iparts></a>
<a href= francuskie

[OC na mamę-czy ja mogę jeździć?]

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

vader1706

[OC na mamę-czy ja mogę jeździć?]

Post autor: vader1706 »

Witam wszystkich.
Mam takie pytanko dla zorientowanych w tym temacie.
Chodzi o to, czy mogę auto ubezpieczyć na swoją mamę (chodzi o samo OC), nie wskazywać żadnych współwłaścicieli itp, tylko mama i jeździć tym samochodem?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Oczywiście. Nie ma znaczenia kto jest właścicielem, a kto siedzi za kółkiem. Chyba że chcesz zacząć wyrabiać sobie historię ubezpieczenia.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

vader1706

Post autor: vader1706 »

oki, dzięki :)

Misza

Post autor: Misza »

Maciek pisze:Oczywiście. Nie ma znaczenia kto jest właścicielem, a kto siedzi za kółkiem. Chyba że chcesz zacząć wyrabiać sobie historię ubezpieczenia.
Nie zupełnie masz rację. W trzecim zdaniu bardziej jej nie masz niż masz :-)
Od początku - w niektórych firmach ma znaczenie kto jest użytkownikiem. Deklarujesz, że pojazdu nie będzie prowadziła osoba w wieku poniżej 25 lub 28 lat. Jeśli jednak tak będzie i osoba ta spowoduje wypadek to firma wypłaci odszkodowanie ale będzie chciała dopłaty do składki. Jeżeli przy zawieraniu ubezpieczenia zadeklarujesz użytkownika poniżej pewnego wieku to należy liczyć się ze zwyżką.
Jeśli chodzi o historię - trzeba być w dokumentach jako współwłaściciel (wpis w dowodzie rejestracyjnym) lub jako użytkownik (deklaracja we wniosku, najczęściej wiąże się to ze zwyżką - znów trzeba mieć skończone 25 lub 28 lat).

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Pytanie padło czy może jeździć, więc odpowiedź Maćka jest jak najbardziej prawdziwa.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Misza

Post autor: Misza »

Moja też :-P

vader1706

Post autor: vader1706 »

Hmm no oki, w razie wypadku trzeba dopłacać.
W sumie to i dobrze. A jak to jest z tymi zwyżkami?
Bo słyszałem, że na pierwsze ubezpieczenie płaci się 150%. Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego. Przecież powinno być 100 a w razie zniżek stawka maleje. Wypadku nie zamierzam powodować więc raczej dopłaty się nie obawiam :)

Misza

Post autor: Misza »

Statystyka Panie, statystyka... Młodzi kierowcy powodują więcej kolizji i z tego względu są "nagradzani" na samym starcie.

zgaga

Post autor: zgaga »

vader1706 pisze: Bo słyszałem, że na pierwsze ubezpieczenie płaci się 150%. Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego. Przecież powinno być 100 a w razie zniżek stawka maleje. Wypadku nie zamierzam powodować więc raczej dopłaty się nie obawiam :)

Dokładnie od strony ubezpieczyciela wygląda to tak: pierwsze ubezpieczenie Klienta 100%, w związku iż jest to młody człowiek zwyżka 30-50% (zależnie od TU) stąd zasłyszane 150%.
Dodatkowo jest kilka "bonusów", które agent może dać lub nie ;)

Generalnie jeśli pojazd jest Twój i tylko Twój lub analogicznie Mamy ma polisie widnieje tylko właściciel, nie zgłaszałam iż pojazdem będzie jeżdziła osoba tzw "wysokiego ryzyka" to TU zrobi wszystko żeby się mignąć od wypłaty odszkodowania i zażąda dopłaty w przypadku Mamy a od Ciebie skasuje na początku - zawsze w plecy ;)

Raasumując jeździć można (jak pożyczasz od kogoś auto w papierach jest właściciel a nie kierowca) tylko ryzyko finansowe jest większe zamiast przy podpisaniu polisy to przy zdarzeniu.

Pozdrawiam :)

Misza

Post autor: Misza »

zgaga pisze:TU zrobi wszystko żeby się mignąć od wypłaty odszkodowania
Przy OC komunikacyjnym, jeśli jest wina, firma zawsze płaci. Kwestia ew. dopłaty do składki - nie jest to regułą.

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: giecek »

u mnie jest tak, że mama jest właścicielem, tata współwłaścicielem, a ja jestem jako sporadyczny użytkownik (co oczywiście mija się z prawdą bo auto używam w 95% ja :P ) no ale właśnie przez taki zabieg płacę 360zł OC :]

vader1706

Post autor: vader1706 »

Czyli jeżeli moja mama ma ileś tam procent zniżki i ubezpieczę na nią auto a sam będę jeździł to te zniżki będą uwzględnione?
A w razie wypadku trzeba będzie dopłacić?

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

W razie wypadku przepadną zniżki, a jesli wypadek spowodujesz Ty, to być może trzeba będzie dopłacić.

Poszukaj w TU bo niektóre nie dają zwyżek na OC dla młodych kierowców, lub dają bardzo niskie. Generalnie w większości TU zniżki współwłaścicieli przechodzą w rodzinie, więc zobacz jaka będzie składka gdy będziesz współwłaścicielem, a OC będzie na mamę. Może być trochę drożej, ale będziesz już nabijał swoje zniżki.

Ja swoje nabijałem od 17 roku życia, bo miałem komarka zarejestrowanego na siebie (który i tak nie jeździł). Składka była śmiesznie niska. Ale jak 10 lat później rejestrowałem swój pierwszy samochód to miałem max. zniżki
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Krzychu305
Oklejony
Oklejony
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2009, 09:59
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Krzychu305 »

panowie panowie hola hola:) to wszytko zalezy od ubezpieczalni jakiej to na PW bo reklamy nie bede robil:P i jestem wspolwlascicielem z ojcem ktory ma pelen pakiet znizek mam 20l i nie mam zadnych powtarzam zadnych wzwyzek za rok czy staz prawka za megane placimy na rok 390zl ceny zaleza od ubezpieczyciela i jego ,,widzi mi sie'' pozdrawiam:)

Misza

Post autor: Misza »

Jak znajdę odrobinę czasu to opisze co i jak - pracuję w multiagencji. Niektórzy tworzą "urban legends" :-)

ODPOWIEDZ