iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic ph I] wymiana kierownicy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
PJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 września 2010, 13:25
Kontakt:

[Scenic ph I] wymiana kierownicy

Post autor: PJ »

Witam , wszystkich forumowiczów, zakładam temat, związany z moimi przemyśleniami, co do wymiany kierownicy w moim scenicu.. Guma nie dość, że się łuszczy, pęka, to jeszcze się wewnątrz chyba odparzyła bo jest luźna na samej górze. Również, nie ukrywam, że dekielek od poduszki jest też znaczącym powodem wymiany, gdyz uległ uszkodzeniu.
Wybór padł na kierownicę skórzaną. I teraz parę pytań...

1. Czy do scenica ph I będzie pasować kierownica z takich modeli jak scenic ph II (poliftowy) lub scenic 4x4 ?( dzwoniąc do sprzedających na allegro, gwarantują mi że to prawda) Domniemam że kierownice z meganek czy to sedanów, czy coupe pasują bo to właściwie to samo..

2. W przypadku modeli kierownic poliftowych są inne klaksony, mianowicie, nie klawisze. Czy to koliduje?

3. Opłaca się bawić w kupno kierownicy z airbagiem, skoro sam mam wystrzelony? Trzeba mocno się gimnastykować w podłączanie tego i czy jest sens?

4. Jeżeli ktoś z kolegów forumowiczó, posiada taka kierownicę na sprzedaż chętnie odkupię.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 listopada 2010, 19:26 przez PJ, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

do megane ph I pasuje kierownica poliftowa więc i tu też nie powinno być problemu ,co do układu AIR BAG ,skoro teraz masz wystrzeloną podusię ,znaczy że lampka od poduszek się pali cały czas ,należało by to dla własnego bezpieczeństwa naprawić ,zamontować podusie i wyczyścić sensor bo w nim napewno zapisał się błąd ,albo zakupic taki sam na allegro ,acha i sprawę klaksonu można rozwiązać kupując manetkę z włącznikiem klaksona (niedawno takową za grosze kupiłem na allegro )

PJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 września 2010, 13:25
Kontakt:

Post autor: PJ »

dziękuję kol. Andrzeju za odpowiedź. kontrolka lampki się paliła dosyć długo, ale po ostatniej wizycie u mechanika kiedy prosiłem by to usunął. problem ten zniknął. Co do wymiany poduszki, zawsze się człowiek czuje bezpieczniej, ale czy przy jakiejś kolizji jest gwarancja że poduszka wystrzeli? Auto miałem uderzone w lewy przód. Poszedł błotnik, zderzak i lampa oraz maska była nadgięta (tak bynajmniej wynika to z relacji ojca kiedy go kupował 10 lat temu). Jak sprawdzić czy mam uszkodzone te czujniki od zderzenia? Czy wystarczy podłączyc poduszkę i skasowac błąd o którym piszesz?

pozdrawiam ;)
:)

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

błąd zapisany jest w sterowniku air bag (sensor) u mnie znajduje się między popielniczką ,a dżwignią zmiany biegów ,pod plastikową półką ,jeśli teraz kontrolka ci się nie świeci to ,albo masz rezystor wpięty w układ ,aby oszukać system AIR BAG ,albo poprostu wyjętą żarówkę z licznika -wtedy po przekręceniu kluczyka wogóle się nie zapala ta kontrolka ,domniemam,że tak mógł to fachman na szybko załatwić .Naprawiałem znajomemu układ poduszek jakiś czas temu ,w megane ,kupilismy drugi ''czysty taki sam sensor,poprostu z tego samego rocznika ,oraz poduszkę kierowcy ,przy okazji okazało się,że napinacze były też wystrzelone ,co często się dzieje gdy poduszka wystrzeli,koszt wymiany części wyniósł nas : 70 zł sensor ,po 50 za dwa napinacze ,oraz 80 zł poduszka ,naprawa zero zł ,po to dobry znajomy ;) trzeba jedynie pamiętać by poduszki podłączać przy wyłączonym zapłonie /odpiętym akumulatorze ,bo wtedy układ jest wyłączony .Obstawiam,że napinacze też u Ciebie poleciały ,więc policz koszty i zdecyduj ,ja w każdym razie bym się nie zastanawiał ,bo cos co ratuje życie ,a nie wiadomo kiedy się przyda powinno być sprawne . :)
abyś miał komplet informacji to na foto masz jak wygląda wystrzelony napinacz :
napinacz wystrzelony będzie niżej jak normalny-czyli zapięcie pasa,będzie niżej ,a jak zerkniesz na linkę z osłoną gumową 1, która do napinacza wchodzi to ta osłona bedzie zgnieciona,bo zostanie wepchnięta do obudowy napinacza,aby to zobaczyć musisz odchylić osłonę od fotela przy zapieciach pasów .Napinacz jest przykręcony do fotela jedną śrubą .
Obrazek
acha w ph 1 czujników zderzeniowych nie widziałem ,w ph 2 owszem są . kupując napinacz pasów na allegro trzeba pamiętać by napinacz kierowcy miał czujnik zapięcia pasów ,często jest tak,ż esprzedawcy sprzedają części od angoli ,w których ten czujnik jest na prawym fotelu ,więc u nas do lewego oczywiście nie pasuje :D
tak wyglada napinacz pasa (lewy ) kierowcy :
Obrazek
poniżej foty sensora,który wymieniliśmy (po lewej ):
Obrazek
skoro masz auto też z 98 roku numer sensora możesz mieć podobny do naszego coś w stylu 7700418152D(sensor na 2 poduszki powietrzne ),nam opłacało się kupić drugi sprawny bo był tańszy jak usługa kasowania błędów z niego -usuwanie błędu Crasch Data wyniosła by ok. 150 zł ,niewiem jak w Twojej okolicy ,to wszystko trzeba sobie przekalkulować ,na allegro też oferują usługę naprawy i kasowania błędów w sensorze AIR BAG
inne numery sensorów z tego roku :sensor 7700418434 E (03.07.98)7700418434 F (28.07.98 ,11.12.98) 7700418434 D (06.04.98, 02.05.98)
przykładowa aukcja :sensor : http://allegro.pl/renault-megane-scenic ... 22217.html
kierownica : http://allegro.pl/kierownica-airbag-ren ... 90737.html

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Ta kierownica akurat skórzanej nie przypomina. Ja długo szuałem skóry w dobrym stanie i w db cenie. Ceny na allegro dla mnie są kosmiczne,bo wołają sobie od 100-250zł woot Jak miałbym tyle dać to wolałbym dać do obszycia swoją. Zmiana kiery z ph II jak najbardziej możliwa,możesz też smiało patrzeć na kierownice od Kangoo,Laguny czy Safrane.Także klakson w manetce dobre rozwiązanie (sam miałem u siebie jak sportową kierownicę zakładałem).Jakby co manetkę mam na sprzedaż :P Kierę +poduszkę też mam ale kiera raczej do obszycia się nadaje.

Co do poduchy warto ją mieć- wiadomo. Ja niby mam ale nie wiem czy zadziała,no kiedyś kontrolka się świeciła,starałem się znaleźć przyczynę ale nie udało się,więc wyjąłem żarówkę i tyle.
Poza tym jak kierę sportową miałem to też bez poduchy. Jak masz zginąć to poducha nie pomoże,jak masz przeżyć to przeżyjesz bez niej
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

ODPOWIEDZ