iparts></a>
<a href= francuskie

Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
go21go
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2022, 20:40
Renault: Renault Megane
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Zabrze

Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Post autor: go21go »

Szanowni Forumowicze, czy podczas przeglądów serwisowych w salonach Renault pracownicy realizowali jazdę testowa przy standardowych zakresach przeglądów a nie naprawach wymagających przejechania dłuższych dystansów.
Podczas serwisu auta taty pracownik wyjechał na około 40 minut, wtedy taty to nie zaniepokoiło.
Po 2 miesiącach auto zostało skradzione.
Być może przypadek a może była to "wizyta" w dziupli w celu ściągnięcia sygnału z karty, sprawdzenia ewentualnych GPSow itp.?
Obecnie ten wyjazd jest bardzo zastanawiający i zastanawiam się czy to częściej realizowana "procedura".

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Post autor: kudlaty »

Przede wszystkim, pytanie po co i gdzie wyjechał na 40min. Jeździł po mieście czy był w konkretnym miejscu. Skąd Ty o tym wiesz. Jeżeli masz GPS to sprawdź gdzie był i będziesz wiedział czy jest tam "dziupla". Jeżeli nie to wystosuj takie pismo do ASO lub nawet RP o to co robili przy aucie i gdzie jeździł pracownik serwisu.

Wydaje mi się, że gdyby pracownik chciał to kartę by sobie dorobił na miejscu nie jeżdżąc niepotrzebnie narażając się na podejrzenia. Przecież w ASO mają do tego sprzęt i możliwości.

Co to za auto?

go21go
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2022, 20:40
Renault: Renault Megane
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Post autor: go21go »

Tata kręcił się w okolicach salonu przez cały czas więc widział jak auto wyjeżdża i wraca.
Renault Megane Grand Coupe.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Post autor: kudlaty »

Wydaje mi się, że skoro macie podejrzenia to lepiej byłoby ten trop podać policji do sprawdzenia. Tutaj raczej ciężko będzie stwierdzić gdzie był pracownik serwisu i co robił. Poza tym wydaje mi się ale ASO chyba prowadzi jakiś "dziennik" prac przy aucie i tak długa przejażdżka na pewno jest odnotowana.
Na prawdę nie wiem jak Ci pomóc. Ale każdy trop warto podać policji niech sprawdza.

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: Przegląd serwisowy a jazda testowa i kradzież auta

Post autor: halski »

Nie wiem które to ASO, ale jak zawsze zostawiałem auto w ASO to na zleceniu/przyjęciu do serwisu było informacja czy naprawa wymaga jazdy testowej. Trochę to zastanawiające, bo 40 minut to jednak sporo czasu, a jazdy testowe po naprawie raczej odbywają się w najbliższej okolicy. No i na fakturze zawsze mam wpisaną odrębną pozycję do wyceny z tytułem jazda testowo ile trwała i jaki koszt roboczogodziny.

ODPOWIEDZ