iparts></a>
<a href= francuskie

Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Moderator: Grupa Moderatorów

Mario

Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Mario »

Jaka może być przyczyna- wcześniej wszystko chodziło ok? Gdzie szukać usterki?

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

A godzinę Ci pokazuje dobrze?Czy za każdym razem po wsadzeniu karty masz tą samą godzinę?
Jak tak to antena do wymiany.
W prosty sposób można to zdiagnozować :
Wchodzisz w Nawigacja/Ustawienia/Informacje o Systemie/Diagnostyka (kod 4112) i tam Odczyta Danych GPS.
rec error-oznacza błąd anteny,mogła się rozłączyć lub po prostu zaliczyła upgrejd do nowszej (czyli zakup nowej)
Searching lub Tracking-a liczba satek mniejsza niż 3 to ma za słaby sygnał
comm error- błąd modułu gps w czytniku do wymiany

Zrób tak
1. Wyłącz auto, wyciągnij kartę i czekaj min. 2 minuty aby czytnik navi sie całkowicie wyłączył.
2. Wkładamy kartę Renault do końca (nie odpalamy auta). Zapinamy pas i zamykamy drzwi aby nie było zbędnych komunikatów ostrzegawczych na ekranie.
3. Włączamy radio
4. Wciskamy jednocześnie przyciski M i C na panelu sterujacym navi i trzymamy 5-10 sekund aż zmieni się obraz (i zacznie migać klawiatura sterownika).
(nie potwierdzamy wcześniej komunikatu ostrzegawczego przez OK bo nie da się uruchomić autokonfiguracji).
Nawigacja powinna pokazać konfigurację:
Configuration: 0002 - Laguna II ph I radio Tuner List lub Cabasse Tuner List
Configuration: 0012 - Laguna II ph I, radio nie wykryte (nie będzie działał joystick)
Configuration: 0007 - Laguna II ph I amplituner cabasse ze zmieniarką.
Należy poruszać joystickiem przy kierownicy aby wykrył jego działanie.Pojawi się komunikat Test Antenne,znowu trzeba poruszać joystickiem najlepiej +/-
I w ten sposób mamy wynik testu
GPS: Connected lub Connectee (zależnie od języka) - Czytnik navi widzi podłączoną antenę.
GPS: Probleme lub Problem - Czytnik navi nie widzi anteny (rozłączona,uszkodzona).
Klikasz na pokrętło OK i wyciągasz karte i czekasz 2 min.Warto pośmigać później z 30min aby załapało.Bo czasem antena walnie takiego psikusa tak jakby się zawiesi.
Sprawdź też czy wtyczka przy czytniku się nie odłączyła czy gdzieś w drodze do dachu.Jak dalej nie będzie Ci łapało satek to kup sobię na jakimś portalu lub w sklepie antenę GPS ze słączem SMB na all... są po 30zł.Podłącz bezpośrednio pod czytnik a samą antenę można dać pod daszek.Wielokrotnie tak montowałem anteny i nie ma żadnych problemów z łapaniem satek.

Mario

navi

Post autor: Mario »

Dzięki bardzo, spróbuje to zrobić,mam pytanie czy kabel od anteny idzie bezpośrednio do odbiornika czy ma jakieś pośrednie połączenia i gdzie jeśli są bo może tam jest problem.

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Łączenie masz w tylnym lewym słupku na wysokości kanapy.Trzeba rozebrać ten plastik i pod nim jest łączenie kabla od czytnika z kablem od anteny gps.Jeżeli nikt tam wcześniej nie grzebał czy coś w tym stylu to wątpię aby się rozpięło samo.Łączniki są na wcisk takie szybko złączki.Od anteny idą dwa kable jeden do czytnika drugi do sterownika dla TMC.

Mario

navi

Post autor: Mario »

Dzięki. pozdrawiam.aha godzina zawsze ta sama po włączeniu, ale już kiedyś tak miałem i po jakimś czasie wróciło do normy więc może gdzieś nie łączy?

