iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Wymiana zegarów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

[Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Już jakiś czas temu zamieściłem posta:
"Kupiłem Renault Capture 1.5 dci z XII 2013 r. Zauważyłem, że komputer pokładowy ciągle się resetuje. Gdy wyświetlam funkcję Distance, to licznik zmienia się od zera do 1 co 0,1 km, po 1 km ponownie wskakuje zero. I tak w kółko. Przez to nie mam wskazań średniej prędkości, średniego zużycia paliwa itd. Licznik przejechanych km działa. Co może być tego przyczyną?"
Dyskusja jest pod linkiem: viewtopic.php?f=113&t=18703

Próbowałem u dobrego elektronika, byłem w ASO (próba przeprogramowania softu) i nic z tego. Licznik kilometrów i prędkościomierz działają, a reszta obliczeń resetuje się dalej.
Myślę o wymianie całego pakietu zegarów i tutaj mam pytania:
1. Czy po wymianie konieczna jest ingerencja Clipem?
2. Czy nowy licznik kilometrów automatycznie ściągnie ze sterownika przebieg?
Oczywiście wymiana wymaga jeszcze zgłoszenia u diagnosty w SKP żeby naniósł zmianę licznika w bazie danych pojazdów.
Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: kudlaty »

1. Raczej tak. Będzie trzeba wpisać VIN do licznika
2. Tutaj pojawia się pytanie, który przebieg jest większy. Czy ten na nowych zegarach czy w pompie ABS. Auto samo nadpisze ten większy, co później jest raczej nie do przeskoczenia. Warto sprawdzić i najpierw skorygować przebieg w sterownikach auta/lub liczniku. W zależności, który jest większy

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest numer części (licznika) w moim samochodzie, aby poszukać takiego samego na allegro. Zdemontowałem licznik i jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem naklejkę całkowicie wyblakłą w białym kolorze. Nie mogę odczytać numeru części. Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie znaleźć numer licznika?

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: Oktawiusz »

bird4 pisze:Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest numer części (licznika) w moim samochodzie, aby poszukać takiego samego na allegro. Zdemontowałem licznik i jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem naklejkę całkowicie wyblakłą w białym kolorze. Nie mogę odczytać numeru części. Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie znaleźć numer licznika?
Nie musisz szukać po numerze. Byle był od clio.
Skonfigurować go i tak trzeba będzie pod Twoje auto.
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: Oktawiusz »

bird4 pisze:Już jakiś czas temu zamieściłem posta:
"Kupiłem Renault Capture 1.5 dci z XII 2013 r. Zauważyłem, że komputer pokładowy ciągle się resetuje. Gdy wyświetlam funkcję Distance, to licznik zmienia się od zera do 1 co 0,1 km, po 1 km ponownie wskakuje zero. I tak w kółko. Przez to nie mam wskazań średniej prędkości, średniego zużycia paliwa itd. Licznik przejechanych km działa. Co może być tego przyczyną?"
Dyskusja jest pod linkiem: viewtopic.php?f=113&t=18703

Próbowałem u dobrego elektronika, byłem w ASO (próba przeprogramowania softu) i nic z tego. Licznik kilometrów i prędkościomierz działają, a reszta obliczeń resetuje się dalej.
Myślę o wymianie całego pakietu zegarów i tutaj mam pytania:
1. Czy po wymianie konieczna jest ingerencja Clipem?
2. Czy nowy licznik kilometrów automatycznie ściągnie ze sterownika przebieg?
Oczywiście wymiana wymaga jeszcze zgłoszenia u diagnosty w SKP żeby naniósł zmianę licznika w bazie danych pojazdów.
Co o tym sądzicie?
AD1 tak i to kogoś kto ma duże pojęcie o tym. Od tak w clipie nie ma opcji przestawiania tego co potrzebujesz. Robotę się wykonuje przy użyciu płyty z reprogiem
Ad2 ściągnie jeżeli w sterowniku jest wyższy niż w liczniku. W przeciwnym razie sterownik ściągnie przebieg z licznika. To podróż w jedną stronę więc sprawdź co kupujesz i z jakim przebiegiem bo będzie klops później.

Jeżeli jestes z Warszawy, pomogę Ci z ogarnięciem tego syfu
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na razie sprawa wygląda tak, że zdobyłem z serwisu Renault numery liczników jakie będą pasowały. Sprawdziłem na Allegro, że są dostępne. Znalazłem też elektronika, który stwierdził, że może zrobić "klona" licznika z samochodu na zakupionym. Muszę tylko poczekać do lutego, bo zawalony jest robotą. Jestem wstępnie umówiony. Na razie czekam z zakupem, chce kupić na krótko przed wymianą licznika. To tyle na razie.

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Problem rozwiązany. Dostałem z serwisu renault informację, jakie numery licznika pasuję do mojego auta, zajrzałem na allegro i szukałem liczników o pasującym numerze. Było ich kilka lub kilkanaście. Kupiłem jeden za ok. 100 zł i udałem się do elektronika samochodowego, który zrobił "klon" starego licznika na nowym. Wszystko działa OK. Licznik ma identyczny przebieg jak stary i wszystko działa. Za przeprogramowanie zapłaciłem 250 zł. Problemem był tylko czas oczekiwania, bo musiałem czekać ok. 2 miesięcy na wolny termin fachowca. To tyle.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: VoN »

Daj dla potomnych namiar na fachowca :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: kudlaty »

Myślę, że Oktawiusz albo Renotech zrobiliby to szybciej ;)

ODPOWIEDZ