iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 2.3 125 km 2011r.] Ciężko odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kwitek007
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lipca 2022, 22:30
Renault: Master
Silnik: 2.3 dci
Lokalizacja: Malbork

[Master 2.3 125 km 2011r.] Ciężko odpala

Post autor: Kwitek007 »

Witam serdecznie, chciałbym z góry podziękować za pomoc.
Mój problem nawiązuje do Renault Master 2011r 125 KM. Zrobiłem remont silnika, dosłownie wszystko nowe (oryginalne części) walki, tłoki (tylko tłoki zamienniki ponieważ Renault nie robi nadwymiarowych tłoków), korbowody, zawory itp. blok po szlifie, tłoki nadwymiarowe +25, po remoncie odpalił dosłownie po kilku zakręceniach i wszystko było w porządku. Po przejechaniu ok. 14 tys. kilometrów zaczął ciężko odpalać. Komputer pokazuje brak synchronizacji wałków, wymieniłem czujnik wałków rozrządu i nic, dalej nie odpalał. Potem wymieniłem czujnik wału korbowego i dalej pokazywało brak synchronizacji wałków, no to wziąłem się za rozrząd. 3 razy rozbierany ponieważ pomyślałem że coś tam mogło się stać i to też nic nie pomogło no to co wyciągnąłem wtryski dałem do sprawdzenia i wtryski są dobre. A więc rozkładam ręce, może ktoś miał podobny problem i mi pomoże, jeszcze raz z góry dziękuję

Kwitek007
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 lipca 2022, 22:30
Renault: Master
Silnik: 2.3 dci
Lokalizacja: Malbork

Re: [Master 2.3 125 km 2011r.] Ciężko odpala

Post autor: Kwitek007 »

Wymieniłem wiązkę elektryczna i przez dwa dni odpalał bardzo dobrze silnik pracował ok.i po dwóch dniach znowu ciężko odpala i wyskakują błędy "sprawdź wtrysk" i "brak synchronizacji wałków"

ODPOWIEDZ