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Możliwe że gdzieś nie łączy.W pierwszej kolejności sprawdziłbym przy czytniku później resztę.Ale bardziej bym obstawiał że z anteną jest coś nie tak niż z samym jej połączeniem z czytnikiem.

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

Panowie Pomocy !!!!
Mam problem z nawigacją, objawy są takie :
1.Zegar się przestawia
2. Ikona satelity świeci na czerwono
3. BUSSTEST CAN V: OK., CAN M: OK., IIC: FEHLER
4. STATUS NADAJNIKA : REC ERROR
5. SATELITEN: 0

CZYLI ANTENA ALE………

1. Wysłałem antenę do sprawdzenia, podłączyli do innej nawigacji I była ok.
2. Sprawdziłem połączenia w bagażniku /przy demontażu i montażu/ i połączenia przy czytniku i panelu sterowania /była lekko wysunięta-poprawiłem/, czyli wszystkie połączenia OK.
3. Zrobiłem test taki jak opisuje Rydzu2015 tzn: Zrób tak
1. Wyłącz auto, wyciągnij kartę i czekaj min. 2 minuty aby czytnik navi sie całkowicie wyłączył.
2. Wkładamy kartę Renault do końca (nie odpalamy auta). Zapinamy pas i zamykamy drzwi aby nie było zbędnych komunikatów ostrzegawczych na ekranie.
3. Włączamy radio
4. Wciskamy jednocześnie przyciski M i C na panelu sterujacym navi i trzymamy 5-10 sekund aż zmieni się obraz (i zacznie migać klawiatura sterownika).
(nie potwierdzamy wcześniej komunikatu ostrzegawczego przez OK bo nie da się uruchomić autokonfiguracji).
Nawigacja powinna pokazać konfigurację:
Configuration: 0002 - Laguna II ph I radio Tuner List lub Cabasse Tuner List
Configuration: 0012 - Laguna II ph I, radio nie wykryte (nie będzie działał joystick)
Configuration: 0007 - Laguna II ph I amplituner cabasse ze zmieniarką.
Należy poruszać joystickiem przy kierownicy aby wykrył jego działanie.Pojawi się komunikat Test Antenne,znowu trzeba poruszać joystickiem najlepiej +/-
I w ten sposób mamy wynik testu
GPS: Connected lub Connectee (zależnie od języka) - Czytnik navi widzi podłączoną antenę.
GPS: Probleme lub Problem - Czytnik navi nie widzi anteny (rozłączona,uszkodzona).
Klikasz na pokrętło OK i wyciągasz karte i czekasz 2 min.Warto pośmigać później z 30min aby załapało.Bo czasem antena walnie takiego psikusa tak jakby się zawiesi.
Sprawdź też czy wtyczka przy czytniku się nie odłączyła czy gdzieś w drodze do dachu.

WYNIK
Configuration: 0007 - Laguna II ph I amplituner cabasse ze zmieniarką.- w3szystko się zgadza
GPS: Connectee - Czytnik navi widzi podłączoną antenę.
4. Pół godziny jazdy

I DALEJ TO SAMO
1.Zegar się przestawia
2. Ikona satelity świeci na czerwono
3. BUSSTEST CAN V: OK., CAN M: OK., IIC: FEHLER
4. STATUS NADAJNIKA : REC ERROR
5. SATELITEN: 0

Zaczyna tracić nerwy. A miało być tak pięknie. Proszę o Odpowiedź może być na maila: jtb@op.pl

I jeszcze jak by ktoś aktualny sprawdzony link na jakąś nowszą mapę Polski bo tę, którą mam jest z 2006 roku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: RedOctober »

Wejdź na mojego chomika xxxxx tam masz najnowszą mapę
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

Dzięki, zaraz sprawdzę, ale.........

