iparts></a>
<a href= francuskie

[scenic I 1,8 '02] Ciekie z..dachu?(szyber?)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
G-Boy

[scenic I 1,8 '02] Ciekie z..dachu?(szyber?)

Post autor: G-Boy »

Od jakiegos czasu mam problem z porannym przymusowym prysznicem przy ruszaniu z miejsca, bowiem z podsufitki cieknie woda (no niestety deszcz nie odpuszcza a garazu niet).

Poniewaz auto stoi "na skosie" przodem w dol - mozliwosc przeciekania anteny juz wyeliminowalem - dokrecilem ja mocniej i jest wokol niej sucho.

Probowalem lac wode i zagladac skad cieknie, jednak jak na zlosc ani kropelki nie bylo.
Zakladam ze cieknie gdzies przy szyberdachu (fabryczny) i to zwykle tylko po mocniejszych opadach deszczu. Odplywy drozne, sprawdzilem, przepchalem profilaktycznie - nic nie bylo.

Moje pytanie brzmi:

czy jest mozliwosc regulacji mechanizmu, zeby szybe jakos dociagnac do uszczelki?

Czy poza laczeniem (chyba) szyba/uszczelka moze jeszcze gdzies przeciekac?

Gdy auto stalo na prostym podlozu, tez zdazaly sie przecieki.

Aktualnie mam ograniczone pole dzialania, z racji 2cm sniegu na aucie i mrozu - ale jak tylko odpusci chce tam zajrzec, dlatego licze ze podpowiecie czego i gdzie szukac.

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

Adamie słuchaj : otwórz szyber dachy i nasmaruj uszczelki wazeliną techniczna , albo czymś podobnym powinno pomóc, a jak nie to trzeba zdjąć podsufitkę i szukać regulacji.. pozdrawiam
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

RomekS

Post autor: RomekS »

Miałem podobny problem , też mi woda kapała a najbardziej się zbierała pod osłonką od czujek od centralnego zamka . Jak się okazało to ciekło z pod anteny , więc ją dokręciłem bardzo mocno . Pomimo tego wciąż podciekało nadal z pod anteny , to ja wtedy antenę odkręciłem i delikatnie silikonem pociągnąłem antenę i na dach przykleiłem a dla pewności i nakrętkę posmarowałem i dokręciłem . Od tej chwili mój problem się skończył . Spróbuj ,niewiele pracy a nic do stracenia . Przynajmniej będziesz miał pewność w 100% że to nie z pod anteny .

PJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 września 2010, 13:25
Kontakt:

Post autor: PJ »

Sprawdź kol. czy szyber nie opadł pod wpływem lat. Chodzi mi o linie szyberdachu z dachem. U mnie szyberdach kierowcy z racji częstszego użytkowania opadł 3mm i raz miałem parę kropel na twarzy, przy ruszaniu, podciągnąłem go i nasmarowałem uszczelki wazeliną jak wspomniał poprzednik. Problem zniknął. Teraz przy zamykaniu, nigdy nie dociągam go do końca. Sprawdź jak to u Ciebie wygląda.

pozdrawiam. ;)
:)

ODPOWIEDZ