iparts></a>
<a href= francuskie

[OC na mamę-czy ja mogę jeździć?]

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

vader1706

Post autor: vader1706 »

Misza pisze:Jak znajdę odrobinę czasu to opisze co i jak - pracuję w multiagencji. Niektórzy tworzą "urban legends" :-)
z niecierpliwością czekam, aż znajdziesz tą chwilę :) bo jestem bardzo ciekawy czy któraś z wcześniejszych wypowiedzi znajdzie potwierdzenie.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

AllianzDirect i po bólu ... Jestem współwłaścicielem swojego samochodu, właścicielem jest ojciec. Z jego zniżkami płacę 370 zł z NW (za silnik 1.8 :) ) ... w tej ubezpieczalni współwłaściciel nie ma zwyżki za wiek itp. A zaleta taka, że zniżki i Tobie rosną. Nie ma co migać się od własnego OC, bo kiedyś się zdziwisz, jak będziesz chciał mieć auto w końcu dla siebie, a nie będziesz miał żadnych zniżek ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

powiem tak...mam na R4 ojca jako współwłaściciela i mam wszelkie jego zniżki (płacę poniżej 300/rok)...Kangoo mam tylko na siebie i na dzień dobry dostałem 40% zniżki (płacę aż 800/rok)...LT jest póki co na ojca, a jeżdżę nim tylko i wyłącznie ja (ja również opłacam OC i się tam podpisuję, płacę 500/rok)...

żadnych zwyżek z powodu innego kierowcy niż osoby w OC wymienionej nie mamy...za ew. dzwon, ujmują tylko 10% zniżek właścicielowi we wszystkich polisach...nie ważne kto jedzie autem...

zresztą - mama ma auto na siebie, brat miał, ja mam, ojciec też i praktycznie jak jest komuś z nas potrzebne auto kogoś z rodziny to się jedzie i się nie martwimy, że jest kto inny wpisany w OC...

a ubezpieczyciel to HDI - dawniej Samopomoc...
za duży obrazek

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Maciek nie ma zwyżek za dodatkowego kierowcę, w tym wypadku jest może być zwyżka na kierowcę "młodego". Więc niektóre TU do ceny wyjściowej doliczą najpierw np. +15% (młody kierowca), a później odliczą zniżki właścicieli.

W przypadku gdy współwłaścielai samochodu są członkowie najbliższej rodziny, i jest to wykazane we wniosku o ubezpieczenie, to już po jednym okresie ubezpieczenie zniżki przechodzą między nimi, czyli można bardzo szybko "odziedziczyć" zniżki po rodzicach, bracie, małżonku*

*-tak przynajmniej jest w PZU, Ergo Hestii, mDirect i HDI Asekuracja.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

vader1706

Post autor: vader1706 »

A żeby stać się z mamą współwłaścicielami auta to musimy to wpisać już w umowie kupna/sprzedaży czy można przy rejestracji aby było to w dowodzie? A może w ogóle nie trzeba rejestrować na nowo auta tylko wpisać w dowód jaką adnotację?

Awatar użytkownika
TomaszB
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:07
Renault: Megane i Scenic
Silnik: 1.6_16V i 2.0_dCi
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: TomaszB »

Niekoniecznie, w każdej chwili mama może ci "odsprzedać" lub "podarować" część samochodu i wcale nie musi to być 50%. Podjedź do skarbówki i dowiedz się jak to jest z darowizną, bo jeśli chodzi o sprzedaż to do wartości 1000 zł nie płacisz podatku.

