iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic III] Wydajność klimy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pogar

[Scenic III] Wydajność klimy

Post autor: pogar »

Witam,

Mam pytanie odnośnie wydajności automatycznej klimatyzacji montowanej w Grand Scenicu (i zapewne w innych nowych Renault): czy Wam też , w takie upały, klima w trybie Auto (Slow / Fast) też źle działa?...
Ja , przy obecnych temperaturach, chłód jestem w stanie osiągnąć gdy ustawie max 19 stopni, nawiew na 3 i dmuchanie na nogi i na szybe..
Jak dam na AUTO, to klima sie uspokaja i po chwili w aucie sie robi ciepło..

Mam też pytanie o nawiew z tyłu: bez względu na regulację, wieje zawsze, chyba że wyłącze dmuchanie i klime (przycisk OFF)... W ASO mi powiedzieli iż tak ma być, inaczej mówiąc, iż z tyłu ma wiać zawsze. Też tak macie?

Pozdrawiam

Espers

Post autor: Espers »

U mnie jak zapodam AUTO i temp np. 18 st. to najpierw łeb chce urwać a potem się ucisza, ale odczuwalny jest chłód. Mogę dać też LO czyli ok 15 st ale wtedy trzeba czapki zakładać. Uważam, że pracuje normalnie i dobrze. Jak dam FAST, to łeb urywa. Z tyłu nawiew zawsze daje, ale masz możliwość jego zamknięcia na słupku. Oczywiście może wiać ciepło i zimno.
Uważam, że u mnie pod tym względem jest OK.

pogar

Post autor: pogar »

u mnie tez leb urywa,ale potem sie uspokaja i wlasciwie nie czuc chlodu..

zas, nawet jak zamkne nawiew na tylnym slupku, to dalej tam wieje.

Espers

Post autor: Espers »

U mnie chłodzi cały czas, jeśli tak ustawione a z tyłu chłodzi bo pod fotelami masz także nawiewy :)

Awatar użytkownika
jacek cz-wa
Oklejony
Oklejony
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 20:17
Renault: Grand Scenic III
Silnik: 1.4 TCe
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jacek cz-wa »

Witam
Wczoraj dokładny test w słoneczku na trasie 220km. Klima działa ok. w trybie auto na początku dmucha na maxa potem jest spokojnie. W różnych momentach dmucha z różnych kratek. Na postoju w korku czasami podbija obroty jak schłodzi to spadały. Po przerwie na fajkę na parkingu to samo – max i potem spokojnie. Wyraźna różnica między 35 (po postoju), ustawione 25, 19 stopni. Z kratek leci naprawdę zimne powietrz. Oceniam Klimę ok. z tyłu nie wiem bo tam jeszcze nie siedziałem ale na pewno są nawiewy na nogi i te w słupkach.
Na pewno trzeba dobrze wywietrzyć auto to pomaga i trochę czasu musi upłynąć aby wychłodziło się wnętrze czyli plastiki i same kanały powietrzne.
pozdro
Jacek Cz-wa Grand Scenic 1,4 TCe 2010 Privilege
ex Laguna II Gr 2,2 DCI 2002 Privilege
Laguna I RXE 2,0 1998 Granat Perła

pogar

Post autor: pogar »

hm, to chyba bede musial do serwisu pojechac.. dzis jechalem na krotkim dystansie. i tryb auto mi nie schlodzil za bardzo. dopiero manualna ustawienie sily nawiewu i gdzie ma wiac przynioslo mi ulge..

Espers

Post autor: Espers »

Ważna rzecz. Powietrze z zewnątrz jest gorące. Dla szybkiego schłodzenia zamykam nawiew z zewnątrz i cyrkuluje powietrze wewnątrz. Bardzo to pomaga.

pogar

Post autor: pogar »

Zapomnialme dodac iz wzystkie nawiewy mialem zamkniete (bo lubie jak mi kima dmucha na szybe). Najwidoczniej AUTO sobie z takim ustawieneim nawiewoe nie radzi, bo jak otworzlem nawiewy na kokpicie to AUTO chlodzilo jak nalezy....

Espers

Post autor: Espers »

A widzisz. Po prostu daj AUTO i zobacz co się będzie działo :)
A dlaczego nie było Cię w Poznaniu??

pogar

Post autor: pogar »

Nie bylo mnie (niestety) bo w sobote przywozilem z Bieszczad rodzinke z wakacji... Tez zaluje ze impreza nei byla tydzien wczeniej, kiedy mialem caaalllyyw weekend wolny..

ODPOWIEDZ