iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 2.2dCi] powietrze w przewodach paliwowych

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Camilox

[Vel Satis 2.2dCi] powietrze w przewodach paliwowych

Post autor: Camilox »

Witam, jest to mój pierwszy temat na tym forum, wiec prosze o wyrozumiałośc. Problem tkwi w tym, że w moim Vel Satisie jest powietrze w układzie paliwowym, dokładnie miedzy filtem paliwa a gruszką. Samochód pali normalnie i na pierwszy rzut oka jest OK. Niestety w czasie jazdy przy wyprzedzaniu i przekroczeniu 3500 obrotów na desce zapala sie kontrolka silnika a pani mówi po angielsku Fuel injection system not functioning, stop the car, po czym silnik gaśnie, gdy sie zatrzymam i wyjme i wloże karte samochód zapala na dotyk. Wiąże ten problem właśnie z tym powietrzem w układzie. Wiecie panowie jak temu zaradzic? Dziekuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 maja 2010, 17:46 przez Camilox, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

w Kangoo miałem tak samo, tj. powietrze między gruszką a filtrem i się kontrolka w kształcie wykresu włączała i szarpało autem...mi nie gasło (troszkę mniejsza technika)...wymieniłem filtr paliwka, wyciągnąłem wszystko z jego obudowy (mam wkład filtra) - było tego z kilkanaście strzykawek z czego kilka parafiny...

teraz jak ręką odjął, jednak kontrolka się włącza nadal, autem nie szarpie i nie mam powietrza w przewodach...zostało tylko podłączyć pod kompa auto i skasować błąd, który się wrzucił do pamięci :)


może u Ciebie też to pomoże :)

ew. sprawdź, jeszcze czy czasem gruszka po napompowaniu jak się robi twarda nie syczy - jeżeli tak, to przez nią układ ciągnie powietrze
za duży obrazek

krzymek

Post autor: krzymek »

Proponuje zerknąć w temat viewtopic.php?t=3846 był opisywany ten sam problem.

I również radzę to co Maciek, wymień filtr paliwa, masz wkład lub całą puszkę musisz się zorientować.

ODPOWIEDZ