iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE II 07r.] Czerwony napis "Natychmiast zmień olej

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
solar

[MEGANE II 07r.] Czerwony napis "Natychmiast zmień olej

Post autor: solar »

Zamierzam nabyć takie cudo. Kiedy przełączałem licznik kilometrów pojawiła się czerwona lampka "Natychmiast zmień olej".
Czy ktoś wie w jakich okolicznościach pojawia się ten napis?
Może po nastawionej ilości km. włącza się automatycznie, czy też jakieś poprawianie licznika było? Stan licznika to ponad 27k km

I mam jeszcze druga sprawa to 10 znak w kodzie VIN. Oznacza model roku, czy rok produkcji? u mnie jest 3.

Z góry dzęki za odpowiedź...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

co do vin to nie pomoge, ale jesli o napis chodzi - to znaczy ze trzeba olej zmienic. Jezeli olej byl zmieniony - to ktos po prostu nie wykasowal tego. Olej w w dci np wymienia sie co 30kkm . Czyli akurat czas na wymiane jest lub byl. Razem z olejem powinien tez byc wymieniony filtr powietrza i kabinowy.
Aby skasowac ten komunikat o oleju - ustaw kompa na wyswietlanie tego komunikatu i przytrzymaj okolo 10sekund przycisk resetowania licznika dziennego - ten guziczek w zegarach. Zresetuje on wskazanie odliczania km do kolejnej wymiany oleju. ;)

jack

Post autor: jack »

Mam pytanko, mam ustawiony service na 30tys km. (do nastepnego przegladu). Wtedy zapali sie ta pomaranczowa lampka SERVICE. Czy moge ja wylaczyc przytrzymujac ten sam przycisk, o ktorym Kolega mowi? a jesli nie to czy instnieje jakis sposob zeby to samemu wylaczyc bez ASO?

ODPOWIEDZ