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

W rodzinie chyba nie trzeba żadnej umowy. Nie wiem jak to w warunkach rodzic-dziecko, ale w wariancie mąż-żona nie trzeba żadnej umowy, tylko w Wydziale Komunikacji zwraca się z wnioskiem o wpisanie małżonka jako współwłaściciela.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Na linii rodzic dziecko chyba trzeba pisać umowę darowizny. Przynajmniej tak zrobili panowie syn darował ojcu część samochodu. Przypadkiem do mnie doleciało jak rejestrowałam moją Megulę.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

Każda firma na swój regulamin co do ubezpieczenia :Oc , Ac , Nw
Może być tak ze przy jakieś kolizji to firma może odmówić wypłacenia odszkodowania
jak to nie będzie osoba na która wystawione jest ubezpieczenie

Kiedyś czytałem o takim czymś ze zostało odmówiono wypłacenia odszkodowania
ze kolizja została dokonana przez jej męża a ubezpieczenie była na jego żonę

Trzeba dokładnie czytać umowę to co jest piszne małym drukiem

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

@cyklista

OWU OC we wszystkich TU jest takie samo, bo określa je ustawa - różnić się mogą regulaminy zawierania ubezpieczenia, określające m.in. jakie dane trzeba podać we wniosku.

Co do nie wypłacania odszkodowań to w większości TU jest zapis wyłączający odpowiedzialność towarzystwa w przypadku, gdy szkodę spowoduje osoba, z którą pozostaje się we wspólnym gospodarstwie domowym.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Weasel

Post autor: Weasel »

PiasQ pisze:AllianzDirect i po bólu ... Jestem współwłaścicielem swojego samochodu, właścicielem jest ojciec. Z jego zniżkami płacę 370 zł z NW (za silnik 1.8 :) ) ... w tej ubezpieczalni współwłaściciel nie ma zwyżki za wiek itp. A zaleta taka, że zniżki i Tobie rosną. Nie ma co migać się od własnego OC, bo kiedyś się zdziwisz, jak będziesz chciał mieć auto w końcu dla siebie, a nie będziesz miał żadnych zniżek ...
poczekaj az sprzedaz auto, dostarczysz dokumenty, a oni beda Ciebie co pol roku monitowac ze zalegasz im ze skaldkami za samochod, ktorego JUZ nie masz.
Walcze ze szmaciarzami juz 2 lata, pisze pisma, dzwonie, jak dostane list we wrzesniu do skladam sprawe do prokuratury o probe wyludzenia. Niby od wrzesnia 2008 wszystko wyjasnione, nawet jakis Pan sie nazwiskiem podpisal, to mimo to co pol roku przychodzi monit do platnosci i o zaleganiu za polise.

Dlatego przez internet taniej, ale jak ccesz cos zalatwic, to jest MASAKRA, bo nie maja plcowki, wszystko zalatwiasz przez tele, lub Allianz - a tu juz korespondencja wewnetrzna jest przekazywana jak sie komu chce...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Weasel, każdy ma swoje doświadczenia. Ja akurat nie mogę złego słowa na nich powiedzieć, bo mój ojciec nie raz już u nich ubezpieczał autko.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

vader1706

Post autor: vader1706 »

Chciałbym odświeżyć post, bo pojawiły się nowe okoliczności a nie chcę zakładać nowego :P

Więc tak, mam Lagunę I 2.0 benzynka.
Wujek ma 60% zniżki i będzie w dowodzie jako współwłaściciel.
Czy zatem te 60 % zniżek automatycznie przechodzi na mnie i przy następnym zakupie ubezpieczenia za rok będę miał komplet zniżek?

I druga kwestia: Czy ktoś z Was ma taką furkę i komplet zniżek i orientuje się mniej więcej ile może wynieść takie ubezpieczonko? Jeżeli mielibyście jakiegoś konkretnego ubezpieczyciela do polecenia byłbym BARDZO wdzięczny :)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Co do ubezpieczenia albo poszukaj w necie na kalkulatorach, albo podejdź sobie do OK Centrum u nas w Wałbrzychu i tam popytaj. Za darmo zrobią Ci wyliczenia, doradzą.

Nie wiem jak to jest ze zniżkami osób, które nie są w najbliższym pokrewieństwie -pewnie w tym centrum ubezpieczeń coś Ci poradzą.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

nie znizki sa woja a ty jeszcze znizek nie bedziesz mial do 25 roku zycia chyba :D

troche zle zrobiles bo ja mam auto na mame 40% glowny wlasciciel i ja jestem wspolwlascicielem i oc mam tansze tym sposobem a ty masz na odwort wiec nie wiem jak to jest


ja polecam ci na 1 rok Link4
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

ODPOWIEDZ