iparts></a>
<a href= francuskie

[VelSatis 02r.] Prawa strona klimatyzacji tylko grzeje

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

[VelSatis 02r.] Prawa strona klimatyzacji tylko grzeje

Post autor: Tomaj »

Autko jak w temacie. Bez względu jaką temperaturę ustawię, prawa strona daje wyłącznie ciepło. Lewa strona działa prawidłowo, przynajmniej tak się wydaje bo reaguje na zmianę temperatury.
Grzenie jest dość spore, do tego stopnia że lewą stroną nie jestem wstanie schłodzić auta, wyłącznie siebie:) Nie wiem od czego się zabrać. Pozostałe funkcje klimy działają prawidłowo.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

ORDI

Post autor: ORDI »

Odłącz akumulator na 20 sec. u mnie pomogło.
Jeśli to nie nic nie da to daj znać pomogę.

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

Post autor: Tomaj »

ORDI, niestety ale nic to nie dało, nie zauważyłem zmian. Musiałem tylko kod radia wprowadzić :)
Od poniedziałku coś jakby się poprawiło i daje mniej ciepła ale jednak nie jest to chłodzenie.
Jak włożę kartę do czytnika to odpala mi się jakiś "brzęczyk" przy lusterku, zupełnie jakby jakiś wentylatorek, ale trochę głośny. Nie wiem czy tak ma być. Po odpaleniu silnika, wyłącza się.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

ORDI

Post autor: ORDI »

Przy lusterku masz silniczki regulujące i składające lusterko.
U mnie ciągle sie samo przestawia jak włożę karte do czytnika (lusterka gubią pamięć ustawień)
Jeśli chodzi o ogrzewanie możliwe ze zaciął sie silniczek otwierajacy doplyw plynu do nagrzewnicy lub wysiadło pokrętło od ustawiania temperatury.
Myślę że jak zdejmiesz panel sterujący klimatyzacja i ogrzewaniem to bedziesz mógł przełożyc kable z lewego pokrętła na prawe i w ten sposób sprawdzisz czy działają prawidłowo.
Jeśli to nie pomoże to idź dalej i ręcznie otwórz lub zamknij dopływ do nagrzewnicy-idż po kabelkach od sterownia ogrzewanie i dojdziesz do nagrzewnicy.Tylko od tego pokrętła które nie działa.Daj znać jak ci poszło.

ODPOWIEDZ