iparts></a>
<a href= francuskie

Jak szybko sprzedać samochód?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

korolev

Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: korolev »

Witam wszystkich. Nie jestem pewien czy dział jest poprawny, ale wydaje mi się że tak. Temat nie jest jakiś mega ciekawy i super ważny ale po prostu chciałbym się Was poradzić ponieważ sprzedaję swój pierwszy samochód. Przeczytałem kilka rzeczy na ten temat i ogólnie wszystko jasne ale mam pewien dylemat, który dosyć często można zauważyć jeżeli chodzi o ogłoszenia w internecie - przykład w tym artykule http://iparts.blog.interia.pl/?id=2992153. Chodzi o to, jakie zdjęcia samochodu według was jest lepiej zamieścić w ogłoszeniu? Czyściutki i wypucowany czy taki jaki jest na codzień? Ponoć większość jak widzi błyszczące cacuszko to zaczyna coś podejrzewać, z góry dzięki za porady.
Ostatnio zmieniony piątek, 11 kwietnia 2014, 08:23 przez korolev, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Snake »

Fajny temat w sumie.
W ciągu ostatniego roku sprzedałem chyba ze 4 swoje auta i moja metoda jest prosta.

Fotki - robię zawsze po umyciu i odkurzeniu w środku+plastiki plakiem, jeżeli chodzi o silnik to robię tak jak nacodzień wygląda, żadnego pucowania czy mycia, jeżeli są jakieś większe wady w blacharce np wgnioty, pęknięcia czy rdza większa staram się to zawsze na fotce pokazać

Opis - zawsze szczery, dokładny, opisuje co w czasie kiedy ja go użytkowałem było wymienione, zmodzone oraz co ewentualnie trzeba przy aucie zrobić w najbliższym czasie, jeżeli są jakieś małe usterki to też je wymieniam.

Cześć klientów może to odstraszyć bo ludzie lubią teksty: igła, stan super, wszystko w 100% sprawne itp...
Ale dzięki takiemu opisowi unikniesz telefonów od marudów, zbędnych pytań i rozczarowań przy oglądaniu auta przez kupującego...A panie bo w opisie było że stan super a tutaj mamy wgnioty, rysy a tutaj trochę lakier schodzi itp...

Ogłoszenie - ja zawsze wystawiam na otomoto.pl bo automatycznie jak przez nich wystawiasz to pojawia się ono na allegro.pl oraz tablica.pl

Ostatnie autko sprzedałem w 2 dni ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

nevv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 1 grudnia 2013, 13:16
Renault: MEGANE Iph2 Kombi
Silnik: 1.6 16v +LPG
Lokalizacja: LC

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: nevv »

Jak dasz fotki brudnego to w drugą stronę może podziałać. Oglądałem kiedyś Mazde 626, miałem jechać ją oglądać ale jak mi gość wysłał zdjęcia bagażnika to zwątpiłem. Taki był zaje***y że daj Pan spokój.


Zrób ładne fotki, dobry opis i czekaj cierpliwie. Co do pucowania to ja tam nigdy specjalnie jakoś nie pucowałem przed sprzedażą. Aby był poodkurzany, umyty ładnie. Tak czy tak to pierwsze wrażenie będzie wzrokowe. Jak się komuś nie spodoba to dalej nawet nie będzie patrzył.

Takie jest moje zdanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: PT »

Auto umyć, odkurzyć, można nawoskować, ale bez popadania w przesadę - świeżutko umyta komora silnika da raczej efekt przeciwny do zamierzonego.
Zrobić dobre zdjęcia - w dobrym świetle, poprawnym sprzętem (bure, poruszone fotki robione komórką o zmierzchu to zdecydowanie nie to, ale szukanie plenerów i wymyślne kadry, a potem obróbka w stylu panów z Gniezna czy Gubina to też przesada). Tak jak już mówiono - udokumentować niedostatki natury estetycznej.
Dać dobry, rzetelny i w miarę pełny opis, ale w sposób zwięzły i unikając "żargonu" - książkowe "nic nie stuka, nic nie puka" albo "stan igła" raczej nie działa zachęcająco.
Nie przesadzić z ceną i czekać na klienta :)

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Jasiek102
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 00:08
Renault: Clio
Silnik: diesel

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Jasiek102 »

jak najwięcej ogłoszeń, oczywiście bezpłatnych, kartka na samochód, ogłoszenia w sklepie Polo :)

