iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Opony całoroczne

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[Captur] Opony całoroczne

Post autor: beniuasia »

Pytanko do użytkowników X-modów. Czy zmieniacie fabryczne opony całoroczne Kumho na zimówki?
A może inni użytkownicy Capturów jeżdżą na całorocznych oponach?

AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: AnnaP »

Ja mam Goodyear Vector 4Seasons i nie zmieniam, ale to będzie moja pierwsza zima i w góry się nie wybieram. Przekonam się na własnej skórze, czy raczej karoserii (oby nie ;)) czy ta oszczędność ma sens.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: Eliot »

A ja nie wiem, czy to oszczędność? Co prawda jestem laikiem w temacie, bo nie mam całorocznych. Ale słyszałem, że na takich oponach auto zużywa 0,5 litra paliwa więcej. Czy potwierdzacie to?

AnnaP
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 09:55
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: AnnaP »

Czy więcej niż na sezonowych to nie mam porównania, ale moje zużycie jest wciąż duże, ok. 8l/100 przy ponad 100 tys. przejechanych. Fakt kursuję codziennie 2x10 km po górkach i mieście, ale miałam nadzieję na ciut mniejsze spalanie przy takiej małej pojemności. Tyle to miałam w dieslu 2,0.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: Exafi »

ja mam w Koleosie Vredestein Quatrac 5 w rozmiarze 225/55/18 . Poprzednio miałem zimowe Nokiany i latem teraz przede wszystkim cisza , nie jezdza jak rajdowiec, wiec nie powiem Ci czy trzymaja sie lepiej drogi czy tez nie, ale wiadomo opony nowe,to nowe. Zimy teraz sami wiecie jakie są. rano popada wieczorem juz nie ma,albo jest już wszystko odśnieżone. To takze bedzie moja pierwsza zima ,więc dopiero po sezonie bede mogł powiedziec jak sie sprawuje. Zawsze w razie draki mam napędzik na 4 łapki ;p co do zużycia ,to mi spadło o jakies 0,2-0,4l niz na zimowkach. Sporo zalezy od etykiety.. od hałasu oporu toczenia itp ;) W zakładowym VW Transporter 2010r także z napędami mam od zawsze całoroczne Goodyear cargo vector 215/65/16 i nie odczułem ,aby była jakoś gorsza niż zimówka ,a jeżdzę nim sporo i po wszelakim terenie, czasami drogi nie widac, a jakos pcha do przodu ;) więc jeżeli nie robisz kosmicznych przebiegów ,to polecam jak najbardziej wielosezon renomowanej firmy ,a nie jakies chinczyki ;)

leg
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 17:03
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2TCe

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: leg »

Uniroyal MS Plus 77,zimowo całoroczne ,używam od kilku lat.Mnie się sprawdzają bardzo :),tzn sprawdzały w dotychczasowym SUV.

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: Francuz »

leg pisze: sobota, 2 grudnia 2017, 15:59 Uniroyal MS Plus 77,zimowo całoroczne ,używam od kilku lat.Mnie się sprawdzają bardzo :),tzn sprawdzały w dotychczasowym SUV.
używam ich jako zimowych i nie narzekam, nie jestem pewien, czy one są całoroczne ....
https://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroy ... dcQAvD_BwE
http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osob ... CoQAvD_BwE
https://sklep.intercars.com.pl/produkty ... 5-r15-91-t
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Awatar użytkownika
aro_77
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2017, 10:08
Renault: Kadjar Zen+
Silnik: 1.2 TCe 130

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: aro_77 »

AnnaP pisze: wtorek, 14 listopada 2017, 12:39 Ja mam Goodyear Vector 4Seasons i nie zmieniam, ale to będzie moja pierwsza zima i w góry się nie wybieram. Przekonam się na własnej skórze, czy raczej karoserii (oby nie ;)) czy ta oszczędność ma sens.
Najlepsze całoroczne jakie znam, ciche, dobrze trzymają w lecie i w zimie - polecam.

Fajnie sprawują się także Vector Falken AS200 EuroAll Season - mamy je w Lancii od 4 lat.

Uniroyal MS Plus 77 - najgorsze zimówki jakie miałem, nie polecam - jeździłem na nich 6 sezonów w AR159.

