iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1,8 16V 2002] Jak zamontowac bagaznik dachowy?

Moderator: Grupa Moderatorów

G-Boy

[Scenic 1,8 16V 2002] Jak zamontowac bagaznik dachowy?

Post autor: G-Boy »

No wlasnie - jak ? Widzialem w instrukcji, ze powinny byc klapki montazowe gdzie bagaznik sie przykreca - tak jak w MII, scenic II itp.. ale u mnie jest jeden pas gumy od szyby do szyby po prawej i lewej - do czego mocuje sie ewentualny bagaznik? No i jaki kupic zeby pasowal?

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

w tym przypadku musisz zainwestować w bagażnik takiego typu....
http://www.allegro.pl/item960786277_bag ... zniki.html

tu masz ciekawy konfigurator...wybierasz produkt, potem markę auta i model
http://www.thule.com/pl-PL/PL/FitGuide.aspx#startApp
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Espers

Post autor: Espers »

Teoretycznie według Renault powinieneś:
Kupić listwy z okienkami
wymienić je
kupić oryginalny bagażnik Renault do modelu
założyć.
Pod tym listwami, które masz są uchwyty do bagażnika. Nikt nie wie dlaczego stosowali 2 typy listew, ale jest jak jest. Teraz Twój wybór co z tym zrobisz.
Powiem jedno.
Oryginalny bagażnik jest cichutki. Nieoryginalny podczas jazdy wyje. Oryginalny jest szeroki i teoretycznie trzeba stosować dedykowane akcesoria lub adaptery. W nieoryginalnym tego problemu nuie ma, bo jest wąski.

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kolo »

Espers.
Problem polega na tym, że nie wszystkie miały punkty mocowania pod listwami.
Jak dobrze wiesz w Naszym przypadku nie ma takich punktów.
My musimy kupować bagażniki montowane pod uszczelkę.
Mnie to się nie podoba, ale muszę i tak kupić bo inaczej deski nie przewiozę.

Znalazłem do siebie coś takiego.

http://moto.allegro.pl/item983509884_al ... liste.html

Wygląda, że będzie do Naszego pasował.
Bo oryginałów Renault nie oferuje :(

G-Boy sprawdź, czy nie musisz też takiego typu bagażnika.
Sprawdź czy po otwarciu drzwi nie ma czasem dziurki na górnej części ramy.

Pozdrawiam.
Tylko Falubaz !!!

G-Boy

Post autor: G-Boy »

dzieki chlopaki, sprawdze, w kazdym razie mam jeszcze bagaznik do MII..ciekawe czy bedzie pasowac :D

Espers

Post autor: Espers »

No właśnie w jedynkach są uchwyty i to we wszystkich. Trzeba tylko zmienić listwę. I to jest pierwszy punkt Twojej niewiedzy Kolo.
Drugi natomiast dotyczy tego:
Kolo pisze:oryginałów Renault nie oferuje
A właśnie, że oferuje. Powiem więcej. Mam taki oryginalny do naszych modeli. Powiem jeszcze więcej. Później kupiłem trumnę i zamocowałem na nim. Jak chcesz podeślę ci fotkę. Tyle, że same belki są dość głośne, z trumną jest zdecydowanie ciszej. No i powiem jeszcze, że od pierwszego i drugiego Szczeniaczka są ładniejsze.

Oglądałem ten z Alledrogo. Za 3 stówki bym go nie wziął. Oryginał jest zdecydowanie ładniejszy i droższy, ale trochę. Jak pamiętam dałem troszkę ponad 400, więc.....
viva

Awatar użytkownika
Kolo
Oklejony
Oklejony
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 7 sierpnia 2009, 20:57
Renault: G. Scenic III Modus
Silnik: 1.4 TCE 1.2
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kolo »

Espers a to dosyć ciekawe co piszesz.
Jak odbierałem swojego z salonu to nie było żadnych oryginałów do GS III.

Proszę podeślij jak masz fotki i jakbyś mógł znaleźć numer fabryczny cobym w razie czego wiedział o czym gadać w serwisie.

Pozdro.
Tylko Falubaz !!!

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Tylko ja nie radzę jeździć z tymi poprzeczkami co Blondas podał non stop na aucie :P ja miałem CB przymocowane do takiej na stałe i po paru miesiącach ślad po gumie został na dachu :P "odparzyło" się czy coś. ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Von, wiesz ze ja potrzebuje taki bagaznik raz - dwa razy do roku :D Raz to borki , dwa to powrot z borek :D

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

VoN pisze:"odparzyło"
na jasnym lakierze nie widać albo można zrobic tak jak ja...
tzn w miejscu gdzie bagażnik dotyka lakieru przykleić folię przezroczystą i gra ;)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

wpierw bym się upewnił czy pod tymi listwami są te specjalne rynienki do zamocowania bagażnika
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Ciekawe ile moga kosztowac te listwy z okienkami? Bagaznik to bylby wtedy pikus - bo bym sobie uzywke znalazl za grosze..

A powiedzcie mi czy z jakiegos innego modelu pasuja bagazniki? Z meganki? Laguny?

Espers

Post autor: Espers »

z moich info wynika, że z megi.

Awatar użytkownika
jaczu1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: środa, 29 października 2008, 21:45
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Kontakt:

Post autor: jaczu1 »

jeżeli mogę pomóc to podzielę się swoim doświadczniem.
miałem podobny dylemat czy orginał czy inny uniwersalny bagażnik. padło na uniwersal a to z tego powodu iż mam w swoim szczeniaku tylko gymowe listwy bez wypustów pod bagażnik koszt wymiany na innego typu to około 200 zł + spinki do nabycia tylko w aso. do tego orginalne używane belki to kolejny koszt około 300zł. i już za tą cenę możmy cieszyć się bardzo ładnymi orginalnymi beleczkami, ale to nie wszaysko. z uwagi iż fabryczne beleczki mają sporą szerokość nie możemy na nie bezpośredni montować uchwytów rowerowych, narciarskich czy też boxów. potrzeba specjalnych reduktorów a to kolejny koszt około 100zł. więc zakupiłem bagażniczek montowany na tzw łapy. co do głośności to nie potwierdzam wożę go cały czas z różnymi akcesoriami. ostatnio box zamieszkał na nich. musiałem go nieco przestawić i jaikolwiek ślad zauważyłem to małe odkształcenie tylko na tej gumowej listwie ale po dwóch tygodniach powróciła do swojej pierwotnej formy. może moje doświadczenie w tej kwesti rozwieje twoje wątpliwości.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 kwietnia 2010, 18:27 przez jaczu1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nowa Pasja Maxi Skutery
www.burgmania.net

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Brzmi obiecujaco - ja potrzebuje bagaznika okazyjnie - byc moze w tym roku wogole nie bedzie mi potrzebny :p jako ze bagaznik duzy, gadzetow za wiele nie ma.. ;p Ale dzieki za rady, jak cos to wiem juz w jakim kierunku isc ;)

Pytanie nr dwa - ma ktos moze pozyczyc taki bagaznik na czas zlotu? Koszty przesylki i odeslania beda pewnie nizsze niz bieganie i kupno bagaznika. A jak pisalem - raz do roku potrzebuje taki gadzet wiec..

ODPOWIEDZ