iparts></a>
<a href= francuskie

[CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

[CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Captur 0.9 TCE z klimatyzacja manualną ( tryb ECO itp wyłączone) - nie wiem czy kazdy Captur tak ma, ale według mnie klimatyzacja w moim aucie nie jest zbyt wydajna, tzn. jak nie ma upału to daje radę, ale jak jest 28 lub wiecej stopni to z nawiewów nie leci zbyt zimne powietrze, nie leci ciepłe ale w porównaniu do innych aut którymi jeździłem to raczej słabo chlodzi.
Kupiłem termometr do pomiaru temperatury klimatyzacji i na ustawieniach temp -> LO i nawiew na 3 lub 4 prędkość to temperatura gdy auto stoi waha się między 8-12 stopni. W aucie nie robi się zbyt zimno, da się wytrzymać w upał i w miarę komfortowo podróżować ale szału nie ma. Odnoszę wrażenie ze nie ma możliwości zbytnio schłodzić auta i pomimo dłuższej jazdy auto się nie wychladza. Podobnie było w Skodzi Citigo z silnikiem 1.0 tam też klima nie była zbyt wydajna.

Chciałem zapytać jak jest u was? Nie wiem czy jest różnica między wydajnością klimatyzacji manualnej a automatycznej? Czy Captur z silnikiem 1.2 lub 1.3 lepiej chlodzi? Jakie są wasze odczucia co do klimy w 0.9 tce?

PIOTRGAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 21:07
Renault: Captur 2018 się robi
Silnik: 0.9 tce
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: PIOTRGAN »

No zimno nie jest.to fakt. Bardziej martwi mnie wydajność ogrzewania. Poniżej minusowej temp nie da się ogrzać jadąc do pracy a po dłuższej jeździe nie ma wrzątku.

Czyli tak jak w lato klima słaba tak w zimę ogrzewanie do du...y.
Captur sie już zrobił brawa

0.9 Limited Ocean.

Aksamitny 1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2021, 19:21
Renault: Renault laguna 3
Silnik: 2.0 16v benzyna

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Aksamitny 1980 »

Witam,kiedy był robiony serwis klimatyzacji?

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: mopsik »

Potwierdzam.Klima słabiutka.Nawiew na pozycji środkowej (jak to mówią wskaźnik na 12tej) to słabizna.Dopiero 1 oczko dalej jest jako tako ale wtedy już huczy.W CLIO jakim miałem było ciut lepiej.Co do klimy.Bardzo słabo.Klima nabita ,rurka w komorze silnika lodowata a w kabinei jako tako.Dopiero nawiew na jeden powyżej 12tej :) coś tam chłodzi i to pod warunkiem skierowania powietrza do kanałów konsoli.Jak podzielisz na nogi i środek - niemal nie wieje.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Serwis klimatyzacji robiony w lipcu 2021, auto z 2019 z przebiegiem ok 33 tys. km. zgłaszałem w uwagach słabą wydajność klimatyzacji przy okazji serwisu ale niby sprawdzili, napisali że wszystko ok wydajność klimy poniżej 9 stopni i tyle. Ciekawe czy sprawdzali tą klimę w hali czy na zewnątrz :)

@PIOTRGAN z tym ogrzewaniem sprawdzę, póki co temperatury dodatnie a to jest auto żony więc rzadziej nim jeżdzę.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: mopsik »

Moov pisze: piątek, 12 listopada 2021, 22:40 Serwis klimatyzacji robiony w lipcu 2021, auto z 2019 z przebiegiem ok 33 tys. km. zgłaszałem w uwagach słabą wydajność klimatyzacji przy okazji serwisu ale niby sprawdzili, napisali że wszystko ok wydajność klimy poniżej 9 stopni i tyle. Ciekawe czy sprawdzali tą klimę w hali czy na zewnątrz :)