Kogucik
Oklejony
Oklejony
Posty: 361
Rejestracja: niedziela, 3 października 2010, 13:21
Renault: jest
Silnik: z przodu
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Kogucik »

Jak szybko sprzedać ? Wystawić za kwotę sporo niższą od rynkowej, a przyjedzie handlarz i weźmie nawet najgorszy złom :)

Almight

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Almight »

Rzetelne zdjęcia,prawdziwy opis,"ludzka" cena i szubko się znajdzie jakiś kupiec ;)

Awatar użytkownika
pluto
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 24 stycznia 2014, 21:54
Renault: ZOE II INTENS R135
Silnik: 135 KM
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: pluto »

Kurczę a ja od tygodnia nie mogę sprzedać autka, pewnie ludzie boją się 2 letniego samochodu z polskiego salonu bezwypadkowego, zadbanego :(
Renault ZOE II Intens R135 52 kWh 2020r.
Tesla 3 LR 4x4 442 KM 82 kWh 2022r.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: VoN »

Pewnie ceny się boją ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

marek1603
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 777
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:33
Renault: Dacia LODGY_Duster
Silnik: 1.6MPI_1.6Sce4x4
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: marek1603 »

Ja swoją, prawie sześcioletnią MCV-kę sprzedawałem 1,5 miesiąca. Zaczynałem od OLX-a, potem otomoto. Wyświetleń mnóstwo, a tylko jeden telefon po miesiącu i to był właśnie ten telefon. Cena go trochę odstraszała ale miał przecież wybór. Kupić tańsze pewne od dziadka z Niemiec.

Chcę powiedzieć, że klient się zawsze znajdzie trzeba tylko czasu.

A może z twoim ogłoszeniem jest coś nie tak?
http://www.chomikuj.pl/marek160374" target="_blank
Moderator http://www.daciaklub.pl/forum/portal.php" target="_blank
Był Wartburg 353, Polonez 1.4, Logan 1.4, Logan MCV 1.6, a jest Lodgy 1.6 i Duster 1.6. No i 1300 w remoncie.

Awatar użytkownika
pluto
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 24 stycznia 2014, 21:54
Renault: ZOE II INTENS R135
Silnik: 135 KM
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: pluto »

Pewnie masz rację - poczekamy zobaczymy ;)
Renault ZOE II Intens R135 52 kWh 2020r.
Tesla 3 LR 4x4 442 KM 82 kWh 2022r.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: patrys4891 »

Ja wystawiałem Sejaka mojej Karoli dwa razy. Raz zrobiłem opis co zrobiłem, co wymienione, co go boli, wszystko zgodnie z prawdą.
Trafiały się tylko telefony typu "panie daję 1500 i zabieram".
Potem skróciłem opis do niezbędnego minimum, resztę mówiłem przez telefon.
po 3 dniach się sprzedał.
Wnioskuję że ludzie boją sie prawdy i nie chcą znać prawdy. Wolą być oszukiwani :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Snake »

patrys4891 pisze: Wnioskuję że ludzie boją sie prawdy i nie chcą znać prawdy. Wolą być oszukiwani :(
Dokładnie...ja się bujam z Ibizą już kilka m-cy ale ceny nie upuszczę póki co bo to dobre autko (w sumie teraz zastępuje mi megane, która rozłożona od ponad tygodnia stoi na parkingu). Pewnie gdyby miała klime to dawno by poszła...ale fakt ludzie wolą kupić tańszego bubla przyszykowanego na sprzedaż niż faktycznie dobre auto
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Jasiek102
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 00:08
Renault: Clio
Silnik: diesel

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Jasiek102 »

Niska cena i niski stan licznika, dobrze wyczyszczone i polerka lakieru.

Awatar użytkownika
Pooms
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: środa, 11 stycznia 2012, 15:02
Renault: Espace i Clio
Silnik: f4rt + d4f
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Re: Jak szybko sprzedać samochód?

Post autor: Pooms »

Będę miałOpla Fronterę na sprzedaż. Już 2 lata temu stała na allegro, 3 telefony , same ochy i achy bo fakt auto niezłe i dofinansowane, ale nikt nie przyjechał. Teraz muszę dobrze nadziergać ogłoszenie, bo sprawa dość pilna. Jakiś amator offroadu może kupi albo myśliwy

ODPOWIEDZ