iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II] Rozmiar opon

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kacperex

[Clio II] Rozmiar opon

Post autor: kacperex »

Witajcie,

Przyszła zima czas zmienić opony z letnich na zimowe. I mam problem
Zimowe stalowe felgi mam o rozmiarze 14 i opony na nich 175/65
Letnie mam 185/55 - 15 alu felgi.

Moje pytanie brzmi:
Czy jak kupię 185/65 na te stalowe felgi to będzie ok?
Nie ogarniam za bardzo tych rozmiarówek, a chciałbym kupić dobry rozmiar i tanio.
Jakie w ogóle mogę opny montować do Clio II 2002 tzn rozmiar.
czy takie 165/65 też będą działac? Albo 160/70
Proszę o poradę ;)

Śliczne dzięki.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 grudnia 2010, 17:16 przez kacperex, łącznie zmieniany 1 raz.

Baron

Post autor: Baron »

tutaj:
http://www.opony.com/dobor-opon
sprawdzisz jakie opony zaleca producent, jakie zamienniki są dopuszczalne.

Ogólnie 175/65 jak najbardziej są ok! Sam miałem takie w Clio II phII 175/65/R14

Na zimę polecam Ci właśnie ten wariant, nie 185/55. Opona jest węższa (wgryza się w śnieg, większy nacisk na jednostkę podłoża) i wyższy profil. Jak trafisz na ukrytą dziurę mniejsza szkoda na feldze ;)

kacperex

Post autor: kacperex »

Czyli z tego wynika, że przy 185/65 też nie powinno problemów.
175/65 R14
185/55 R15
Te są zalecane i tak mam na chwilę obecną.
Jednak uparłem się na te 185/65 bo mam możliwość kupić taniej, a nie mam żadnego znajomego wulkaniztora, a nie chce popełnić głupoty i stracić kupując złe opny.

Baron

Post autor: Baron »

to śmiało kupuj. To w końcu niewielka różnica w wielkości, więc powinny pasować bez problemu... Jak mówisz, że okazyjnie możesz zdobyć... Według tabelki opony.com różnica w średnicy koła 13 mm, różnica w prędkości (%) 2.18 %
http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

kacperex

Post autor: kacperex »

Kupię 185/65 14
Obecnie mam 175/65 14
Zatem nie powinno być większych problemów. Wszak nadkola Clio jest spore chyba ;)

kacperex

Post autor: kacperex »

A...
Jeszcze jedno.
czy felga może być za mała? Mam felgę 14 o w/w wymiarach. Może się zdarzyć tak, że opona, będzie za duża?

Pozdrawiam

Baron

Post autor: Baron »

jak najbardziej trzeba dobierać szerokość felgi do opony...
znowu posłużę się przykładem opony.com
http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/ ... 32,15.html
ta tabelka "powie" Ci na jaką felgę wejdzie dana guma ;)

hahahaczyk

Post autor: hahahaczyk »

Generalnie 185/65 powinno wejść na tą felgę... Teoretycznie można to sprawdzić tutaj: Zamienniki opon Ale mi coś ten przelicznik nie chce chwilowo hulać... :/

Ale ale pytanie po co ty chcesz zmieniać rozmiar opon, skoro opony w tym rozmiarze są akurat baaardzo tanie? :) Popatrz tutaj: Opony 175/65/14

Podsumowując: zostań przy tym rozmiarze który masz - zaoszczędzisz pieniądze i będziesz miał 100% pewności że taki komplet zadziała w cliówce...

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Clio II] Rozmiar opon

Post autor: giecek »

Witam
Odkopie trochę temat. Chce zmienić u siebie felgi i opony na większe. Teraz jeżdżę na 175/65/14. Upatrzyłem sobie 15 calowe alu + opony 185/55/15. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, że w/w opony są drogie i za jakieś markowe gumy trzeba zapłacić ok 250zł. 195 nie chce bo niestety ale wzrasta zużycie paliwa czego chciałbym uniknąć.
Dlatego też się zastanawiam nad kupnem 14 calowych alu + opony 185/60/14 co wychodzi zdecydowanie taniej.
Pytanie, czy lepiej płacić więcej żeby autko ładniej wyglądało na 15kach czy kupić 14 i oszczędzić trochę pieniędzy?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Clio II] Rozmiar opon

Post autor: Snake »

Dla mnie odpowiedź jest jedna: płacić więcej i ładniej wyglądające oponki :D Oczywiście na sezon, bo na zimę to mam balony straszne założone żeby taniej było ala
I nie przesadzaj z tą ceną, bo to jeden z popularniejszych rozmiarów.Popatrz 16stki 205/45 ala Przyjdzie sezon to zobaczysz że będzie na allegro tyle nowych letniaków w tym rozmiarze i niższej cenie. Inna rzecz że ja nigdy nie kupiłem nowych opon, bo mnie nie stać...kupisz po 100zł jakieś 2 letnie oponki i będzie git pijaki
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

raventix

Re: [Clio II] Rozmiar opon

Post autor: raventix »

giecek pisze:Witam

Pytanie, czy lepiej płacić więcej żeby autko ładniej wyglądało na 15kach czy kupić 14 i oszczędzić trochę pieniędzy?
Jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to kup 15, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić to kup 14 - proste :)

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Clio II] Rozmiar opon

Post autor: giecek »

Witam
Trochę pytanie nie w temat ale też związane z ogumieniem :)
Jakie muszę kupić alufelgi 15 calowe żeby pasowały do Thalii 2001? Czy felgi o parametrach:
15 cali, 4x100, 6J, CMS C10, ET40
będą dobre?

PS i jak by wyglądała sytuacja z 14" felgami. Jakie by musiały mieć parametry ?

Pozdrawiam

EDIT
Wątek przeniesiony do nowego tematu:
viewtopic.php?f=37&t=8185

ODPOWIEDZ