iparts></a>
<a href= francuskie

[RX4, scenic I ph 2] jak zalozyc ogrzewana przednia szybe

Moderator: Grupa Moderatorów

yari

[RX4, scenic I ph 2] jak zalozyc ogrzewana przednia szybe

Post autor: yari »

czy ktos w ogole praktykowal zalozenie podgrzewana przednia szybe do auta nie wyposazonego w takowa?
czy istnieje taka mozliwosc?
czy jest przygotowana instalacja elektryczna fabrycznie do podlaczenia takiej szyby? (tu uklon do Panow pracujacych w ASO o informacje)

z tego co sie orientuje, to scenic I ph II miewal podgrzewanie przdniej szyby, ale nie spotkalem zadnego RX4 z podgrzewana przednia szybe, czy sie myle?

ile moze byc zachodu przy zalozeniu takowej szyby wraz z instalacja?

(i dodatkowe pytanie): czy wychodzily szyby , ktore jednoczesnie byly podgrzewane i "solar"? czy to wykluczajace sie opcje?

przepraszam, ze tyle pytan, ale nie udalo mi sie niczego znalesc na forum (nie wykluczone, ze zle szukalem)
Ostatnio zmieniony środa, 11 sierpnia 2010, 12:13 przez yari, łącznie zmieniany 2 razy.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

ja kiedys szukalem do MII podgrzewanej szyby - nikt nigdzie o takiej nie slyszal i nie robi takich. Jak Znajdziesz taka szybe - to samo podlaczenie jej bedzie naprawde najprostsze ;)

yari

Post autor: yari »

no podgrzewane szyby do scenic I sa
ja bardziej pytam, gdzie jest haczyk, ze najbogatsza (ponoc) wersja nie jest w nia wyposazona :|
i czy solar wystepuje razem z podgrzewaniem

P_r_z_e_m_o

Post autor: P_r_z_e_m_o »

Problemu z samym podłączeniem nie ma, podpinasz się pod ogrzewanie tylnej szyby i po zabawie. Być może masz nawet wtyczkę na podszybiu. Pytanie tylko czy to się opłaca? Taka szyba jest 2x droższa od standardowej. Trzeba zdjąć starą i założyć nowa. Szyba jest klejona wiec roboty z tym trochę jest. Czy są atermiczne z podgrzewaniem to nie wiem

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

Wiec ja sie wypowiem w Scenicach szyba przednia podgrzewana była tylko za dopłata. szyba jest dość droga (kiedyś w scenicu I miałem podgrzewana szybę i pękła pewnej zimy i chciałem zmienić to koszt kolo 1500zl a zwykła 350zl wiec zmieniłem na zwykła.. można podłączyć będzie trochę roboty . :D
ale teraz ojciec po RX4 ma Forda Tournero Conecta i ma podgrzewana przednia szybe i jest szczęśliwy brawa
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

yari

Post autor: yari »

na allegro widuje po 200, 300pln (jest i za 1000)
wiec ceny uzywek sie wyrownaly

a w racajac do pytania: "czy wystepuje jednoczesnie solar i podgrzewana? czy to wykluczajace sie opcje?"

swaróg

Post autor: swaróg »

Witam!
Właśnie pracuję nad wyposażeniem mojej Meg w taką szybę. Z tego co wiem nie było szyb grzanych z solarem (tak przynajmniej było jeśli chodzi o Meg). Z tym podłączeniem nie jest tak do końca, że podłącza się ją pod tylną szybę. Ta szyba wymaga znacznie większego prądu.

yari

Post autor: yari »

P_r_z_e_m_o pisze:Problemu z samym podłączeniem nie ma, podpinasz się pod ogrzewanie tylnej szyby i po zabawie. Być może masz nawet wtyczkę na podszybiu
swaróg pisze:Z tym podłączeniem nie jest tak do końca, że podłącza się ją pod tylną szybę
jest oddzielny guzik, wiec i pewnie zasilanie oddzielne, ale ciekawe jak jest z ta instalacja, moze czeka gotowa do wykorzystania, swaróg, pochwal sie, jak juz zamontujesz

yari

Post autor: yari »

swaróg, cos zadzialales? bo mi szyba pekla i czuje, ze wymiana bedzie troszke wczesniej, niz planowalem

swaróg

Post autor: swaróg »

Witam!
Pracuję w temacie. Szybę grzaną już wkleiłem - pasowała. Podpiąłem masę i pracuję nad resztą. Trochę jest zabawy bo szyba sterowana jest przez ECU. Wiązkę pośrednią można dokupić koszt ok 250zł w ASO (lub samemu zmajstrować nie jest skomplikowana) ale w wiązce głównej nie ma wyprowadzeń do wpięcia pośredniej (przynajmniej u mnie) i trzeba się z tym uporać. Trochę się ślimaczę z tematem bo równolegle przygotowuję montaż spryków reflektorów, ogrzewanych foteli i paru innych pierdół.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

swaróg, to ja proponuję, żebyś uwiecznił swoją pracę i może na forum wrzucił manuala do tego wszystkiego. Może innym pomożesz :)
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

yari

Post autor: yari »

swaróg pisze:równolegle przygotowuję montaż spryków reflektorów, ogrzewanych foteli i paru innych pierdół
o master! chwal sie, co to za pierdoly, fotele, ani spryski u mnie sie nie sprawdza, ale te pierdoly zaciekawily mnie bardzo :)
(no i nie ukrywam, ze trzymam kciuki za szybe, bo bede Cie pozniej ciagnal za jezyk i meczyl, zebys mi wytlumoczyl cala akcje ;) )

swaróg

Post autor: swaróg »

Witam!
Sid z tym manualem może być problem bo w piórze to ja nie za mocny ;) A co do tych pierdół to miałem na myśli:
- dokończenie TPMS
- czujnik zużycia klocków hamulcowych,
- sytem zbliżeniowy (przód i tył) + kamera cofania,
- fabryczny zestaw dvd w zagłówkach,
- intercooler
- gadaczka pl,
zastanawiam się jeszcze nad esp i chciałbym zamienić kierownicę na tą z lagi III ale jest drobny dylemacik bo ten typ lagi ma podwójną poduchę w kierownicy i nie wiem czy obsłuży ją mój ECU.

yari

Post autor: yari »

swaróg pisze:gadaczka pl
ori? czy cos adoptujesz?
swaróg pisze:czujnik zużycia klocków hamulcowych
dziwne, ze nie masz fabrycznie
swaróg pisze:kamera cofania
ekran w adoptowanej navi? czy dodatkowy? np. we wstecznym lusterku?
swaróg pisze:fabryczny zestaw dvd w zagłówkach
od czego?

swaróg

Post autor: swaróg »

swaróg pisze:gadaczka pl
zdobyłem kiedyś urządzonko które gada po naszemu i je wepne,
swaróg pisze:czujnik zużycia klocków hamulcowych
w mojej Meg nie ma i jeśli możesz mi pomóc to szurnij fotkę jak to wygląda u ciebi bo staram się robić jak fabryka przykazała
swaróg pisze:kamera cofania
ekran w oryginalnej navi lub dodatkowy np. we wstecznym lusterku ale takim jak fabryczne w Toyocie
swaróg pisze:fabryczny zestaw dvd w zagłówkach
od Scenica. Wygląda tak: http://aebergon.club.fr/Renault/page_Re ... le_DVD.htm

ODPOWIEDZ