iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Moderator: Grupa Moderatorów

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: BlackRaven »

Tomu80 pisze: poniedziałek, 12 listopada 2018, 17:50 Czytałem, że oryginalne lampy LED w Capturze należą do najgorszych tego typu. To był artykuł właśnie o nowoczesnych reflektorach, które świecą gorzej od tradycyjnych halogenowych-na Autokult lub Auto świat-nie pamiętam. Podkreślano tam,że LED PureVision e Captur świecą z natężeniem poniżej 2000 lumenów żeby producent nie był zobligowany montować samopoziomowanie i spryskiwacze. Sam mam w Fakturze standardowe halogenowe z Philipsami ExtreemVision i nie jestem do końca zadowolony. Zastanawiam się nad zamontowaniem w nich żarówek Bosma H1 LED. Wiem, że nie mają homologacji ale skoro Captur występuje również z lampami Full led,to na 100% przy żadnej kontroli policji nie będzie problemu. Wiem też, że reflektor z tymi żarówkami bez problemu przechodzi przegląd na stacjach diagnostycznych. Wg danych producenta żarówki te dają 4000 lumenów(2x więc więcej niż fabryczne LED),przy zachowaniu poprawnej geometrii strumienia światła.
Daj spokój z niemieckimi ocenami w niemieckich mediach bo tam nawet jak VW przegra to jest najlepszy a jak nie to toyota. Każdy rodzaj świateł ma pewne ograniczenia nie ma najlepszych każde ma wady i zalety. Zobacz że samochody porównuje się z pominięciem renault jest bardzo mało porownań jak jest już francuskie to Pug albo cytryna Renault występuje bardzo rzadko i zazwyczaj jest gnojony. Pamiętam test sportowych na TVN Turbo i było clio IV sport Przy teście na torze nie wlaczyli w Renówce ustawień sportowych tylko pojechali na standardowych ustawieniach a konkurenci mieli wszystko ustawione Wiekszość nie załapała a zła ocena poszła. Tak to się rozgrywa mediami. Ja nie czytam ocen na portalach motoryzacyjnych przed zakupem samochodu tylko wchodzę na takie fora jak to i nie dotyczy to tylko Renault bo mialem różne marki samochodów
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: lamer »

Może na podsumowanie...
Jeżdżę SUV-em klasy premium z górnej półki. Mam w nim bixenony. Captur mojej żony świeci swoimi LEDami zauważalnie lepiej niż moja "szafa na kółkach". Krytyka LEDów w Capturze jest więc wg mnie nie na miejscu.

rafaltd
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2018, 12:43
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 tce

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: rafaltd »

Nie dawno miałem okazję jeździć Capturem z reflektorami LED i wrażenia są pozytywne. Jedne z lepszych reflektorów jakimi jeździłem. Mogę śmiało je porównać do ksenonów w Astrze J.

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: Tomu80 »

LEDy H1 BOSMA zamontowane! :-) Wg producenta mają 4000 lumenów (2x więcej od fabrycznych LED Pure Vision). Wymagały wycięcia otworów w gumowych zaślepkach reflektorów (kupiłem drugi komplet zaślepek). Świecą dużo lepiej niż halogenowe Philipsy X-treeme Vision, do ksenonów trochę im brakuje... Jeśli chodzi zaś o barwę,to światło jest po prostu białe-nie niebieskawe jak przy ksenonach.
Pojechałem dziś na stację diagnostyczną sprawdzić czy to przejdzie przegląd. Diagnosta wyregulował je odrobinę wyżej i stwierdził, że świecą idealnie "książkowo". Powiedziałem mu że to fabryczne LEDy i nie zorientował się że jest inaczej. Na wszelki wypadek wydrukowałem i podmieniłem też etykiety na reflektory - skopiowane i obrobione w programie graficznym z aukcji z oryginalnymi lampami LED Pure Vision do Captura. :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odległość ciągu 15-tu garaży:
Obrazek

...i geometria:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 30 listopada 2018, 20:55 przez Tomu80, łącznie zmieniany 10 razy.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: mopsik »

fakt.lampy ogólnie za nisko świecą nawet na halogenach.Widać to na lekkim podjeździe bo zasięg wtedy jest poprawny.Czy to wycięcie nie spowoduje naegatywnych skutków dla samej lampy ? kurz ,brud itp ? i czy potrzebny jest ten symulator CAN w capturze ?

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: Tomu80 »

Wycięcie docelowo planuję zaślepić jakimś dorobionym i przyklejonym plastikowym "kapslem" z otworem tylko na kable.
Bez modułu CAN, który jest w komplecie nie da się podłączyć tych żarówek-same żarówki mają nietypowe-skręcane złącze pasujące tylko do modułu. W każdym razie z modułem błędu spalonej żarówki nie ma.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: mopsik »

Świecą ładnie na biało.Nie robiłeś próby bez podnoszenia świecenia ? one faktycznie świecą nisko,zasięg jest OK ale jakby świeciły trochę wyżej to zasięg byłby dużo lepszy

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: Tomu80 »

To jest już po podniesieniu na stacji diagnostycznej. Sa ustawione właśnie idealnie-wyzej by juz oslepiały. Fabrycznie ustawione świeciły za nisko (samochód mam od nowości).

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: BlackRaven »

Co do fotki świateł na bramie garażowej to masz moim zdaniem źle Każdy reflektor ma świecić wg tego schematu https://www.autoexpert.pl/img/160/4-a26 ... a827dc.jpg
Na zdjęciu to wygląda jak światła symetryczne czyli wersja amerykańska. No ale może na foto to tylko tak wygląda
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: Tomu80 »

Taką geometrie dają zawsze soczewki-czy na LEDach czy zwykłych H1. Poszukaj zdjęć w sieci-soczewki zawsze obcinają (wyrównują właściwie) strumień światła na prawo od "hot spot". To dlatego w zywkłych lampach bez soczewki po zmianie na chińskie "zenony" czy LEDy reflektory oślepiają zwłaszcza na prawo od centrum.
Jak napisałem-po wymianie sprawdzałem na stacji diagnostycznej. Facet nawet pokazywał mi na siatce tego urządzenia, że idealnie wypełniają ten obszar który powinien być oświetlony i geometria lini odcięcia idealnie pokrywa się z wzorową.

Dziś jeździłem dużo po zmroku i świecą bardzo dobrze. Na halogenowych H1 na pewno było widać mniej zwłaszcza na większych odległościach. Co ciekawe sprawdzałem radiatory żarówek po godzinnej jezdzie-byly ledwo letnie. Na prawde nie grzeją się w ogóle tak jak "chińskie LEDy".

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur]Światła mijania poprawa zasiegu.

Post autor: Tomu80 »

Obrazek

Zaślepki przerobione. Oryginalne zaślepki "pogłębiłem" przez doklejenie klejem na gorąco gumowego pierścienia wyciętego z uniwersalnych zaślepek do reflektorów z allegro. Do tego w zaślepkach wybiłem otwory na kable, które uszczelnieniłem gumowymi przelotkami.

ODPOWIEDZ