iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Jareksah
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 października 2022, 16:47
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Opole

[Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Post autor: Jareksah »

Witam, od niedawna jestem posiadaczem tego Koleosa i oprócz kilku rzeczy które się zużyły jak obicie kierownicy i mieszek lewarka wraz z gałką, zauważyłem że nieprawidłowo działa system Hands free i lusterka.
Mianowicie system działa tylko przy klamce przedniej prawej i klapie bagażnika, a lusterka mimo, że powinny się składać, to się nie składają.
Co do tego bezkluczykowego otwierania to moje pytanie jest następujące: czy ktoś się kiedyś z tym spotkał i czy to może być kwestia samego czujnika przy drzwiach czy jest jakiś wspólny sterownik który jest wadliwy? Jeżeli tak to gdzie go znajdę?
A co do lusterek to przy zamykaniu drzwi (dwukrotne naciśnięcie zamknięcia) szyby się domykają, panorama się domyka, a lusterka nie (mimo że podgrzewanie i sterowanie działa, a po ręcznym złożeniu, rozwierają się po uruchomieniu silnika). Czy może to być kwestia zaprogramowania jak przy domykaniu szyb?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Post autor: adamos111 »

Jeżeli chodzi o otwieranie Kolesia to prawdopodobnie w pozostałych drzwiach uszkodzone są czujniki optyczne przy klamkach i dla tego nie otwiera.Nie ma oddzielnego modułu do sterowania.
Jeżeli chodzi o lusterka to składanie i rozkładnie odbywa się ręcznie poprzez przekręcenie przełącznika regulacji.Fabrycznie nie posiada automatycznego składania po zamknięciu i rozłożenia po otwarciu.Nie mam możliwości zaprogramowania tego.Można zrobić samemu takie działanie przy zastosowaniu dodatkowych dwóch przekaźników.Jak dobrze pamiętam to opisywałem to gdzieś na forum jak to zrobić.Mam tak w swoim i działa.
Koleos i Modus

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Post autor: rafaltamiola »

Brak otwierania nie musi oznaczać awarii czujników optycznych. Możliwe, że z klamek odpadły lusterka, tak było u mnie. Zrobiłem je z blaszki po puszce i pomogło. Właściciele często piszą, że bez lusterek też działa więc bywa różnie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Post autor: adamos111 »

Jeżeli czujnik optyczny nie poradzi sobie bez lusterka to już jest uszkodzony.Działa ale jest zepsuty.Wcześniej czy później się pojawi problem.
Koleos i Modus

Jareksah
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 października 2022, 16:47
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Opole

Re: [Koleos I 4x4 Privilege 2.0dci 2008] Hands free i lusterka.

Post autor: Jareksah »

Dopadła mnie choroba i nie miałem jak tu zajrzeć. Dziękuję za odpowiedzi. Hmm w takim razie coś musi być dołożone do lusterek bo tak jak napisałem, po ręcznym złożeniu, rozwierają się po naciśnięciu przycisku start/stop. I to rozwierają się tak jakby o kilka/kilkanaście stopni za dużo po czym odbijają na pozycję standardowa. Trochę tak jakby silniczek pracował o sekundę zbyt długo.
Czyli wychodzi na to że czeka mnie demontaż czujników. Dostęp do nich jest od strony boczka drzwi, czy da się je jakoś wymontować bez rozbierania boków?
I jeszcze jedno domyślam się odpowiedzi, ale wolę spytać bardziej ogarniętych od siebie. Czy jeden wadliwy czujnik cofania może powodować brak sygnału dźwiękowego przy cofaniu?

ODPOWIEDZ