iparts></a>
<a href= francuskie

Doświetlanie zakrętów

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Doświetlanie zakrętów

Post autor: mariusz1500 »

Co sadzicie o takim bajerze żeby zamontować sobie do auta ?

znalazłem coś takiego w necie :

1: http://www.cubeelectronics.com/ster.php

2: http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow ... 79198.html


warto to montować czy nie ??
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Picuch
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 819
Rejestracja: wtorek, 8 czerwca 2010, 22:07
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.5 DCI
Lokalizacja: Tuchola / Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: Picuch »

działa to jak moduł komfortu. Ostatnio kumplowi montowałem lecz tańszą wersję za 80 pare złotych.
Fajna sprawa, fajnie wygląda a czy daje dużo to nie wiem. Choć kolega jest zadowolony.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: kudlaty »

A do tego trzeba mieć chyba halogeny? To ja nie założę.

A tak serio to słabo, że tylko przy włączeniu kierunkowskazu. Jakby się to dało połączyć z ruchem kierownicy jeszcze to byłby wypas.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: mariusz1500 »

taka opcja istnieje chyba w 1 linku ale nie jestem tego pewien :) ze dzial bez kierunkow
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: campino »

Już kiedyś o tym pisałem, nawet chyba ktoś z forumowiczów chciał sprzedać taki moduł.
Ja również się przymierzam powoli do zakupu . Z tego co ja sie orientowałem to nie ma opcji podłaczenia pod kierownice tylko pod przekaźnik/żarówki od kierónków. Fajnie że każdą z opcji można szybko włączyć/wyłączyć w zależności od tego czego chcemy w danym momencie używać. Mi najbardziej się podoba 3 krotne mignęcie kierunkiem :)
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: VoN »

Podświetlanie zakrętów sprawdzone w Koleosie, czy dużo daje? Raczej nie :) tym bardziej zastanowiłbym się nad tą opcją z kierunkowskazem- stoisz na pasie na kierunku i Ci się pali non stop halogen?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: PiasQ »

Cóż, na kierunku wydaje mi się to bez sensu, bo zazwyczaj skręcając z kierunkowskazem jedziemy na tyle wolno, że wszystko widać. W Clio miałem okazję przetestować doświetlanie przy skręcie kierownicy i to ma sens na ciemnych, szybkich trasach, czy ciasnych zakrętach niewymagających włączania kierunku.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Pszczół

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: Pszczół »

u mnie na osiedlu jeździ punto z ficzerem doświetlania zakrętów - całkiem zajefajnie to działa. Pani skręca driver a światełka lewo/prawo pod zderzakiem zapalają się jak dyskoteka. IMO bardzo fajna sprawa, ale montowane fabrycznie przez producenta - w końcu producent wie najlepiej jak taki gadżet powinien działać, no i wyłożył odpowiednio dużo $$$ na rozwinięcie pomysłu.

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: campino »

Teoretycznie producent wie co i jak zamontować, ale jak fabrycznie czegoś nie ma to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to mieć :P Oczywiście jeśli tylko jest sens. . . z kierunkami to faktycznie kiepsko by współgrało :/ Ale komfortowe kierunki sa zarąbiste, no i jak ktoś mieszka w domku z ciemnym podjazdem to go home też jest fajną opcją. Ja mieszkam w bloku więc to mi akurat na oświetlonym parkingu na plaster.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: blondas »

wszystko ładnie i pięknie tylko szkoda że sygnał nie jest połączony z prędkością auta...
np. w Fiacie Bravo doświetlanie włącza się tylko do 40km/h przy włączeniu kierunku...
a tak jade 350km/h fiatem seicento włączam kierunek by zmienić pas a tu doświetlanie mi się włącza
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Witam. Posiadam Koleosa z 2008, jak w nim wyłączyć doświetlanie zakrętów bo jest to mega irytujące? Dodatkowo mam taki temat. Za pomocą jednej z aplikacji na androida włączyłem coś jak moduł skandynawski. Po odpaleniu silnika włączają się same światła mijania, w pozycji auto po zmroku również pozycyjne. Niestety zauważyłem, że przy skręcaniu kierownicą włączają się odpowiednio światła długie jednak ze zmniejszoną mocą.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: VoN »

Pewny jesteś że to długie? Koleos 1 doświetlanie zakrętów ma w LAMPACH świateł mijania nie w Halogenach na dole jak nowsze modele aut.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Ponieważ nie mam dołożonych żadnych ledów to jeżdżę na włączonych światłach mijania 24/7 i doświetlanie zakrętów mam na halogenach przeciwmgielnych. Po włączeniu tej opcji "skandynawskiej" gdy świecą jedynie światła mijania( u mnie to xenony) przy włączeniu D lub R i skręceniu kierownica włączają się odpowiednio długie że zredukowaną mocą.
Chyba się pomyliłeś bo niby jak może być doświetlanie światłami mijania gdy się ma je włączone?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Muszę zwrócić honor bo faktycznie doświetlanie nie jest na przeciwmgielnych tylko na długich ze zredukowaną mocą. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i to mnie strasznie irytuje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

VoN pisze:Pewny jesteś że to długie? Koleos 1 doświetlanie zakrętów ma w LAMPACH świateł mijania nie w Halogenach na dole jak nowsze modele aut.
Muszę zwrócić honor bo faktycznie doświetlanie nie jest na przeciwmgielnych tylko na długich ze zredukowaną mocą. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i to mnie strasznie irytuje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