iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic] jaki silnik?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
playazka
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2010, 16:47
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

[Trafic] jaki silnik?

Post autor: playazka »

Witam
szykujemy sie do zakupu Trafica z lat 2006-2008, ma to byc furgon 3osobowy z jakim silnikiem szukac? jakiego unikac? ma ktos jakies sugestie co do zakupu tego auta? ma byc do 40tys zl

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Wg mnie jedyny sensowny silnik do tego samochodu to 2.5dCi (głównie moment obrotowy tutaj pomaga, ale i moc nie jest już zła).
Co do sugestii ... hmm, starszy o rok od wspomnianych, ale za to w miarę pewny no i 5-osobowy ;)
viewtopic.php?t=7086
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
playazka
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2010, 16:47
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: playazka »

musi byc furgon 3osobowy z homologacja ciezarowa bo takie sa wymagania nie moze byc zabudowy, musi byc dostep do paki przez boczne drzwi tez i musi byc min 2006r bank ustalil ze auto nie moze byc starsze niz 4 lata

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Rozumiem ;), ale nadal polecam 2.5dCi
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Post autor: torek »

a ja polecam 2.0 dci. jeździłem takim trochę i naprawdę daje rade. w miarę dobrze przyspiesza i jest w miarę ekonomiczny :)

SparklyTwo

Post autor: SparklyTwo »

jak trafic to tylko 2.0dci. Jeździłem w trasy chyba trafikiem z kazdym silnikiem diesla i polecam tylko tego z silnikiem 2.0 dci. przemawia za nim, moc i koszty eksploatacji [np. posiada lańcuch a nie pasek rozrządu '-)]

pozatym zwracaj uwage na uszczelnienie skrzyni biegów i stan przekladni kierowniczej, bo to chyba najwieksze bolączki tego autka.

evolution1

Post autor: evolution1 »

2.0 DCI pracuje takze w oplu vivaro, ale predkosc max to 150km/h. Obejrzyj tez tego opla zanim kupisz.

Awatar użytkownika
playazka
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2010, 16:47
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: playazka »

opel calkiem odpada, i tak ledwo na trafica przekonalysmy ojca bo on ma T4 i chcial T5
jak narazie poszukiwania stoja w mijescu bo niczego ciekawego nie znalazlam, a jak bylo to kolo warszawy

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Znam wielu ludzi, którzy po T4 ... kupiliby jedynie T4. Niestety, ale T5 ma na prawdę kiepską opinię wśród wlaścicieli - ogromna awaryjność.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

evolution1

Post autor: evolution1 »

Jesli vchodzi o VW T5 to raczej sie mylisz, brat kupil nowke w styczniu, zrobil juz prawie 100 tys km i jest zadowolony z zakupu. Spala mało (2.0 130KM), śmiga az milo. Tutaj nie ma nawet porownania renault czy opla. Przedtem mial Vito pierwszej generacji i przejechal 500 tys. i tez nie narzekal. Oba auta byly w wersji osobowej.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

No to trafił na dobre sztuki, bo nawet maniacy VW wolą zostać przy T4, uwierz mi ;). 2.0TDI nie jest najlepszą jednostką (nawet gorszą niż 2.0dCi ;) ). Także porównanie jest i to spore. Vito? Też trzeba mieć szczęście do sztuki, mam w rodzinie byłych i obecnych "transporterów" i swego czasu nikt nie chciał Vito, byle Fiat Ducato się lepiej sprawował.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Nie kłócimy się o VW, Vito (które według mnie jako karetka nie spełnia wymogów bezpiecznej jazdy i nietypowa awaria przekładni kierowniczej w najmniej odpowiednim miejscu), Ducato (boskie autka, jeszcze z dodanym mostem i napędem na 4 koła -nie było takiego miejsca, żeby eRka nie dojechała -ale coś za coś -duża awaryjność -sprzęgło, skrzynia), tylko pomagamy wybrać odpowiedni silnik w Trafficu.
Także taka moja mała prośba -wróćmy do głównego tematu.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Bądź, co bądź - piszemy na temat (może nie tyle o Vito, co T5), bo też T5 bylo brane pod uwagę, a my chcemy z tego wyleczyć ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
playazka
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 17 maja 2010, 16:47
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: playazka »

mnie leczyc nie musicie:) ja tu rekami nogami i czym sie tylko da forsuje zeby byl Trafic, kwestie finansowe na szczescie pomagaja i argumenty pod wzgledem porownania egzemplarzy w tej samej cenie przemawiaja za Renault (rocznik, wyposazenie) wiec narazie jest pewne ze bedzie Trafic

evolution1

Post autor: evolution1 »

Masz rację, trzymaj sie Traffica. Powodzeia w poszukiwaniu.

ODPOWIEDZ