iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I phII]Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
konrad_28

[Scenic I phII]Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązanie

Post autor: konrad_28 »

Witam.
Problem falujących obrotów dotknął także mojego scenica , wolne obroty falowały pomiędzy 600 - 800 .
Na kompie brak błędów , filtry wymienione, paliwo ok ,wtryski i pompa super.
Na początek wyczyściłem EGR, jednak na niewiele się to zdało gdyz problem nie zostal wyeliminowany. Mechanik twierdził że do wymiany jest czujnik wysokiego cisnienia na pompie wtryskowej, koszt
ok. 500 zł. Miał rację!!!
Ja jednak postanowiłem poszukac innego rozwiązania i znalazłem, nie trzeba wymieniac całego czujnika, wystarczy wymiana oringu i uszczelek na czujniku ciśnienia, komplet do kupienia w servisie Boscha - 10 minut roboty , efekt , nie tylko w moim przypadku ( 3 kolegów już wymieniło ), super.
Pisze o tym bo może komuś w przyszłości to pomoże :-D
Ostatnio zmieniony środa, 4 sierpnia 2010, 08:03 przez konrad_28, łącznie zmieniany 1 raz.

boniek1981
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 listopada 2011, 19:28
Renault: Scenic I
Silnik: 1.9 DCI

Re: [Scenic I phII]Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązani

Post autor: boniek1981 »

Witam, Czy ktos moglby w tym temacie podeslac jakies fotki, gdzie jest ten czujnik, jak wyglada oring in uszczelki i jak to dokladnie wymienic.
Dzwonilem do serwisu Boscha i pozniej do Inter Cars, ale oni twierdz że na samym czujniku nie ma żadnych uszczelek czy oringu ???!!!

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Scenic I phII]Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązani

Post autor: Martinez »

Super, że udało Ci się to naprawić niewielkim kosztem i że podzieliłeś się doświadczeniem, bo to typowa dolegliwość w dCi.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

boniek1981
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 listopada 2011, 19:28
Renault: Scenic I
Silnik: 1.9 DCI

Re: [Scenic I phII]Falowanie wol. obrotów w DCI - rozwiązani

Post autor: boniek1981 »

To dzieki doswiadczeniu innych uzytkownikow forum udalo mi sie to zdiagnozowac wstepnie i zrobic, wiec jak najbardziej poczuwalem sie w obowiazku podzielic rezultatami i zdobytym doswiadczeniem :)

ODPOWIEDZ