O NAS

Według najstarszych klubowiczów Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault „PIKUR” powstał na skraju 1999/2000 roku, kiedy to założyciel Klubu Renault 19 Marek Nazarko, przekształcił go w „PIKUR’a- Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault” ,powstała strona www, z poradami i artykułami, z pomocą ruszył Marek „Marky” Przybyłek i jeden z szefów serwerów firmy Triger – Tomasz Nowak. To właśnie oni przygarnęli w tym czasie wszystkie kluby, które zrzeszały ludzi zainteresowanych francuską motoryzacją i udostępniali im miejsce na serwerach. Prezesostwo w klubie objął „Marky” i sprawował je przez bardzo długi okres czasu.

 

W 2000 roku ruszyła lista dyskusyjna, która była „mózgiem” całej idei Klubu i dawała pęd całemu pomysłowi. Na stronie pojawiało się co raz więcej odwiedzin, powstaly klubowe gadzety, klubowicze chetnie kupowali koszulki, i naklejki na auta- pieszczotliwie nazywane przez Klubowiczów „PIKURKAMI”. Odbyły się pierwsze zloty i spotkania w poszczególnych rejonach na które z czasem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej osób, wpadli oni na pomysł aby utworzyć kluby regionalne, które istnieją do dziś i są można śmiało powiedzieć dziećmi Klubu Renault. Aktualnie najpopularniejszy z nich „ŁIKUR”- czyli Łódzki Internetowy Klub Użytkowników Renault zrzesza największą ze wszystkich klubów regionalnych liczbę osób.

 

Na przełomie 2007/2008 roku klub przeszedł mały kryzys. Ludzie zapisywali się do klubów poszczególnych modeli Renault, ponieważ łatwiej im było znaleźć informację o swoim aucie, również nie ukrywając popularne zaczęły stawać się fora, czytanie list dyskusyjnych dla niektórych stawało się uciążliwe. Idąc na przód w czerwcu 2008 roku Przemek „VoN” został administratorem Klubu i stworzył obecne Forum. 

Nowa „wizytówka” stworzona przez Przemka rozwijała się bardzo szybko.

 

Nasz klub od 2001 r organizuje Ogólnopolskie Zloty Miłośników tej wspaniałej marki, które przeważnie odbywają się w czerwcu w miejscowości Wawrzkowizna niedaleko Bełchatowa, przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski oraz Klubowicze na stałe przebywający za granicą. Dzięki sponsorom każdy biorący udział w Zlocie może odbyć jazdę testową nowym modelem, brać udział w ciekawych konkursach,oraz szkolić swoje umiejętności z zakresów np. pierwszej pomocy. Cała impreza trwa 3 dni, lecz niektórym to nie wystarcza i przyjeżdżają 2 dni przed zlotem aby nacieszyć się wspaniałym towarzystwem.

Ludzie zajmujący się Klubem nie czerpią z tego żadnych korzysci finansowych, klub – nie prowadzi działalności gospodarczej.

HISTORIA PIKURKI

Po dość długim czasie w 2001 roku elektroniczny projekt doczekał się wersji drukowano-naklejanej wykonanej przez Piotra Tyborowskiego. Wersja ta nazywana przez niektórych klubowiczów wersją beta jeździ jeszcze na kilku autach klubowych.

     

Stara naklejka klubowa 

 

ZASŁUŻENI 

Adam „G-Boy” – administrator klubowego forum, organizator ogólnopolskich zlotów Renault,

Maciej P. – dytrybucja gadżetów klubowych, współorganizator zlotów ogólnopolskich Renault,

Sławek – „Slav” – były administrator strony www.klubrenault.pl

Monika K. – organizator ogólnopolskich zlotów Renault.

 

CIEKAWOSTKI

PIKUR- był pierwszym  klubem zrzeszającym użytkowników marki Renault w kraju,

PIKUR- zorganizował I Zlot Renault w kraju  i organizuje je do dzisiaj,

Ogólnopolski Zlot Renault 2004 był jedną z największych imprez motoryzacyjnych odbywających się w 2004 roku.