iparts></a>
<a href= francuskie

Laguna 1, 1.6, ISOFIX

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Satorina
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2022, 14:16
Renault: Laguna 1
Silnik: 1,6
Lokalizacja: Władysławowo

Laguna 1, 1.6, ISOFIX

Post autor: Satorina »

Cześć
Jestem nowa na forum, ale przychodzę do Was z ważnym dla mnie tematem.

Czy ktoś posiada lub posiadał Lagunę 1 i wie czy ten samochód może mieć montaż ISOFIX?

Samych uchwytów nie znalazłam, ale może jest możliwość przykręcenia takich montaży kupowanych osobno?
Przeszukałam samochód ale nie mogę namierzyć otworów, które mogłaby spełniać taką funkcję.

Ale może ktoś wie gdzie je mogę znaleźć aby zamontować ISOFIXA?

Załączam screena montażu jaki znalazłam w internecie.

Są jeszcze takie montowane do oparcia (od strony bagażnika), ale nie wiem na ile to się sprawdza.

Proszę o pomoc w sprawie : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Laguna 1, 1.6, ISOFIX

Post autor: kudlaty »

W tamtych latach raczej nikt nie przewidywał takiej możliwości. Obawiam się, że może być to trudne aby to zamontować zgodnie ze sztuką żeby to było bezpieczne dla bombla

Satorina
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2022, 14:16
Renault: Laguna 1
Silnik: 1,6
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Laguna 1, 1.6, ISOFIX

Post autor: Satorina »

kudlaty pisze: wtorek, 18 października 2022, 06:12 W tamtych latach raczej nikt nie przewidywał takiej możliwości. Obawiam się, że może być to trudne aby to zamontować zgodnie ze sztuką żeby to było bezpieczne dla bombla
Mąż ma Skodę Octavie 1.9 z 98r. i ma normalnie ISOFIXa. I to oryginalnie zamontowanego. Dlatego zdziwiło mnie, że mój samochód o rok młodszy i jest z tym problem. :'c

Dlatego w akcie desperacji postanowiłam zapytać na forum czy jest taka szansa dla tego samochodu. Klimę ma, szyby elektryczne szyby, szmery bajery... A z ISOFIXem problem. . :(

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: Laguna 1, 1.6, ISOFIX

Post autor: halski »

Może nie mieć w ogóle punktów mocowania do ISOFIX. W 98 czy 99 roku ISOFIX był za dopłatą i to nie we wszystkich modelach i wersjach wyposażenia. Obowiązkowo jest montowany dopiero od 2006 roku. Laguna to model zaprezentowany w 1993 roku, w 99 I generacja to już był model schodzący więc mógł w ogóle nie mieć ISOFIX, Skoda weszła do produkcji w 1996 roku, była dość świeżym autem gdzie nikt nie myślał o wprowadzeniu do produkcji kolejnej generacji. W przypadku Laguny były odwrotnie, już oczekiwano na II generację tego modelu.

ODPOWIEDZ