iparts></a>
<a href= francuskie

Megane IV E-Tech PHEV - opinie

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
piotrkowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2022, 14:46
Renault: Renault Talisman
Silnik: 1.8 TCe
Lokalizacja: Tychy

Megane IV E-Tech PHEV - opinie

Post autor: piotrkowal »

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem Meganki E-Tech i waham się między elektrykiem a hybrydą PHEV. Czy macie może jakieś doświadczenia z którymś z tych modeli? Czytałem recenzje zarówno elektryka jak i hybrydy i szczerze mówiąc tylko pogłębiły mój dylemat.

Pozdrawiam serdecznie

https://www.superauto.pl/artykuly/renau ... e-recenzje

Slavekk
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 grudnia 2021, 14:58

Re: Megane IV E-Tech PHEV - opinie

Post autor: Slavekk »

Głównym problemem w takich recenzja jest to, że ich autorzy na codzień nie jeżdżą autami elektrycznymi ani PHEV.
Więc podchodzą do testu jak laicy, którzy udają że "się znają"
To mi przypomina czasy, gdy jeździłem cytryną ze skrzynią zautomatyzowaną.
Pożyczyłem auto kobiecie, która na codzień jeździła na taksówce z manualną skrzynią.
Wróciła z informacją że to moje auto "jest do dupy", a po prostu się uparła że to ona wie lepiej niż automat jak zmieniać biegi.
No i się nie dogadali :D
I potem powstają takie głupoty jak "wyjący silnik" meganki PHEV
Ja użytkuję Captura PHEV, a to jest ten sam zespół napędowy i ta sama bateria.
Nie wiem co byś chciał wiedzieć i dlaczego rozważasz taką alternatywę BEV vs. PHEV.
Jakie masz możliwości ładowania baterii (bardzo ważne w PHEV, mniej ważne w BEV), jak przewidujesz je eksploatować...

piotrkowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2022, 14:46
Renault: Renault Talisman
Silnik: 1.8 TCe
Lokalizacja: Tychy

Re: Megane IV E-Tech PHEV - opinie

Post autor: piotrkowal »

Cóż, jeśli chodzi o możliwości ładowania, zostaje mi aktualnie domowe gniazdko, choć zastanawiam się poważnie nad Wallboxem. Myślałem nad PHEV dlatego, że czasem przyjdzie mi jechać w trasę, jednak w większości przypadków poruszam się głównie po mieście, nie robiąc więcej niż 100-150 km dziennie. Natrafiłem też na test elektrycznej Meganki i nie ukrywam zaciekawiła mnie dość mocno.

https://www.superauto.pl/artykuly/renau ... y-elektryk

ODPOWIEDZ