Wersja 130KM jest już poprawiona bez bolączek wersji 120KM.


RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Megane III

Post autor: RadekNE L3 GT »

bossmen pisze: środa, 15 maja 2013, 08:24 To żeby nie zakładać osobnego tematu,zapytam jeszcze o Lagunę III bo też mi sie podoba,słyszałem że jest zdecydowana poprawa jakości w porównaniu do poprzedniego modelu,no i jak silniki??? czy 1.5 dci daje rade i jak sie sprawuje 2.0 dci bo kompletnie nie znam tego silnika!
Witam. Mam lagune 3 2.0dci silnik bardzo dobry naprawdę godny polecenia ! Mam wersję po liftingu w kombi w wersji GT. Samochód jak kupiłem oczywiście wymieniłem olej w silniku+filtry, olej w skrzyni ,hamulce tyl+przód +tarcze. Elektryka jest poprawiona nic się nie dzieje, wnetrze ładnie zrobione ja mam z nawigacja tomtom (karta-mapa 2020) wszystko chodzi ładnie. Jak chcesz jakąś poradę to pisz jak się nastawisz na lagune 3.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Megane III

Post autor: RadekNE L3 GT »

bossmen pisze: środa, 15 maja 2013, 08:24 To żeby nie zakładać osobnego tematu,zapytam jeszcze o Lagunę III bo też mi sie podoba,słyszałem że jest zdecydowana poprawa jakości w porównaniu do poprzedniego modelu,no i jak silniki??? czy 1.5 dci daje rade i jak sie sprawuje 2.0 dci bo kompletnie nie znam tego silnika!
Silnik 2.0dci są od 130 KM do 178KM ,ja mam po chipie 204KM 435 NM w skrzyni manualnej 😁
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 sierpnia 2021, 18:40 przez RadekNE L3 GT, łącznie zmieniany 1 raz.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Ja mam lagune 3 2.0dci GT po liftingu . Silnik naprawdę godny polecenia, wnetrze nie trzaska ładnie wykonane, ja mam wersję z nawigacja tomtom mapa2020 , silniki od 130-178KM . Ja mam wersję po chipie 204KM 435 NM . Polecam
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 sierpnia 2021, 18:39 przez RadekNE L3 GT, łącznie zmieniany 1 raz.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Pamiętaj jak byś kupil 1.5 wymieniaj olej co 10-15 tys km. Przy kupnie sprawdz u mechanika czy słychać panewki.

Sadam49
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2021, 07:10
Renault: Megane 3
Silnik: 1.4 tce 130km
Lokalizacja: Gdańsk

Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: Sadam49 »

Cześć! Szukam dla siebie Megane 3 1.6 16v 110km mam na oku 2 ogłoszenia. Może ktoś akurat był i widział te auta na własne oczy lub może powiedzieć czy warto w ogóle na nie patrzeć, a tym bardziej jechać oglądać. Jestem z Gdańska więc kawałek mam, a na darmo nie chciałbym jechać.

1. https://www.olx.pl/d/oferta/renault-meg ... bserved_ad

Przy powyższym aucie nie podoba mi się obcierka na tylnym zderzaku. Z informacji dodatkowej jaką uzyskałem to taka, że przy ok. 100k km był wymieniany rozrząd.

2. https://www.olx.pl/d/oferta/renault-meg ... bserved_ad

Tu z kolei nie podoba mi się przebieg auta (jest dosyć wysoki, a wolałbym auto z niższym), druga rzecz to w wyposażeniu jest wpisana, kamera i kamera cofania, na zdjeciach ciężko dostrzec te kamery, a i wyświetlacza gdzie obraz z kamery miałby się wyświetlać we wnętrzu auta raczej nie ma.

Co sądzicie? Warto? Ktoś może je oglądał na własne oczy?

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: RadekNE L3 GT »

Kolego ja bym szukał dalej.
1. Mi osobiście się nie podoba
2. Trochę duży przebiegna benzynę 1.6 ale przeliczając na 10lat auta to 24tys.km to nie dużo.
Poza tym to dobre silniki.

Sadam49
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2021, 07:10
Renault: Megane 3
Silnik: 1.4 tce 130km
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: Sadam49 »

RadekNE L3 GT pisze: czwartek, 30 września 2021, 18:51 Kolego ja bym szukał dalej.
1. Mi osobiście się nie podoba
2. Trochę duży przebiegna benzynę 1.6 ale przeliczając na 10lat auta to 24tys.km to nie dużo.
Poza tym to dobre silniki.
Dzięki za opinie :) Powiedz mi kolego jedną rzecz, Megane 3 1.6 16v 110 km z 2009 roku, przebieg 125 tysięcy, bezwypadkowy, zadbany (parkingowe mikro rysy, malutkie odpryski na masce od kamyczków), nowe sprzęgło, zawieszenie spoko, reszta też spoko, elektryka i klima sprawna, nowy rozrząd kompletny i rok rękojmi za 24 tysiące to się opłaca? Salon sprzedaje używane. Sprzęgło i rozrząd robił serwis tego właśnie salonu.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: RadekNE L3 GT »

