iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II] demontaż licznika (zegarów)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mrarek

[Scenic II] demontaż licznika (zegarów)

Post autor: mrarek »

potrzebne;
- cienka penseta lub scyzoryk, do podważenia plastików
- klucz T10 do odkręcenia 8 śrub
- klucz T20 do odkręcenia 2 śrub

Na początek odpinamy klemę "-" z akumulatora. Następnie scyzorykiem na środku górnego plastika odginamy go aż do wyskoczenia z zatrzasków. Podobnie robimy z bocznymi zatrzaskami. Po zdjęciu górnej części to samo robimy z dolną, ciągnąc element w kierunku siebie.
Obrazek

Po zdjęciu plastików zobaczymy zegary w całej okazałości, wraz z dwoma złączami elektrycznymi. Końcówką T20 odkręcamy po lewej i prawej stronie zegarów dwie śruby (żółta strzałka). Odpinamy dwie wtyczki poprzez wcześniejsze przestawienie o 90* zabezpieczeń. Wyjmujemy zegary.
Obrazek

Końcówką T10 odkręcamy 8 śrub (czerwone strzałki). Zdejmujemy kolorowy filtr i mamy to
Obrazek

Z jednego i drugiego boku podważamy scyzorykiem 4 zatrzaski.
Obrazek

Odejmujemy ostrożnie tylną obudowę. Widać u mnie miejsce nagrzewania się płytki
Obrazek

Po odwróceniu zestawu zegarów widzimy komplet, szczególnie miejsce początku wszystkich problemów
Obrazek

Tu trzeba się dokładnie przyjrzeć i ewentualnie naprawić
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 16 lutego 2011, 16:03 przez Sidenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Na przyszłość tematy w dziale technicznym tytułuj w powyższy sposób.

Orlik

Re: [Scenic II] demontaż licznika (zegarów)

Post autor: Orlik »

Tylko gdzie tu zegary? ;)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Scenic II] demontaż licznika (zegarów)

Post autor: VoN »

Dzięki za manuala ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Irbis

Re: [Scenic II] demontaż licznika (zegarów)

Post autor: Irbis »

Wielkie dzięki za manuala ;) Mam takie pytanko przy okazji. U mnie pod deską coś bzyczy tak jak gdyby jakiś transformator czy to może być wyświetlacz czy coś innego. Skąd Ty wiedziałeś że wyświetlacz Ci się grzeje?

ODPOWIEDZ