iparts></a>
<a href= francuskie

[EXPRESS VAN] Klimatyzacja wyłącza się po dłuższej jeździe

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
PrzemQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2022, 10:12
Renault: EXPRESS VAN
Silnik: 1,5 BENZYNA
Lokalizacja: Warszawa

[EXPRESS VAN] Klimatyzacja wyłącza się po dłuższej jeździe

Post autor: PrzemQ »

Dzień dobry wszystkim!
Nie ma forum dedykowanego dla tego nowego modelu, dlatego piszę tutaj.
Mam nowe (prawie rok) Renault Express Van i duży problem z klimatyzacją (manualną). Po dłuższej jeździe (powyżej 2 godzin) na trasie klimatyzacja wyłącza się, choć dioda na przycisku świeci się. Pomaga wyłączenie przycisku klimatyzacji na kilka minut i ponowne włączenie, ale nie zawsze. Po postoju i ponownym uruchomieniu klimatyzacja działa. Temperatura silnika zawsze w normie.
Oddałem auto do autoryzowanego serwisu (samochód jest na gwarancji), ale nie stwierdzili żadnego problemu. Usłyszałem od nich, że przy bardzo wysokich temperaturach klimatyzacja może się wyłączać i jest to normalne - takie zabezpieczenie "przed przegrzewaniem" (!). To jakaś bzdura, bo przecież klimatyzacja powinna działać właśnie wtedy, kiedy jest gorąco na zewnątrz.
Czy ktoś mógłby mi pomóc zweryfikować to, co twierdzą w serwisie? Mam wrażenie, że ktoś mnie próbuje zrobić na szaro.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: EXPRESS VAN Klimatyzacja wyłącza się po dłuższej jeździe

Post autor: Rufus »

Po części mają rację w ASO - presostat działa w pewnym zakresie ciśnień. Ciśnienie układu jest uzależnione również o temperatury zewnętrznej.
Presostat nie zamknie się przy zbyt niskim ciśnieniu, żeby nie zatrzeć sprężarki oraz rozłączy się przy zbyt wysokim ciśnieniu, aby ochronić układ przed rozerwaniem oraz sprężarkę, której opory pracy wzrastają wraz ze wzrostem ciśnienia.

A sprawdzał ktoś czy np. nie nabite za dużo czynnika?

Czy masz jakieś info, czy to tylko Twój egzemplarz ma taką dolegliwość, czy cała seria modelowa?

Może presostat zbyt wcześnie się rozwiera?

Musiałby ktoś sprawdzić mierząc ciśnienia w układzie czekając na moment, kiedy klima się wyłączy i wtedy podjąć jakąś diagnozę.

Podjedź do niezależnego speca od klimy (ale nie tam gdzie tylko nabijają, ale tam gdzie serwisują, naprawiają klimatyzację) powiedz o problemie, może on coś Ci pomoże, pomierzy, postawi diagnozę na podstawie której będziesz wiedział jak rozmawiać z ASO.

Na razie tylko możemy pogdybać.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

PrzemQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2022, 10:12
Renault: EXPRESS VAN
Silnik: 1,5 BENZYNA
Lokalizacja: Warszawa

Re: [EXPRESS VAN] Klimatyzacja wyłącza się po dłuższej jeździe

Post autor: PrzemQ »

Dzięki za sugestie!

Uparłem się i nie odebrałem samochodu z ASO. Dzisiaj stwierdzili, że to problem z wentylatorem. Zamówili części, będą wymieniać. Mam nadzieję, że to właśnie ta przyczyna.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