Rozumiem że to 5drzwiowe HB, a jak z wyposażeniem; nawigacja , bose , itp . No 24 tys to już tak mało nie jest . Trochę droższe są kombi że względu na to że jest zapotrzebowanie teraz najlepiej sprzedaja się suwy i kombi potem HB ,na końcu sedany . Odpryski to normalne na masce . FAJNIE ze jest już rozrząd wymieniony czy sprzeglo ale cena mogła by być ciut niższa bo tak wychodzi że ktoś sobie to policzył wszystko . Rocznikowo ogólnie ktoś przesadził z cena . Sam wiem ze szukanie samochodu to nie jest łatwa sprawa. Ja szukałem 13miesiecy ale się udało. Rozumiem że jesteś z okolic Bydgoszczy? Bo wcześniejsze auta na zdjęciach były cb ? Coś może podwieczor ci wrzucę to pooglądasz. Ja jestem z warminsko mazurskiego (elblag) także nie obawiaj się ze ci moje auta chce sprzedać 🙂

Sadam49
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2021, 07:10
Renault: Megane 3
Silnik: 1.4 tce 130km
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: Sadam49 »

RadekNE L3 GT pisze: piątek, 1 października 2021, 06:07 Rozumiem że to 5drzwiowe HB, a jak z wyposażeniem; nawigacja , bose , itp . No 24 tys to już tak mało nie jest
Tak jest to HB, bez nawigacji bez bose. ASO serwisu który to auto sprzedaje wywindował cenę do 24k właśnie dlatego że wymienili sprzęgło, pełen serwis olejowy i rok rękojmi. Mógłbym mieć to auto za 23k ale wtedy na rozrządzie który jest teraz, który CHYBA nie był wymieniany. Za te 24k jednak gdybym wziął to kompletny rozrząd mi zrobią.

Ogólnie mieszkam w Gdańsku, a pochodzę z Ostródy 😄😉

Sadam49
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2021, 07:10
Renault: Megane 3
Silnik: 1.4 tce 130km
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: Sadam49 »

Z wyposażenia ten za 24k ma Tempomat, szyby i lusterka w prądzie, klimatyzacja automatyczna dwie strefy, czujniki parkowania tył, alufelgi, radio fabryczne, poduszki i systemy typu ABS to wiadomo standardowo

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: RadekNE L3 GT »

W pomorskim trochę więcej powinno być autek . Popatrz na spokojnie i daj znać. Z automatyczna klima napewno lepiej wygląda.

Sadam49
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2021, 07:10
Renault: Megane 3
Silnik: 1.4 tce 130km
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: Sadam49 »

RadekNE L3 GT pisze: piątek, 1 października 2021, 17:36 W pomorskim trochę więcej powinno być autek . Popatrz na spokojnie i daj znać. Z automatyczna klima napewno lepiej wygląda.
Dziś odbyłem jazdę testową tą Megane za 24 tysiace o której pisałem wyżej. Po zrobieniu kilku kilometrów wyskoczył CHECK, KLUCZ oraz komunikat "Skontroluj układ wydechowy". Bardzo mnie to "zniesmaczyło", człowiek z salonu z którym załatwiam wszelkie formalności, zadaje pytania itp. powiedział mi, że oczywiście auto trafi do ich serwisu, zdiagnozują problem i jeśli faktycznie będzie usterka to ją wyeliminują na własny koszt, tak że mi cena nie wzrośnie, a ewentualnie coś co wymagało naprawy miałbym naprawione.

Chciałbym wiedzieć z czym powyższy błąd może być zwiazany, co może wymagać wymiany, czy warto nadal patrzeć na ten egzemplarz pomimo tego że wyelimunją usterkę, czy możę się to zdarzyć ponownie?

Jeśli faktycznie znajdą jakąś usterkę i ją naprawią to ponownie wybiorę się na jazdę testową sprawdzić czy tym razem nie pojawi się jakiś błąd po kilku kilometrach.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: RadekNE L3 GT »

Nieznam tego salonu . Ale wiem że są spryciarze gdzie potrafią problem załatwić w taki sposób (skasować blad) I po kilku dniach wraca do ciebie prawdziwy problem . Do końca nie wiadomo co jest i czy naprawdę wyeliminują ten problem czyli podłącza do kompa , znajdą i naprawi na prawdę problem . Ja bym obsawial sondę lambde ale bez podłączenia ciężko powiedzieć. Moim zdaniem dałbym sobie spokój

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oględziny Megane 3, czy warto?

Post autor: RadekNE L3 GT »


ODPOWIEDZ