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: Francuz »

aro_77 pisze: niedziela, 3 grudnia 2017, 19:53
AnnaP pisze: wtorek, 14 listopada 2017, 12:39 Ja mam Goodyear Vector 4Seasons i nie zmieniam, ale to będzie moja pierwsza zima i w góry się nie wybieram. Przekonam się na własnej skórze, czy raczej karoserii (oby nie ;)) czy ta oszczędność ma sens.
Najlepsze całoroczne jakie znam, ciche, dobrze trzymają w lecie i w zimie - polecam.

Fajnie sprawują się także Vector Falken AS200 EuroAll Season - mamy je w Lancii od 4 lat.

Uniroyal MS Plus 77 - najgorsze zimówki jakie miałem, nie polecam - jeździłem na nich 6 sezonów w AR159.
jeździłeś 6 sezonów ?
no to miały prawo wyłysieć ;)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

allien18
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 06:39
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: allien18 »

tak patrzę na te opony o których piszecie i one mają zimowy typ bieżnika... a te fabryczne wielosezonowe kumho to mają letni. Ja pod domem mam pod górkę i tyłem muszę wyjeżdżać i przez te pierwsze śniegi już jest problem, więc będę kupował typowe zimówki, tylko teraz pytanie. Na fabryczne alusy ? czy lepiej kupić felgi 16" i do nich opony ?

miljan

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: miljan »

Z jednej strony zakup opon całorocznych to spora oszczędność. Bo przez 3-4 sezony jest spokój z wymianą opon z letnich na zimowe i odwrotnie. Z drugiej strony jest to oszczędność, ale kosztem bezpieczeństwa.
Opony całoroczne nie mają jednak takich właściwości, takiej przyczepności jak opony zimowe. Wynika to z zastosowania różnych mieszanek, bardziej uniwersalnego bieżnika. Tutaj trochę więcej info w tym temacie: https://nocar.pl/blog/czy-warto-kupic-opony-caloroczne/
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 12:24 przez miljan, łącznie zmieniany 1 raz.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: Exafi »

Opon idealnych nie ma ;)

tutaj fajny test gdzie czasami całoroczna jest lepsza niż typowa zima lub lato ;)

http://www.auto-swiat.pl/porady/test-op ... sze/gde29v

vavoom
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2017, 12:45
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 EDC
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: vavoom »

beniuasia pisze: poniedziałek, 6 listopada 2017, 12:31 Pytanko do użytkowników X-modów. Czy zmieniacie fabryczne opony całoroczne Kumho na zimówki?
Ja zmieniam. Te Kumho na śniegu zachowują się fatalnie, żadnych właściwości zimowych (link do filmu poniżej).
allien18 pisze: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 15:28 tak patrzę na te opony o których piszecie i one mają zimowy typ bieżnika... a te fabryczne wielosezonowe kumho to mają letni. Ja pod domem mam pod górkę i tyłem muszę wyjeżdżać i przez te pierwsze śniegi już jest problem, więc będę kupował typowe zimówki, tylko teraz pytanie. Na fabryczne alusy ? czy lepiej kupić felgi 16" i do nich opony ?
U mnie to samo, problemy już pod domem:
https://youtu.be/zRwF4hB0b4g
Koszt dobrych zimówek do felg 17" to mniej więcej tyle samo, ile koszt stalowych felg 16"+opony.
Zdecydowałem się na tę drugą wersję. Przy najbliższej okazji przetestuję zimówki na tej samej górce.

allien18
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 06:39
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: allien18 »

też kupiłem stalówki 16" do tego opony, wybór padł na nokian WR D4, z biegiem czasu będzie troszkę oszczędności bo nie będzie trzeba przekładać opon :) co 2 komplety to nie jeden.

vavoom
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2017, 12:45
Renault: Captur XMOD
Silnik: 1.2 EDC
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [Captur] Opony całoroczne

Post autor: vavoom »

Bardzo dobry wybór, także zdecydowałem się na te opony :-) Mam je w Vitarze i są świetne.
Warto wspomnieć, że WR D4 do Captura w rozmiarze 16" mają niespotykaną klasę hamowania - A. W rozmiarze 17" już B.

ODPOWIEDZ