iparts></a>
<a href= francuskie

[Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
galuszkiewicz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2021, 13:55
Renault: Dacia Duster 2

[Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Post autor: galuszkiewicz »

Witam,

Autko Dacia Duster 2 (2018)

W zeszłym roku miałem pewien problem z wycieraczkami tak że się zatrzymywały w przypadkowych momentach i potem same ruszały dalej po jakimś czasie plus jeszcze parę innych "efektów".
Zawiozłem auto to serwisu i tam stwierdzili że komputer zarejestrował zwarcia w obwodzie do silnika wycieraczek i że coś tam nawet widzieli jakieś ślady po wodzie czy coś.
Wtedy postanowiłem z tym nic nie robić, bo chcieli cały silniczek wymieniać za kupę kasy.

Od wiosny i przez całe lato problem zniknął kompletnie, ale po ostatnim wrześniu który był wilgotny i deszczowy problem znowu wrócił, więc wygląda na to że w serwisie mogli mieć rację z tą wilgocią.

Nurtuje mnie tylko jakim cudem silnik wycieraczek może zamoknąć skoro znajduje się głęboko pod maską? Jak to jest możliwe?

A może jakieś złącze się poluzowało i dostaje się do niego wilgoć (z kondensacji) i robi zwarcia?

Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Post autor: kudlaty »

Zacząłbym właśnie od sprawdzenia wtyczki, czy jest dobry styk i czy nie ma syfu w środku. Jeżeli jest ok to do samego silnika może dostać się woda poprzez nieszczelną ośkę na której jest zamontowany mechanizm. Nie wiem dokładnie jak to wygląda w Dusterze ale to jest jak dla mnie najbardziej prawdopodobne.

Ewentualnie zbiera się woda w podszybiu, tam gdzie jest silnik, bo masz zapchane odpływy (strzelam) i wtedy też może być jak wyżej

galuszkiewicz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2021, 13:55
Renault: Dacia Duster 2

Re: [Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Post autor: galuszkiewicz »

A jak się dam dostać do tego podszybia z silnikiem i odpływami ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Post autor: kudlaty »

Musisz pod maską rozebrać plastiki co są pod szybą i tam wszystko będziesz widział

galuszkiewicz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2021, 13:55
Renault: Dacia Duster 2

Re: [Dacia Duster II 2018] Czy może być zalany lub zamoknięty silnik wycieraczek?

Post autor: galuszkiewicz »

kudlaty pisze: środa, 12 października 2022, 06:16 Musisz pod maską rozebrać plastiki co są pod szybą i tam wszystko będziesz widział
Trochę tam patrzyłem ale "trzymają" ten plastik wycieraczki więc musiałbym je zdemontować, a tego się raczej boję robić samemu.

ODPOWIEDZ