iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1.6 16v] odgłos tarcia i spadek mocy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kotlik

[Scenic 1.6 16v] odgłos tarcia i spadek mocy

Post autor: kotlik »

Witam mój problem to wyraźnie odczuwalny spadek mocy silnika i do tego co mnie najbardziej niepokoi to odgłos tarcia w okolicy rozrządu. Auto niedawno sprowadziłem nie wiem kiedy był wymieniany rozrząd i czy w ogóle był wymieniany zrobiłem ty samochodem ponad 2 tyś i wszystko było ok. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem albo co mogło się zepsuć? Nie jadę do mechanika bo boje się go odpalać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 czerwca 2010, 09:08 przez kotlik, łącznie zmieniany 1 raz.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Jeszcze nie robiłeś rozrządu ? ! W aucie którego przeszłości nie znasz ? Gratuluje odwagi. Moim zdaniem jak najszybciej co mechanika, bo to niestety może być rozrząd. A jak strzeli pasek.... oj... wtedy bardziej opłaca się kupić silnik niż bawić się w naprawę.


A i przy okazji -na przyszłość tematy w renotechu tytułuj tak jak masz teraz.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

Kolego Pierwsze co to autko wstaw do mechanika na wymiane rozrzadu i wymiane wszystkich filtrow i oleju :)

Pierwsze co sie robi ze sprowadzonym autkiem to wlasnie takie wymiany czesci :) jesli chcesz zeby autko sluzylo dluzszy czas :)

tarcie moze byc spowodowane ze pasek moze sie juz sypie i gdzies obciera albo napinacz juz umiera
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

kotlik

Post autor: kotlik »

Autko naprawione okazało się że umierała pompa wody i to ona powodowała taki hałas. Po wymianie rozrządu wszystko jest teraz ok
Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