iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kamiluszek
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 lutego 2023, 15:23
Renault: Captur ii 1 5 dci
Silnik: K9K_628
Lokalizacja: Wielkopolskie

[Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: kamiluszek »

Witam.

Renault Captur 1.5 dCi 90km K9K_628 2018r

Po powrocie z trasy, samochód dosłownie zgasł pod domem. Rozrusznik kręci nie odpala. Zczytałem błędy przez OBD na bluetooth i wyskoczył błąd p0002, z angielskiego przetłumaczyłem na zawór/czujnik ciśnienia paliwa. Usunięty, aczkolwiek bez jakiegokolwiek skutku.

Dziś wymieniłem filtr paliwa, oczywiście zalałem go przed odpaleniem i nadal samochód nie odpala. Odpowietrzyłem wtryski, próbowałem odpalić na plaka i też bezskutecznie. Zauwazyłem, że po wymianie filtra w jednym z wężyków w ogóle nie ma paliwa, tak jakby pompa nie podawała. Słyszałem, że z powodu awarii tego czujnika jest brak ciśnienia, stąd też auto nie chce odpalić. Auto posiadam od września i nigdy nie było z nim problemów. Jeżeli czujnik, to który, bo orientowałem się w sklepie z częściami i są dwa, jeden wkręcany i jeden przykręcany na dwie śruby z takim sitkiem. Nie mogę też zlokalizować tego czujnika, w którym miejscu się znajduje.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: kudlaty »

Obstawiam wypaloną wtyczkę przy pompie paliwa. Zajrzyj pod kanapą masz rewizje do zbiornika. Zerknij tam na stan wtyczki od pompy. Ewentualnie zobacz czy tam dochodzi prąd

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: BlackRaven »

Dziwne jest to że nie odpala na plak, powinien zagadać.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

kamiluszek
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 lutego 2023, 15:23
Renault: Captur ii 1 5 dci
Silnik: K9K_628
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: kamiluszek »

kudlaty pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:19 Obstawiam wypaloną wtyczkę przy pompie paliwa. Zajrzyj pod kanapą masz rewizje do zbiornika. Zerknij tam na stan wtyczki od pompy. Ewentualnie zobacz czy tam dochodzi prąd
Tam jest jedna pompa czy jest pompa również przy zbiorniku paliwa?

Będę jeszcze próbował odpowietrzyć pompę, ale nie wiem czy to pomoże. Oczywiście po otwarciu maski teraz na zapłonie jest takie głośne piszczenie, obawiam się, że wcześniej tego nie było.
BlackRaven pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:23 Dziwne jest to że nie odpala na plak, powinien zagadać.
Szkoda, że nie spróbowałem odpalić na plaka przed przed zmianą filtra paliwa, gdy jakieś paliwo było w wężyku.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: kudlaty »

kamiluszek pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:41 Tam jest jedna pompa czy jest pompa również przy zbiorniku paliwa?
W tym roczniku jest już pompa elektryczna przy zbiorniku. Właśnie tam bardzo często przy wtyczce pojawia się problem
kamiluszek pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:41 Szkoda, że nie spróbowałem odpalić na plaka przed przed zmianą filtra paliwa, gdy jakieś paliwo było w wężyku.
Jeżeli nie chce zapalić na plaka to może być problem elektryczny. Typu odcinające immo, albo chociażby spalony jakiś bezpiecznik

kamiluszek
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 lutego 2023, 15:23
Renault: Captur ii 1 5 dci
Silnik: K9K_628
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: kamiluszek »

kudlaty pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:45
kamiluszek pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:41 Tam jest jedna pompa czy jest pompa również przy zbiorniku paliwa?
W tym roczniku jest już pompa elektryczna przy zbiorniku. Właśnie tam bardzo często przy wtyczce pojawia się problem
kamiluszek pisze: czwartek, 2 lutego 2023, 07:41 Szkoda, że nie spróbowałem odpalić na plaka przed przed zmianą filtra paliwa, gdy jakieś paliwo było w wężyku.
Jeżeli nie chce zapalić na plaka to może być problem elektryczny. Typu odcinające immo, albo chociażby spalony jakiś bezpiecznik
Zasięgnąłem trochę wiedzy od znajomego mechanika. W nowszych autach wszystko jest sterowane przez czujniki. Zamówiłem omawiany wcześniej zawór regulacji ciśnienia paliwa z Delphi. W wolnej chwili wymienię go + sprawdzę wszystkie bezpieczniki i tą wtyczkę przy pompie. Ten zawór "pilnuje", aby pompa nie podała zbyt dużej lub zbyt małej dawki paliwa, tak aby nie uszkodzić innych elementów w silniku. Może też okazać się, że to sitko w tym zaworze jest zapchane jakimś syfem z paliwa, chociaż w tym roczniku i przebiegu ~28 tysięcy średnio prawdopodobne, ale no nie takie rzeczy się zdarzają i przez to nie odpala. Jeżeli to nie pomoże, to niestety rozłożę ręce. Zachciało się francuza :driver:

Robertos1708
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 2 listopada 2022, 21:18
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: Robertos1708 »

Witam, miałem kiedyś takie zdarzenie ale w Scenic-u, podczas parkownia najechałem przednim kołem na krawężnik i z niego zjechałem. Auto zgasło i nie dało się odpalić. Znajomy poradził mi żeby sprawdzić czujnik uderzeniowy, który odcina paliwo podczas zderzenia (jest pod maską przy kasecie z bezpiecznikami). Wcisnąłem grzybka i silnik zagadał.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Captur 1.5 dCi] Kręci nie odpala

Post autor: Rufus »

Robertos1708 pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 11:43 Witam, miałem kiedyś takie zdarzenie ale w Scenic-u, podczas parkownia najechałem przednim kołem na krawężnik i z niego zjechałem. Auto zgasło i nie dało się odpalić. Znajomy poradził mi żeby sprawdzić czujnik uderzeniowy, który odcina paliwo podczas zderzenia (jest pod maską przy kasecie z bezpiecznikami). Wcisnąłem grzybka i silnik zagadał.
Heh - musiałeś dobrze przypie...lić w ten krawężnik :think:
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