ściągnąłem z chomika mapę z 2008 roku, nagrałem i wsuwa się, chwilę pomieli i wyjeżdża. Oczywiście, żadnych danych nie można z niej odczytać.

xxxxx

[Obraz płyty] Osteuropa.iso
648,4 MB


opis:
@Description
ChomikImage.aspx?k=1352383&t=633923578597612456&id=173525822&vid=173525822Nawteq.Vdo Dayton 2009-2010
OSTEUROPA

Österreich
Tschechische Republik
Slowakei
Polen
Ungarn
Slowenien
Kroatien
Estland
Lettland
Litauen
Bulgarien
Rumänien
(zusätzliche wichtige Erweiterungen umfassen Hauptverkehrsstraßen in Europa)

Kompatibel mit / Compatible with / Compatible avec / Compatibel met /Compatibile con / Compatible con:

Ab Werk installierte Navigationssysteme von / Factory installed navigation systems of:

* Renault Carminat Navigations systems in Avantime, Clio, Espace, Laguna, Megane, Megane Scenic, Safrane, Trafic and Vel Satis, alle mit großem Farbdisplay / all with big colour screen, alle / all 2000-2006
ACHTUNG: Nicht für Carminat 5000, 8000 und Informé 2

Navigationssysteme / navigation systems:

* VDO Dayton Systems: MS 3000, MS 3100, MS 4000, MS 4050, MS 4100, MS 4200, MS 5000, MS 5100, MS 6000
ACHTUNG: Nicht für C-IQ Geräte
NOTE: Not for C-IQ systems
* PHILIPS CARiN Systems: CARiN 420, CARiN 440, CARiN 510, CARiN 520, CARiN 522


Czy to ta sama mapa ????

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: RedOctober »

Moja jest 2010/2011. Możliwe że masz albo brudny laser, albo źle nagrana płyta. Nagrywaj z najwolniejszą prędkością oraz na dobrych markowych płykach CD
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

Klikam na ten link z chomika i nie ma tu mapy

Chomik elektro-net
Właściciel: Jakub (RedOctober)
Dokumenty Galeria Muzyka
Tapety Wideoklipy zachomikowane
Nie ma plików w tym folderze


Jak to znaleźć ????

Jak klikniesz na mój link xxxxxx

to od razu masz wypisane nawigacje

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: RedOctober »

Wejdz w dokumenty tam masz mapy carminat 8000

Poniżej masz link bezpośrednio do obrazu iso

xxxxxx
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

NIESTETY, walczyłem jak lew i nic tzn.
Ściągnąłem plik Mapy Polski z Homika, tej, która podałeś. U siebie mimo wielokrotnych prób nie mogłem go rozpakować. Przy każdorazowej próbie ukazywał sie komunikat "Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone"
Sciągnąłem mapę drugi raz. To samo. Postanowiłem jednak zgrać to na płytę. Nagrało się i nawet rozpakowane tzn. w pięciu plikach takich jak zawsze te płyty maJą.

ALE

Wkładam do czytnika, wjedzie, trochę pomieli i wyjeżdzą.

CZYLI DALEJ JESTEM W PUNKCIE WYJSCIA.

A MOZE TO CZYTNIK JEST USZKODZONY NP. LASER JEST BRUDNY I DOBRZE NIE CZYTA PLYT,NAWET TEJ Z 2006 R. KTORA MI WCZODZI /MAPE NIEMIEC CZYTA BEZ PROBLEMU ALE TU NIE NIEMCY/. DO CZYTNIKA TEZ PRZECIEZ DOCHODZI DRUGA WIAZKA ANTENY GPS ??????

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: RedOctober »

To masz zabrudzony laser.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: PiasQ »

Na forum nie podajemy linków do nielegalnych treści. Takie rozmowy można prowadzić sobie na PW.
jtb, wysłałem Ci PW.
Co do anteny. Mimo wszystko, nieduży wydatek - kup antenkę uniwersalną za 30 zł i sprawdź czy zacznie łapać satelity.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