iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I , 98r 1,6 benz] Regulacja sprzęgła ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pedzell

[Scenic I , 98r 1,6 benz] Regulacja sprzęgła ?

Post autor: pedzell »

Witam

Czy jest możliwość podciągnięcia sprzęgła ? ,bo bierze na samej górze, ciężko mi się przestawić bo swojego scenica mam może z 2 tygodnie ;)

[ Komentarz dodany przez: mariusz1500: 2010-10-04, 22:09 ]
pamietaj o tych nawiasach
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2010, 21:14 przez pedzell, łącznie zmieniany 2 razy.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

linke sprzegla mozna podciagnac :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

pedzell

Post autor: pedzell »

heh... no tez tak sobie pomyślałem , ale prawdę mówiąc nie bardzo wiem co i jak "podciągnąć" ;) , jak mówiłem mam go 2 tyg i właśnie nie wiem gdzie? czy przy pedale? przy skrzyni? czym? jak?
Liczyłem na bardziej obszerne rozwiniecie tematu i wskazówki ;)

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

mysle ze przy skrzyni powinna byc regulacja ja u siebie w samochodzie tak mialem i bylo na 2 klucze 17 bo byla nakretka kontrujaca .

a i napewno tylkona kanale bo od strony maski napewnonie podejdziesz :P
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

RomekS

Post autor: RomekS »

Witam . Nie mam pewności 100% jak jest w 1.6 ale u mnie w 2.0 nie da się samemu wyregulować sprzęgła bo na pedale od sprzęgła znajduje się samo regulator . Ja miałem ten sam problem , wymieniłem nawet linkę od sprzęgła bo ktoś mi podpowiedział że od eksploatacji się rozciągnęła ale nic to nie dało a roboty z wymianą jest potrzebne dużo cierpliwości i sprytu . U mojego brata który ma Megane "98 1.6 jest ten sam objaw . Jeśli sprzęgło ci się nie ślizga to pozostaje ci się do tego przyzwyczaić - taki już urok .

pedzell

Post autor: pedzell »

Hmm...nie ślizga się, tylko bierze na samym końcu i mam problemy z 2 jką , nie chce często wejść gładko , tak jakbym go nie dociskał właśnie, z stąd pytanie o "podciągniecie".
Prawdę mówiąc to mnie nie pocieszyłeś z tym samo regulatorem i wymianą linki która nic nie dała ... Generalnie do wysokiego sprzęgła bym sie i może przyzwyczaił ,ale do ciężko wchodzącej 2ji i czasem 1dynki juz gorzej..

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

Jeśli sprzęgło bierze na samym końcu to, albo samo regulator szwankuje, albo kończy się sprzęgło.
Jerzy

pedzell

Post autor: pedzell »

Gdzie znajduje się ten "samoregulator" ? jak wygląda i czy wymiana jest uciążliwa ?

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

Przy pedale sprzęgła w kabinie, taki zębaty mechanizm.
Jerzy

pedzell

Post autor: pedzell »

ok.... , a jak poznać ze coś z nim nie tak ?

ODPOWIEDZ