@PIOTRGAN z tym ogrzewaniem sprawdzę, póki co temperatury dodatnie a to jest auto żony więc rzadziej nim jeżdzę.
Miałem identycznie.Chłodziło naprawdę słabo wiec zgłosiłem do ASO.Na dole obok nadkola było mokro i lekko tłusto.Myślalem że wyciek z klimy - zgłosiłem ale stwierdzili że ciśnienie poprawne.Po 4 latach jak odpalałem klimę było słychać takie przelewanie czynnika.Nabiłem - brakowało ok 150 gr.Czy po tym lepiej chłodzi ? Trochę tak ale to nadal słabo.Rurka w komorze silnika zimna jak choler...Ten typ tak ma,słaba klima.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Dobrze wiedzieć. Często auta z małymi silnikami mają mało wydajna klimę.

Zauważyłem jeszcze ostatnio że po wlaczeniu ogrzewania - temperatura na max i nawiew na max, z prawej strony auta słychać takie dziwne szumienie , jak z radio kiedy nie jest ustawiona żadna stacja. Początkowo myślałem ze to z głośników szumi, ale to ewidentnie gdzieś z prawej strony pod deska, jeżeli zmienię temperature z ciepłej wody zimna to ten szum również się zmniejsza i wraca w momencie zwiększania temperatury.

Ktoś ma coś podobnego u siebie?

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: mopsik »

Na maxa to tak szumi że chyba wszystko daje jakieś dźwięki :) Może czegoś nie dokręcili w tunelu :)

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Witam ponownie, wróciły ciepłe dni i konieczność używania klimatyzacji. Mam ostatni miesiąc gwarancji, więc postaram się zgłosić słabe działanie klimatyzacji. Kupiłem termometr do sprawdzania temperatury w nawiewach. Klima dziala jak chce (START-STOP wyłączony), chlodzi w zakresie 5-7 stopni by za chwilę, w momencie zatrzymania się na światłach temperatura wydobywająca się z nawiewow skoczyła do 10-12 stopni, potem schodzi na 8-9 i tak w kółko. Jak zmniejszę sile nawiewu z 4 na 2 lub 3 to termometr pokazuje niższa temperature ale tak slabo wieje że w aucie i tak robi się gorąco. Pewnym rozwiązaniem jest włączenie obiegu wewnętrznego, wtedy klima troche lepiej dziala ale to chyba nie jest docelowe rozwiazanie. Generalnie irytuje mnie ta klima , na zewnątrz 25-27 stopni a i tak lepiej otworzyć okno. Nie wiem czy tak ma każdy Captur 0.9tce czy u mnie jednak coś szwankuje :(

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: bird4 »

Mam Captura 1.5 DCI z 2013 roku. Zawsze po nabiciu temperatura powietrza z nawiewu wynosiła ok. 5 stopni. Była w stanie schłodzić auto w czasie dłuższej jazdy w upale

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Problemem okazały się jakieś oringi w osprzęcie klimatyzacji, wymienione na gwarancji, ale długo czekałem na ich sprowadzenie bo szły z Francji.
Ps. Podobno częsty problem w klimatyzacjach samochodow Renault.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: mopsik »

Po wymianie oringów jest lepiej ?Pytam bo mc temu jako tako chłodziło a 3 dni temu odpalam po mcu nie korzystania i zimniejszy jest nawiew niż klima.Wiatrak staruje ,kompresor startuje .Jutro jadę na nabicie ,może to pomoże bo minęly 2 lata od nabijania.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: Moov »

Ogólnie klima w tym aucie dość długo się rozkręca i nie jest jakoś mega wydajna, ale na tyle co jeździłem po wymianie oringow to jest lepiej. U mnie były duże wahania temperatury, momentami chłodziła dobrze a po chwili czuć było że temperatura z nawiewów jest wyższa, teraz chlodzi równomiernie.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] klimatyzacja wydajność

Post autor: mopsik »

Oringi czyli uszczelki..jestem ciekaw co ma uszczelka do chłodzenia ? Jeżeli jest wyciek przez oring to rozumiem że jest do wymiany.

ODPOWIEDZ