iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 2.0 r. 2001, 98.000km] spadek mocy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
j_wulczynski

[Scenic 2.0 r. 2001, 98.000km] spadek mocy

Post autor: j_wulczynski »

Proszę o poradę.
Odczuwam delikatny spadek mocy i ledwo słyszalne świszczenie przy dodawaniu gazu.
Spadek mocy jest niewielki ale wyczuwalny.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

podales tyle szczegolow Twego problemu...ze nie wiem od czego zaczac... moze w tej kolejnosci:

cisnij pedal przyspieszenia mocniej,
zatankuj lepsze paliwo,
sprawdz filtr powietrza, paliwa - czasem sie je wymienia,
Sprawdz stan swiec - moze nie pali na jeden gar... , moze ktoras z cewek padla - wyjecie swiecy prawde Ci powie ;)

Jak widzisz przyczyn moze byc wiecej, od calkiem prozaicznych to usterki technicznej. Podaj wiecej szczegolow, w jakich okolicznosciach auto jest slabsze, od kiedy zaczales to odczuwac...itp..

Auto bedzie mialo gorsze osiagi gdy np klima dziala i obciaza silnik, jest upal - a jak wiadomo cieple powietrze jest rzadsze, przez co silnik tez gorzej mieszanke spala.. Twoje
j_wulczynski pisze:Spadek mocy jest niewielki ale wyczuwalny.
troche malo mowi o problemie..
j_wulczynski pisze:i ledwo słyszalne świszczenie przy dodawaniu gazu.
zasyfiony filtr powietrza?

j_wulczynski

Post autor: j_wulczynski »

Napisałem krótko ponieważ nic po za tym nie zauważyłem. Fakt faktem, że może z powodu upalów samochód gorzej ciągnie. Nie wiedziałem o tym, że gorętsze powietrze osłabia osiągi. Chyba jest coś w tym, bo moim Scenikiem najlepiej jeździ się w nocy. Sam się kiedyś dziwiłem dlaczego tak ładnie przyspiesza jak wracałem z imprezy późną nocą. Dzięki za pomoc. Gdybyś mógł mi pomóc w sprawie hamulców to byłoby fajnie. Opisałem sprawę w innym poscie.

ODPOWIEDZ