iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 2.0 r. 01] trzymają hamulce

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
j_wulczynski

[Scenic 2.0 r. 01] trzymają hamulce

Post autor: j_wulczynski »

Drodzy Forumowicze,
Podczas ostaniej jazdy samochodem nagle hamulce stały się strasznie ostre, już przy lekkim naciśnięciu pedała hamulca, auto niemalże stawało w miejscu. Zjawisko to zniknęło po minucie może dwóch, ale pozostał problem grzejących się tarcz hamulcowych - wszystkich, nie tylko wybranych. Po za tym, przy naciskaniu pedała hamulca, nie ruszają się szczęki zewnętrzne, wewnętrznych nie sprawdzałem. Pedał hamulca po uruchomieniu silnika tylko delikatnie wpada w dół, ledwo wyczuwalnie. Po za tym hamowanie jak przed awarią. Sprawne.
Proszę o poradę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lipca 2010, 07:35 przez j_wulczynski, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Zaciski do czyszczenia. Nalezaloby je zdemontowac,dokladnie obejrzec czy sie nie zapiekly,wyczyscic I przesmarowac,poczym po zamontowaniu spawdzic czy klocki nie tra o tarcze.. I tyle :)

j_wulczynski

Post autor: j_wulczynski »

Tak, ale pytanie, czy wszystkie mogły przestać działać w jednym momencie. Czy wystarczy, że jeden się zablokuje i inne blokują się za nim w obwodzie?

G-Boy

Post autor: G-Boy »

A pedal hamulca ci sie nie zacial,moze sie przyblokowal albo plyn sie nie cofnal..wiec tu moglo serwo poleciec.. ale bardzo prawdopodobne ze plyn moze ci sie zagotowal,co doprowadzilo do wzrostu cisnienia w ukladzie.. wiecej nic mi do glowy nie przychodzi..aha..zacznij od spraswdzenia poziomu plynu w zbiorniczku I zwroc uwage czy przy odkrecaniu korka bedzie wewnatrz duze cisnienie..

j_wulczynski

Post autor: j_wulczynski »

Trochę nie wierzę, żeby w samochodzie, który ma przebieg 98.000 uszkodziło się serwo. Byłoby szkoda bo to spory wydatek. Mogło się raczej coś zapchać. Tak myślę. Grzeją się wszystkie tarcze, więc to nie sprawa niczego przy kołach. Po za tym nie widzę problemu we wspomaganiu hamowania. Wszystko działa poprawnie. Zauważyłem tylko jeszcze, że na postoju jak przycisnę hamulec i puszczę to obroty silnika idą kapkę w górę. Czy to normalne?

dareczek730

Post autor: dareczek730 »

Powinny ciut spaść.Może serwo teraz w nowych autach kładą taki szmelc że hey.Może tylko przewód podciśnieniowy do serwa albo pompa hamulcowa ale w to sam nie wierzę takie rzeczy dzieją się w starych autach.,

j_wulczynski

Post autor: j_wulczynski »

Dałem samochód do mechanika, zdjął koła, wyczyścił prowadnice, dał nowe klocki na przód. Wykonał ogólnie zabiegi oczyszczenia. Po czyszczeniu żadne z kół nie tarło o tarcze. Jednak wciąż od czasu do czasu hamulce przytrzymują, głównie po dłuższej jeździe w upalne dni. Auto jedzie z oporami. Pedał hamulca ma mały skok. Wspomaganie jest. Po za tym równolegle do powyższych objawów przy ruszaniu słychać krótkie chrobotanie dochodzące z okolic kół lub silnika, trudno powiedzieć. Po 10 - 20 minutach postoju wszystko wraca do normy. Na krótkich dystansach problem nie występuje. Proszę o radę.

Już widziałem ten sam problem w necie w Renault Scenic ale post był z 2009 roku, dość stary.

hamer36

Re: [Scenic 2.0 r. 01] trzymają hamulce

Post autor: hamer36 »

A jak na zakręcie hamuje hamuje ?

ODPOWIEDZ