iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Wymiana zegarów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

[Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Już jakiś czas temu zamieściłem posta:
"Kupiłem Renault Capture 1.5 dci z XII 2013 r. Zauważyłem, że komputer pokładowy ciągle się resetuje. Gdy wyświetlam funkcję Distance, to licznik zmienia się od zera do 1 co 0,1 km, po 1 km ponownie wskakuje zero. I tak w kółko. Przez to nie mam wskazań średniej prędkości, średniego zużycia paliwa itd. Licznik przejechanych km działa. Co może być tego przyczyną?"
Dyskusja jest pod linkiem: viewtopic.php?f=113&t=18703

Próbowałem u dobrego elektronika, byłem w ASO (próba przeprogramowania softu) i nic z tego. Licznik kilometrów i prędkościomierz działają, a reszta obliczeń resetuje się dalej.
Myślę o wymianie całego pakietu zegarów i tutaj mam pytania:
1. Czy po wymianie konieczna jest ingerencja Clipem?
2. Czy nowy licznik kilometrów automatycznie ściągnie ze sterownika przebieg?
Oczywiście wymiana wymaga jeszcze zgłoszenia u diagnosty w SKP żeby naniósł zmianę licznika w bazie danych pojazdów.
Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: kudlaty »

1. Raczej tak. Będzie trzeba wpisać VIN do licznika
2. Tutaj pojawia się pytanie, który przebieg jest większy. Czy ten na nowych zegarach czy w pompie ABS. Auto samo nadpisze ten większy, co później jest raczej nie do przeskoczenia. Warto sprawdzić i najpierw skorygować przebieg w sterownikach auta/lub liczniku. W zależności, który jest większy

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest numer części (licznika) w moim samochodzie, aby poszukać takiego samego na allegro. Zdemontowałem licznik i jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem naklejkę całkowicie wyblakłą w białym kolorze. Nie mogę odczytać numeru części. Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie znaleźć numer licznika?

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: Oktawiusz »

bird4 pisze:Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest numer części (licznika) w moim samochodzie, aby poszukać takiego samego na allegro. Zdemontowałem licznik i jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem naklejkę całkowicie wyblakłą w białym kolorze. Nie mogę odczytać numeru części. Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie znaleźć numer licznika?
Nie musisz szukać po numerze. Byle był od clio.
Skonfigurować go i tak trzeba będzie pod Twoje auto.
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: Oktawiusz »

bird4 pisze:Już jakiś czas temu zamieściłem posta:
"Kupiłem Renault Capture 1.5 dci z XII 2013 r. Zauważyłem, że komputer pokładowy ciągle się resetuje. Gdy wyświetlam funkcję Distance, to licznik zmienia się od zera do 1 co 0,1 km, po 1 km ponownie wskakuje zero. I tak w kółko. Przez to nie mam wskazań średniej prędkości, średniego zużycia paliwa itd. Licznik przejechanych km działa. Co może być tego przyczyną?"
Dyskusja jest pod linkiem: viewtopic.php?f=113&t=18703

Próbowałem u dobrego elektronika, byłem w ASO (próba przeprogramowania softu) i nic z tego. Licznik kilometrów i prędkościomierz działają, a reszta obliczeń resetuje się dalej.
Myślę o wymianie całego pakietu zegarów i tutaj mam pytania:
1. Czy po wymianie konieczna jest ingerencja Clipem?
2. Czy nowy licznik kilometrów automatycznie ściągnie ze sterownika przebieg?
Oczywiście wymiana wymaga jeszcze zgłoszenia u diagnosty w SKP żeby naniósł zmianę licznika w bazie danych pojazdów.
Co o tym sądzicie?
AD1 tak i to kogoś kto ma duże pojęcie o tym. Od tak w clipie nie ma opcji przestawiania tego co potrzebujesz. Robotę się wykonuje przy użyciu płyty z reprogiem
Ad2 ściągnie jeżeli w sterowniku jest wyższy niż w liczniku. W przeciwnym razie sterownik ściągnie przebieg z licznika. To podróż w jedną stronę więc sprawdź co kupujesz i z jakim przebiegiem bo będzie klops później.

Jeżeli jestes z Warszawy, pomogę Ci z ogarnięciem tego syfu
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na razie sprawa wygląda tak, że zdobyłem z serwisu Renault numery liczników jakie będą pasowały. Sprawdziłem na Allegro, że są dostępne. Znalazłem też elektronika, który stwierdził, że może zrobić "klona" licznika z samochodu na zakupionym. Muszę tylko poczekać do lutego, bo zawalony jest robotą. Jestem wstępnie umówiony. Na razie czekam z zakupem, chce kupić na krótko przed wymianą licznika. To tyle na razie.

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: bird4 »

Problem rozwiązany. Dostałem z serwisu renault informację, jakie numery licznika pasuję do mojego auta, zajrzałem na allegro i szukałem liczników o pasującym numerze. Było ich kilka lub kilkanaście. Kupiłem jeden za ok. 100 zł i udałem się do elektronika samochodowego, który zrobił "klon" starego licznika na nowym. Wszystko działa OK. Licznik ma identyczny przebieg jak stary i wszystko działa. Za przeprogramowanie zapłaciłem 250 zł. Problemem był tylko czas oczekiwania, bo musiałem czekać ok. 2 miesięcy na wolny termin fachowca. To tyle.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: VoN »

Daj dla potomnych namiar na fachowca :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] Wymiana zegarów

Post autor: kudlaty »

Myślę, że Oktawiusz albo Renotech zrobiliby to szybciej ;)

ODPOWIEDZ