iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Rufus pisze:Tak się zapytam - czy wyobrażasz sobie jazdę z silnikiem 1.5 dCi w takim autobusie? Przecież ten silnik jest tam mordowany przez masę Scenika, a po za tym niestety te silniki nie mają dobrych opinii - nadzwyczaj często siada układ wtryskowy i zaczynają się schody...
Po za tym z samych zdjęć raczej nie ma się czego czepić - może lewa przednia lampa na pierwszym ogłoszeniu jakoś dziwnie siedzi, albo złudzenie.
Jeździłem 1.5 DCI Najnowszym szczeniakiem i powiem Ci że moja Laguna 2.0 16V to taczki... Nie wiem jak oni to zrobili ale wydusili z tego silnika ponad 140KM z tego co pamiętam.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
TomaszB
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:07
Renault: Megane i Scenic
Silnik: 1.6_16V i 2.0_dCi
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: TomaszB »

Sidenis, co do drugiego to wiem, że sprzedaje się jakieś pól roku i nie może znależć chętnego, moja obecna megi też jest z Francji i tego się nie boję, Rufus, myślę, że w tej budzie ten silniczek da radę (nie oczekuję super przyśpieszeń). Powiedzcie mi, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie układu wtryskowego ? Czy podpięcie do kompa cokolwiek pokaże ?

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Komputer chyba pokazuje problemy z wtryskami, ale to chyba. Odpukać nie musiałam tego sprawdzać.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

evolution1

Grand scenic 04/05

Post autor: evolution1 »

Witam, mam pytanko do uzytkownikow Grand scenica. Mam zamiar kupic ten model poniewaz moim zdaniem jest to przestronne auto i w ogole mi sie podoba. Na co mam zwracac uwage przy zakupie. Mialem juz 5 renowek w swojej karierze motoryzacyjnej wiec mniej wiecej wiem na co moge liczyc ale chcialbym byc dobrze doinformowany.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Temat zakupu był już wielokrotnie omawiany. Przejrzyj te wątki > KLIKNIJ <
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

evolution1

Post autor: evolution1 »

Pozwólcie że się dołącze, szukam także scenica tyle że w wersji grand. Szukam już kilka tygodni. Obojętnie czy on czy pb, ważne by nie był po crachu. Wśród ofert znalazłem to http://otomoto.pl/renault-grand-scenic- ... 22600.html lub http://otomoto.pl/renault-grand-scenic- ... 96243.html i chciałbym żebyście lookneli z łaski swojej.

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Post autor: sei08 »

Ten pierwszy to jakaś dziwna wersja. Klamki w kolorze nadwozia i srebrne oznaczenie silnika na listwach bocznych to mają bogate wersje,a tu klima manual,brak podłokietnika,tempomatu i pilota od radia pod kierownicą. Gałka zmiany biegów wytarta dosyć jak na ten przebieg.Poza tym reszta na zdjęciach ok.
Teraz ten drugi,brak zaślepki na przedniej lewej klamce,prawe tylne nadkole wgniecione,brak relingów opisanych w ogłoszeniu,klima też manualna,brak tempomatu i podłokietnika i SERVICE świeci na wyświetlaczu,ciężko wyczytać czego dotyczy.

Karnik

Wersje wyposażeniowe SCENIC II

Post autor: Karnik »

Jestem na kupnie Renault Scenica z 2004 - 2005 roku, 1.6 lub 2.0 benzyna, do zagazowania. Jakie wersje wyposażeniowe tych autek polecacie (jakie w ogóle są)?? Interesuje mnie szczególnie wersja z półskórzaną tapicerką.

Czy silnik 2.0 dobrze sprawuje się z gazem?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Wersje wyposażeniowe SCENIC II

Post autor: VoN »

Karnik pisze:Jestem na kupnie Renault Scenica z 2004 - 2005 roku, 1.6 lub 2.0 benzyna, do zagazowania. Jakie wersje wyposażeniowe tych autek polecacie (jakie w ogóle są)?? Interesuje mnie szczególnie wersja z półskórzaną tapicerką.

Czy silnik 2.0 dobrze sprawuje się z gazem?
Wersja o której piszesz to Privilage (sorka jeśli jakąś literke zjadłem) istnieją różne wersje, najwyższa czyli skóry i full wypas (drewno) to Initiale Paris niższych półek trochę jest.

Ale przeważnie ludzie kombinują, u mnie w rodzinie jest Privilage ale z całą skórą, nazwa wyposażenia przeważnie znajduje się na drzwiczkach schowka koło pasażera.


Przykładowe wersje wyposażenia znajdziesz pod linkiem: http://www.renault.pl/samochody-nowe/sa ... posazenia/
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Karnik

[Renault Scenic II] Linki do oceny

Post autor: Karnik »

http://otomoto.pl/renault-scenic-i-wl-s ... 94034.html

Co myślicie o tym autku. Ma ktoś możliwość sprawdzenia nr VIN (podany w ogłoszeniu)?
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RedOctober »

Jedynie co można zauważyć na tych fotkach to fakt wytartej bardzo gałki dźwigni biegów. Jak na 80k to jest znizczona jak diabli
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

RomekS

Post autor: RomekS »

Skoro jest to salon polska i od pierwszego właściciela to nic prostszego jak udać się do salonu zakupu i tam się dowiedzieć co nieco , to po pierwsze a po drugie to jak nie jesteś pewien to zawsze wejz ze sobą kogoś kto obejrzy autko bez emocji . Poza tym fajna wersja , też się za czymś takim rozglądam tylko 2.0 16v i żeby miał panoramę .

krzysztof58

[scenic 2] jaki silnik wybrać?

Post autor: krzysztof58 »

proszę o opinie na temat silników montowanych w scenicu 2, najlepsza opcja z wyłączeniem gazu .Na co zwracać uwagę przy zakupie auta 3letniego .Obecnie jeżdżę Scenicem 1,9 dCi 2002 jest ok.Jaką wybrać wersję wyposażenia

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: scenic 2 jaki silnik wybrać

Post autor: Snake »

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu. ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

krzysztof58

Re: Prośba o ocenę Renault Scenic II

Post autor: krzysztof58 »

Zwróć uwagę na wygniecione siedzenie kierowcy .Mocno dyskusyjny przebieg 80 tyś,pokrywa bagażnika odbicie na zdjęciu czy rysa

ODPOWIEDZ