iparts></a>
<a href= francuskie

[Secnic I] Przyciemnianie szyb

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
G-Boy

[Secnic I] Przyciemnianie szyb

Post autor: G-Boy »

Chce przyciemnic szybki w aucie. Pytania mam dwa - gdzie w kolicach Opola, lub Zabrza, Rudy slaskiej lub Gliwic mozna to zrobic w przyzwoitej dobrze i w przyzwoitej cenie? Dodam ze folie juz mam. (foliatec).

A drugie pytanie - jesli bym sam chcial to zrobic - jakies wskazowki? Najbardziej interesuje mnie zrobienie malych szybek z tylu i tylnej z ogrzewaniem. Jak to zrobic zeby nie spaprac. Folia "weneckie lustro".
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 grudnia 2010, 00:42 przez G-Boy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Za lustra możesz się pozbyć dowodu jak trafisz odpowiedniego gliniarza. Niezależnie na której szybie będziesz to miał. Ja miałem swego czasu przyciemiane piecowo ( wypalane) szyby . Efekt bomba , do pierwszej kontroli po której musiałem kombinowac komplet czystych szyb :].
Tego typu operacje śa niedozwolone z tego względu że odbijające się od takiej szyby świato może oślepić drugiego kierowce ( nie wiem jak może to zrobić boczna szyba no ale takie wyjaśnienia otrzymałem ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

$SKORPION$ pisze:Jak to załozysz to zaopatrz się w ostry nóź. Jak zdrapiesz folie przy policjancie to Ci nie zabiorą dowodu
Nie koniecznie musi mieć nóż. lol Przednie boczne można przyciemnić do 30% a tylnie można nawet zamalować.

A jak to się robi to hmmm.... to niech się wypowie ten co już ma to za sobą.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Maciej R21 pisze:Za lustra możesz się pozbyć dowodu jak trafisz odpowiedniego gliniarza.
Chrzanisz wacpan :D Macku - przyciemniam tylne szyby tylko, pozatym folia, z niemieckim atestem - wiec wsio jest legalne :p 3 razy sie upewnialem - to nie to samo co w polsce - zdany praktycznie na łaske niebieskiego ;)
Maciej R21 pisze:Ja miałem swego czasu przyciemiane piecowo ( wypalane) szyby
Tez mialem - po kilku kontrolach nikt sie nawet nie przyczepil. (dostalem kopie atestu i nazwe firmy do okazania).
Maciej R21 pisze:nie wiem jak może to zrobić boczna szyba no ale takie wyjaśnienia otrzymałem ).
No wlasnie - w polsce otrzymales takie wyjasnienia :D Mi chodzi tylko o sama technike jak to zrobic, a nie o specyfikacje prawne :p
Vargas pisze:Nie koniecznie musi mieć nóż. lol Przednie boczne można przyciemnić do 30%
W niemczech przednie boczne musza byc "czyste". Z tylem moge robic co mi sie podoba.


Panowie - ja sie pytam o ewentualne porady na temat jak to zrobic, a nie czy moge, co moge i czy mi za to dowod zabiora czy jak to bedzie wygladac.
Mam folie dobrej firmy, atestowana i dopuszczona w niemczech. Tak wiec dowodu sie nie pozbede.
A to jak to potem bedzie wygladac - pozwolcie, ze to juz bedzie moj problem.

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Adam u mnie to wyglądało tak:
Zajechałem do gościa co zajmuje się auto szybami w Rybniku na ulicy Żorskiej, zostawiłem mu auto na parę godzin, po czym biedniejszy o ile dobrze pamiętam o 390 zł wyjechałem oklejonym szczeniakiem. Folie dawał swoją, ja jedynie kolor wybrałem. nie brałem najciemniejszej przez co wygląda to ładnie (nie ma takiego wielkiego przejścia między przodem a tyłem, ale też nie ma pełnej anonimowości (co czasem jest minusem). Dzisiaj bardziej bym się nad najciemniejszą zastanowił.
Jeśli chodzi o przednia boczną szybę to jej się nie rusza bo una już fabrycznie jest w 30 % przyciemniona a tyle jest dozwolone.
Wiem że szyba klapy bagażnika jest ciężka do oklejania ponieważ jest wypukła (szczegółów nie podam bo jak przyszedłem to już była oklejona). Z tego co widziałem to wiem że do oklejania używa się opalarki.
Na każdej szybie oklejonej mam nr atestu foli i dodatkowo do dowodu mam karteczkę z certyfikatem, kto oklejał itd.
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Tomku - dzieki za info, na juz mam namiar od tuptusia - na firme w Rudzie slaskiej - za okolo 350zl , przy czym beda robione na raz 3 auta. Jesli ktos chce sie dolaczyc - mozna zebrac wieksza ekipe - bedzie taniej pewnie.

http://www.auto-sonar.com/ tam bedziemy robic. przewidywany termin - 8 maja. (sobota).

Jesli ktos jest chetny - niech sie tu wpisze ;)

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

No też chciałem robić tam, ale mi powiedzieli ze potrwa to około 8 godzin, wiec nie miałem pojęcia co bym tam tyle robił i bym musiał wziąć sobie jeszcze urlop i w tedy zacząłem szukać na swojej ziemi.
Obrazek

ODPOWIEDZ