iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

[Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: Hipolit »

Koleos znowu mi zgłupiał. Najpierw poinformował o konieczności wymiany oleju (5 tys km po zalaniu nowego), a następnie wyświetlił komunikat skontroluj układ wydechowy. Po kilkunastu kilometrach komunikat zgasł i wraz z nim check engine. Podpiąłem się komórką i sprawdziłem. Jest błąd p253f i zapełnienie dpf na poziomie 27g. Pojechał na austradę. Zrobiłem ok. 100 km z obrotami w manualu na poziomie o 2500. Po powrocie sprawdzam. Błąd jest dalej, a zapełnienie dpfa wrosło do 31g. Przy kolejnym odpaleniu znowu check engine i komunikat o skontrolowaniu układu wydechowego. Dziś wysłałem ojca, żeby przy okazji wyjazdu i ok. 200km jazdy autostradą wypalił dpfa. Jeszcze nie miałem kontaktu z autem po jego powrocie. Ale już przez telefon dowiedziałem się, że komunikat o układzie wydechowym dalej jest i pojawił się nowy - skontroluj układ wtryskowy. Przy okazji przestał działać tempomat. Dobrze, że auto jest na gwarancji. Ale jestem w szoku, bo ma dopiero 36 tys km.

Jeszcze jedna kwestia, czy Wasze cvt przy ostrym ruszaniu też tak wyją? Nie pamiętam, czy tak było od nowości, stąd pytanie. Zastanawiam się, czy skrzynia też nie zaczyna głupieć. Czasami po odpuszczeniu gazu trzyma obroty ok 2000 o dopiero po chwili obniża, kiedy hamując mam już niewielką prędkość. A wczoraj to dopiero były jaja. Zaparkowałem przodem do ściany. Chciałem wyjechać wrzucam R i nic. Obroty rosną a auto nie jedzie. Wrzuciłem P i znowu R i wsteczny się odnalazł. :think:

Lubię go, ale to już przesada. Te same cyrki z układem wydechowym miałem chwilę temu.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Koleos błędy

Post autor: KOLEOS007 »

Hej, miałem podobnie przy zalaniu podrabianym olejem, jak jest rozrzedzony to wyłącza wypalanie DPF-a.

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Koleos błędy

Post autor: Hipolit »

Masz na myśli olej silnikowy?

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: Hipolit »

Olej zalało ASO. Wg faktury to był Elf. Może z kiepskiego źródła? W Capturze i Dusterze lejębod początku takiego samego Elfa i nigdy nie było takich problemów.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: RadekNE L3 GT »

Hipolit pisze: niedziela, 11 września 2022, 18:56 Koleos znowu mi zgłupiał. Najpierw poinformował o konieczności wymiany oleju (5 tys km po zalaniu nowego), a następnie wyświetlił komunikat skontroluj układ wydechowy. Po kilkunastu kilometrach komunikat zgasł i wraz z nim check engine. Podpiąłem się komórką i sprawdziłem. Jest błąd p253f i zapełnienie dpf na poziomie 27g. Pojechał na austradę. Zrobiłem ok. 100 km z obrotami w manualu na poziomie o 2500. Po powrocie sprawdzam. Błąd jest dalej, a zapełnienie dpfa wrosło do 31g. Przy kolejnym odpaleniu znowu check engine i komunikat o skontrolowaniu układu wydechowego. Dziś wysłałem ojca, żeby przy okazji wyjazdu i ok. 200km jazdy autostradą wypalił dpfa. Jeszcze nie miałem kontaktu z autem po jego powrocie. Ale już przez telefon dowiedziałem się, że komunikat o układzie wydechowym dalej jest i pojawił się nowy - skontroluj układ wtryskowy. Przy okazji przestał działać tempomat. Dobrze, że auto jest na gwarancji. Ale jestem w szoku, bo ma dopiero 36 tys km.

Jeszcze jedna kwestia, czy Wasze cvt przy ostrym ruszaniu też tak wyją? Nie pamiętam, czy tak było od nowości, stąd pytanie. Zastanawiam się, czy skrzynia też nie zaczyna głupieć. Czasami po odpuszczeniu gazu trzyma obroty ok 2000 o dopiero po chwili obniża, kiedy hamując mam już niewielką prędkość. A wczoraj to dopiero były jaja. Zaparkowałem przodem do ściany. Chciałem wyjechać wrzucam R i nic. Obroty rosną a auto nie jedzie. Wrzuciłem P i znowu R i wsteczny się odnalazł. :think:

Lubię go, ale to już przesada. Te same cyrki z układem wydechowym miałem chwilę temu.
Witam . Sprawdz czyjnik cisnienia wydechu i druga rzecz to sprawdź przewód doprowadzający do czujnika roznicy cisnien kolo dpf. Przewód może być wypalony i wtedy mogą się dziać takie rzeczy ale i wspomniany czujnik . Sprawdz

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: Hipolit »

Dzięki za wszystkie porady. Oby sie nie przydały po gwarancji 😁
Dziś Koloes pojechal na lawecie do ASO...

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: Hipolit »

Auto naprawione. ASO wymieniło olej i filtr oleju. Stwierdzili, że olej był zbyt rzadki.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: VoN »

Hipolit pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 12:48 Auto naprawione. ASO wymieniło olej i filtr oleju. Stwierdzili, że olej był zbyt rzadki.
Serio? lol
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Koleos błędy

Post autor: KOLEOS007 »

Hipolit pisze: niedziela, 11 września 2022, 19:06 Masz na myśli olej silnikowy?
Tak, silnikowy.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: KOLEOS007 »

Hipolit pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 12:48 Auto naprawione. ASO wymieniło olej i filtr oleju. Stwierdzili, że olej był zbyt rzadki.
No, i u mnie tak było, za rzadki olej, strach teraz Elf- a lać na potęgę go podrabiają. Zawsze sprawdzaj butlę, oryginał ma inne nalepki.

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: Hipolit »

VoN pisze: wtorek, 20 września 2022, 07:04
Hipolit pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 12:48 Auto naprawione. ASO wymieniło olej i filtr oleju. Stwierdzili, że olej był zbyt rzadki.
Serio? lol
No :D
Olej sami lali na ostatnim przeglądzie, więc de facto nie wiem co wlali. A może wcale nie był wymieniony? Na fakturze jest.

Myślę, że oprócz tego skasowali błędy i auto odżyło. Oczywiście o błędach nawet nic nie pisnęli. A wiem, że były bo mam screena.

marcinfronek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 12 czerwca 2020, 14:00

Re: [Koleos] Problem z DPF, problem ze skrzynią

Post autor: marcinfronek »

Z tym błędem jest tak, że jak jest kilka nieudanych prób wypalania DPF to wyskakuje błąd. Jak już się on pojawi to jego próba wypalania nic nie da. Jak się swieci kontrolka to proces wypalania DPF się nie załączy. Wtedy trzeba zrobić dwie rzeczy - skasować błąd oraz wyzerować interwał wymiany oleju. Wtedy można ruszyć i przepalić DPF.

ODPOWIEDZ