iparts></a>
<a href= francuskie

Doświetlanie zakrętów

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Doświetlanie zakrętów

Post autor: mariusz1500 »

Co sadzicie o takim bajerze żeby zamontować sobie do auta ?

znalazłem coś takiego w necie :

1: http://www.cubeelectronics.com/ster.php

2: http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow ... 79198.html


warto to montować czy nie ??
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Picuch
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 819
Rejestracja: wtorek, 8 czerwca 2010, 22:07
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.5 DCI
Lokalizacja: Tuchola / Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: Picuch »

działa to jak moduł komfortu. Ostatnio kumplowi montowałem lecz tańszą wersję za 80 pare złotych.
Fajna sprawa, fajnie wygląda a czy daje dużo to nie wiem. Choć kolega jest zadowolony.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: kudlaty »

A do tego trzeba mieć chyba halogeny? To ja nie założę.

A tak serio to słabo, że tylko przy włączeniu kierunkowskazu. Jakby się to dało połączyć z ruchem kierownicy jeszcze to byłby wypas.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: mariusz1500 »

taka opcja istnieje chyba w 1 linku ale nie jestem tego pewien :) ze dzial bez kierunkow
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: campino »

Już kiedyś o tym pisałem, nawet chyba ktoś z forumowiczów chciał sprzedać taki moduł.
Ja również się przymierzam powoli do zakupu . Z tego co ja sie orientowałem to nie ma opcji podłaczenia pod kierownice tylko pod przekaźnik/żarówki od kierónków. Fajnie że każdą z opcji można szybko włączyć/wyłączyć w zależności od tego czego chcemy w danym momencie używać. Mi najbardziej się podoba 3 krotne mignęcie kierunkiem :)
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: VoN »

Podświetlanie zakrętów sprawdzone w Koleosie, czy dużo daje? Raczej nie :) tym bardziej zastanowiłbym się nad tą opcją z kierunkowskazem- stoisz na pasie na kierunku i Ci się pali non stop halogen?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: PiasQ »

Cóż, na kierunku wydaje mi się to bez sensu, bo zazwyczaj skręcając z kierunkowskazem jedziemy na tyle wolno, że wszystko widać. W Clio miałem okazję przetestować doświetlanie przy skręcie kierownicy i to ma sens na ciemnych, szybkich trasach, czy ciasnych zakrętach niewymagających włączania kierunku.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Pszczół

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: Pszczół »

u mnie na osiedlu jeździ punto z ficzerem doświetlania zakrętów - całkiem zajefajnie to działa. Pani skręca driver a światełka lewo/prawo pod zderzakiem zapalają się jak dyskoteka. IMO bardzo fajna sprawa, ale montowane fabrycznie przez producenta - w końcu producent wie najlepiej jak taki gadżet powinien działać, no i wyłożył odpowiednio dużo $$$ na rozwinięcie pomysłu.

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: campino »

Teoretycznie producent wie co i jak zamontować, ale jak fabrycznie czegoś nie ma to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to mieć :P Oczywiście jeśli tylko jest sens. . . z kierunkami to faktycznie kiepsko by współgrało :/ Ale komfortowe kierunki sa zarąbiste, no i jak ktoś mieszka w domku z ciemnym podjazdem to go home też jest fajną opcją. Ja mieszkam w bloku więc to mi akurat na oświetlonym parkingu na plaster.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: blondas »

wszystko ładnie i pięknie tylko szkoda że sygnał nie jest połączony z prędkością auta...
np. w Fiacie Bravo doświetlanie włącza się tylko do 40km/h przy włączeniu kierunku...
a tak jade 350km/h fiatem seicento włączam kierunek by zmienić pas a tu doświetlanie mi się włącza
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Witam. Posiadam Koleosa z 2008, jak w nim wyłączyć doświetlanie zakrętów bo jest to mega irytujące? Dodatkowo mam taki temat. Za pomocą jednej z aplikacji na androida włączyłem coś jak moduł skandynawski. Po odpaleniu silnika włączają się same światła mijania, w pozycji auto po zmroku również pozycyjne. Niestety zauważyłem, że przy skręcaniu kierownicą włączają się odpowiednio światła długie jednak ze zmniejszoną mocą.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: VoN »

Pewny jesteś że to długie? Koleos 1 doświetlanie zakrętów ma w LAMPACH świateł mijania nie w Halogenach na dole jak nowsze modele aut.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Ponieważ nie mam dołożonych żadnych ledów to jeżdżę na włączonych światłach mijania 24/7 i doświetlanie zakrętów mam na halogenach przeciwmgielnych. Po włączeniu tej opcji "skandynawskiej" gdy świecą jedynie światła mijania( u mnie to xenony) przy włączeniu D lub R i skręceniu kierownica włączają się odpowiednio długie że zredukowaną mocą.
Chyba się pomyliłeś bo niby jak może być doświetlanie światłami mijania gdy się ma je włączone?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

Muszę zwrócić honor bo faktycznie doświetlanie nie jest na przeciwmgielnych tylko na długich ze zredukowaną mocą. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i to mnie strasznie irytuje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rafaltamiola »

VoN pisze:Pewny jesteś że to długie? Koleos 1 doświetlanie zakrętów ma w LAMPACH świateł mijania nie w Halogenach na dole jak nowsze modele aut.
Muszę zwrócić honor bo faktycznie doświetlanie nie jest na przeciwmgielnych tylko na długich ze zredukowaną mocą. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i to mnie strasznie irytuje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