iparts></a>
<a href= francuskie

[Dacia Duster II 2018r.] - Dziwne zachowanie wycieraczek

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
galuszkiewicz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2021, 13:55
Renault: Dacia Duster 2

[Dacia Duster II 2018r.] - Dziwne zachowanie wycieraczek

Post autor: galuszkiewicz »

Witam,

Piszę na ogólnym bo myślę że ten problem może nie być specyficzny tylko dla mojego auta.
Auto to Dacia Duster 2 (2018)

Od jakiegoś czasu zauważyłem takie coś - jak włączam wycieraczki (obojętnie jaki tryb) to czasami zatrzymują się gdzieś na szybie (w różnych miejscach) i nie da się ich dalej włączyć - nie reagują na dźwigienkę. Ale wystarczy chwile poczekać albo pojechać kawałek i nagle jak któryś kolejny raz spróbuję, to zadziałają i wracają z powrotem - i potem już działają. Takie coś może się zdarzyć raz czy dwa pod rząd i potem spokój - jadę i próbuję i działa. Następnym razem wsiadam do auta i znowu problem (ale nie zawsze).

Inny przypadek to taki że jakby nie działał czujnik powrotu i wycieraczki tylko działają jak trzymam dźwigienkę, a jak puszczę to się zatrzymują od razu - znowu popchnę to znowu itd. No i za jakiś czas znowu wszystko działa normalnie.

Sprawdzałem bezpiecznik - jest ok.
Najdziwniejsze że to raz się dzieje a raz nie i samo się naprawia i potem znowu, oraz to że raz jakby nie działał czujnik a innym razem jakby w ogóle nie działały.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co to może być?
Jak pojadę do warsztatu to nawet nie mam jak pokazać problemu, bo akurat wtedy będzie działać...

Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Dacia Duster II 2018r.] - Dziwne zachowanie wycieraczek

Post autor: kudlaty »

Uszkodzona manetka wycieraczek lub zwarcie w instalacji. jeżeli masz możliwość to podmień od kogoś samą manetkę i sprawdź jak się będzie zachowywać

ODPOWIEDZ