iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 1 benzyna 2.5] płyn chłodniczy w cylindrach

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bobik1808
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 7 listopada 2022, 19:08
Renault: Koleos
Silnik: 2,5 benzyna+lpg
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

[Koleos 1 benzyna 2.5] płyn chłodniczy w cylindrach

Post autor: Bobik1808 »

Cześć, posiadam od kilku lat koleosa 2.5 Benz.+lpg, kilka tygodni temu zaczął ciężko odpalać. Pomyślałem coś z zapłonem. Zaprowadziłem do mechanika, komp pokazał wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Po wyjęciu świec okazało się, że w 3 cylindrach na tłokach jest płyn chłodniczy. Pierwsze co przyszło do głowy to uszczelka pod głowicą. Jednak 2 lata temu robiłem głowicę, bo wypalił się zawór. Dlatego mój mechanik, a on naprawiał, jest mocno sceptyczny ponieważ od naprawy przejechaliśmy około 30-40k. Podejrzewa oprócz oczywiście uszczelki, uszkodzenie głowicy lub bloku. Moje pytanie, czy ktoś z Was miał taki problem? Czy te silniki miały jakieś tego typu usterki? Dodam, że raczej go nie przegrzałem, bo w dłuższych trasach prowadzę głównie ja i zwracam uwagę na temperaturę, a żona jeździ najczęściej i w koło komina.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos 1 benzyna 2.5] płyn chłodniczy w cylindrach

Post autor: kudlaty »

Tylko w dwóch przypadkach płyn może znaleźć się w cylindrze. Uszkodzona uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Nie ma znaczenia czy i kiedy robiłeś remont. Poza tym, skoro wcześniej wypaliło zawór to prawdopodobnie problemem jest źle zamontowana/wystrojona instalacja gazowa, która tym razem doprowadziła do uszkodzenia głowicy.

ODPOWIEDZ