iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 3.0 dci] jaki olej ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
miker88

[Vel Satis 3.0 dci] jaki olej ?

Post autor: miker88 »

Witam miesiąc temu kupiłem auto i mam pytanie jaki mam tam olej wlać jaki jest najlepszy? do disela bo nie wiem jaki znajduję się w środku. I jeszcze jedno pytanie czy olej do skrzyni automatycznej też się wymienia ?

ORDI

Post autor: ORDI »

Ja leje Elfa 5W40 a do skrzyni jest olej specjalny mam gdzieś 4 Litry kupiony w serwisie.Ja oleju nie zmieniam w skrzyni (tak mi powiedzieli w serwisie żeby nie ruszać )ale każdy robi inaczej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:33 przez ORDI, łącznie zmieniany 1 raz.

miker88

Post autor: miker88 »

aha dobra a Jeszcze mam do ciebie jedno pytanie bo widzę że też masz to samo auto mianowicie mam mały problem ze spryskiwaczami na reflektory wiesz może gdzie się znajduje jakiś bezpiecznik do tego ? albo czy jest jakiś dostęp albo czy widać pompkę ? Bo mi przestały się wysuwać :( niby słychać jak tam silniczek pracuje ale nic po za tym

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

miker88, a ile masz płyny w zbiorniku do spryskiwaczy ? Bo nie zadziałają jak będzie poniżej pewnego poziomu. Tak przynajmniej jest w innych Reniach.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

miker88

Post autor: miker88 »

pełno mam właśnie płynu bo uzupełniałem specjalnie tak jak pisze na korku 6,5 l trzeba czy coś takiego

ORDI

Post autor: ORDI »

Zrób to po męsku :) złap za spryskiwacz od świateł i wyciągnij go delikatnie :) Tak go można wyciągnąć.Bezpieczniki to szukaj na tabliczce powinno coś być.
Nie jestem pewny ale spryskiwacze wychodzą chyba pod wpływem ciśnienia pompki.

miker88

Post autor: miker88 »

hehe dobra spróbuje też tak w ostateczności za parę dni olej wymieniam to po ściągam te osłony plastikowe + koło to może jakoś się dostane od spodu w tej rosyjskiej książce jest coś tam pokazane spróbuje zobaczymy

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RedOctober »

Ja wlałem olej orginalny ELF EXCELLIUM 5W-40
W skrzyni wymieniłem olej na orginalny z Renault. Niby nie wymienia się go ale lepiej zadbać o skrzynię a nie będziesz miał z nią problemów.
Co do spryskiwaczy do jeśli jest nie odpowiednie cinienie to się nie wysuną, oraz mogą być zatarte.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

ORDI

Post autor: ORDI »

A jak wymieniłeś olej w skrzyni? Z tego co wiem to z wymianą są duże problemy ,często po takiej wymianie skrzynia nie chce działać.Mam jeszcze 4 litry oleju do tej skrzyni i też myślałem nad zmianą ale jakoś się boję to ruszać.

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RedOctober »

Vel Satis ma korek spustowy na skrzyni. Schodzi z niej około 2,5 litra oleju. Nowy olej wlewamy przez miarkę oleju w ilości dokładnie takiej samej ile zlaliśmy. Po takiej wymianie dobrze tez przeprowadzić adaptację skrzyni.

Obrazek

Obrazek
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

ORDI

Post autor: ORDI »

A jak wygląda ta adaptacja skrzyni ? Co się robi i gdzie?

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RedOctober »

Adaptację skrzyni robi sie za pomocą CLIP-a lub DDT2000. Potrzebny jest do tego równierz prosty równy odcinek drogi.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

ORDI

Post autor: ORDI »

To ja już odpadam hehe nie mam dostępu do takich rzeczy a dać komuś co się nie zna to nie sztuka.Ale dzięki za wyjaśnienie.

ODPOWIEDZ