iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2010 r.] Mam problem z automatem świateł

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
MNiem47
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2022, 22:05
Renault: Fluence 2010
Silnik: 1.6 V16, 82kW

[Fluence 2010 r.] Mam problem z automatem świateł

Post autor: MNiem47 »

Witajcie,
Kupiłem Renault Fluence 1.6 16V z 2010 roku. Jest wyposażone w automatyczne światła ale ze względu na wiek nie posiada świateł do jazdy w dzień. Automat działa w ten sposób że w dzień nie załącza żadnych świateł, dopiero po zmroku załącza pozycyjne i mijania - jak na rok produkcji działa dobrze. Jednak od 2010 roku zmieniły się przepisy. Wie ktoś może czy da się (a jeśli tak to w jaki sposób) przeprogramować ten automat tak żeby cały dzień załączał pozycyjne i mijania, a światła gasił wtedy jak zgaszę i wysiądę z auta?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Fluence 2010 r.] Mam problem z automatem świateł

Post autor: kudlaty »

Są dwie możliwości.
1. CLIPem, DTT czy innym programem ustawiasz w aucie wersje skandynawską i światła zapalać będą się zawsze. Nawet w pozycji 0.
2. Jeżeli masz ksenony, to trochę ich szkoda na palenie w dzień. Kup najprostszy moduł świateł dziennych (tzw. Menkowy, od ksywy Menka z forum RLKP, który takie robi ;) ). Koszt maks 50zł. Podpinasz go sobie pod długie/halogeny (na 30% ustawiasz) i będą zapalać się za każdym razem gdy odpalisz samochód ale gdy czujnik świateł wykryje "noc" zapali normalne światła mijania. W tej opcji w dzień świecą tylko 2 żarówki z przodu a nie wszystkie jak przy mijania

ODPOWIEDZ