iparts></a>
<a href= francuskie

Elektryczny ręczny nielegalny? Co o tym myślicie?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Elektryczny ręczny nielegalny? Co o tym myślicie?

Post autor: Marcin_Ka »

Witajcie :)
Trafiłem na artykuł dotyczący naszego pięknego prawa, w kwestii elektrycznego ręcznego.

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,5812916

Wiadomo, że dziennikarze łapią cokolwiek, tworząc clickbaity, ale jak się zaczyna o tym mówić, gdzieś wyżej, to można zacząć myśleć :)
Wczoraj robiłem przegląd swojego Laguna i wpadłem w gadkę z diagnostą. Wspomniał o sytuacji klienta, który trafił gdzieś na diagnostę bez pojęcia. Facet nie chciał podbić przeglądu, bo nie jest w stanie sprawdzić działania elektrycznego ręcznego. Zaczynam się zastanawiać, czy "góra" stworzy jakąś nowelizację, czy zmuszą nas i stacje diagnostyczne do jakichś inwestycji w kolejne cuda techniki :think:

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Elektryczny ręczny nielegalny? Co o tym myślicie?

Post autor: kudlaty »

Widzisz, ma gość rację. Z drugiej jednak strony, skoro auto otrzymało homologację to może poruszać się po drogach, ale wychodzi, że niezgodnie z jakimś tam rozporządzeniem. W 2002 roku nikt nie przypuszczał, że takie rozwiązania będą powszechnie stosowane w każdym aucie.
Wychodzi na to, że wszystkie nowe auta są nielegalne i trzeba wracać do starszej motoryzacji :D

Mnie zastanawia jeszcze jedno. Jaki cel miała ta poselska interpelacja? Czy po to by zaktualizować przepisy, czy po to by rypać nieświadomych użytkowników aut znowu na kasę.

Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Re: Elektryczny ręczny nielegalny? Co o tym myślicie?

Post autor: Marcin_Ka »

kudlaty pisze: piątek, 11 lutego 2022, 08:42 Widzisz, ma gość rację. Z drugiej jednak strony, skoro auto otrzymało homologację to może poruszać się po drogach, ale wychodzi, że niezgodnie z jakimś tam rozporządzeniem. W 2002 roku nikt nie przypuszczał, że takie rozwiązania będą powszechnie stosowane w każdym aucie.
Wychodzi na to, że wszystkie nowe auta są nielegalne i trzeba wracać do starszej motoryzacji :D

Mnie zastanawia jeszcze jedno. Jaki cel miała ta poselska interpelacja? Czy po to by zaktualizować przepisy, czy po to by rypać nieświadomych użytkowników aut znowu na kasę.
Teoretycznie facet wnosi o nowelizację, ale znając nasz piękny kraj, może się to odbić na naszych kieszeniach.
Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby chcieli udupić użytkowników aut z elektryką, bo jest tego coraz więcej i coraz nowsze, więc miejmy nadzieję na nowelizację. Ale każde grzebanie kijem w mrowisku, nie wróży nic dobrego :)

ODPOWIEDZ