iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic '07 Grand]Zamienniki tarcz hamulcowych

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Scroofy

[Scenic '07 Grand]Zamienniki tarcz hamulcowych

Post autor: Scroofy »

Witam

Mam pytanie dotyczące samochodu Grand Scenic 2.0 dCi 2007 r.
Auto opuściło Francję i jeździło w Niemczech, skąd w końcu trafiło w moje łapki :)

W zeszłym roku wymieniłem tarcze i klocki z przodu w ASO, więc są oryginały.
Ale w końcu przyszedł czas, że trzeba wymienić i z tyłu.
Dorwałem serwisanta z ASO, który robi prywatnie po godzinach, ale powiedział mi, że do mojego modelu nie ma zamienników. Rzucił mi 515 za 1 tarczę, więc 1030 za dwie tarcze (bez klocków i robocizny) szok .
W ASO chcą za wymianę 1100-1200, więc już na dzień dobry taniej.

Ale moje pytanie brzmi: Czy są jakieś zamienniki dostępne na rynku?
Albo, gdzie można by sprawdzić, czy da się coś dobrać do niego?

W kwestiach mechanicznych jestem trochę zielony, więc jedyne co wiem, to to, że tarcze z tyłu są łożyskowane i na 5 śrub.

Nie chciałbym się wykosztować i kupić zamiennika, który "niby będzie odpowiadał", a okaże się, że jednak nie pasuje.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

albo jedz na igańska 5 albo zadzwoń i zapytaj 022 870-74-24. sądzę ze gościu coś ci poradzi
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

P_r_z_e_m_o

Post autor: P_r_z_e_m_o »

Problem jest tego typu, że masz tarczę zintegrowaną z łożyskiem piasty tylnego koła stąd taka cena.A pewnie masz jeszcze ABS? Oczywiście można kupić taniej ale to ciut to będzie może 50 zł.
Co do wymiany, a przynajmniej robocizny za odkręcenie 5 śrub na kole zdjęcie zacisku i odkręcenie śruby trzymającej całą tarczę na osi i ponowne poskładanie wszystkiego do kupy nie powinieneś zapłacić więcej niż 50 zł za stronę. Czasowo nie powinno to trwać dłużej niż 30 minut / strona.
Podejrzewam, że sam byś sobie z tym poradził, to nic skomplikowanego.
najlepiej podjedź do jakiegoś sklepu i zapytaj, mają katalogi to Ci coś zaproponują.

Scroofy

Post autor: Scroofy »

Dzięki koledzy.

Jeszcze w międzyczasie poszukałem po nieautoryzowanych serwisach Renault i niestety, okazuje się, że do tego modelu są zamienniki na przód, ale na tył już nie ma.

P_r_z_e_m_o, mam ABS, więc pewnie chodzi o to, co opisujesz.
Gość, który mi proponował tarcze za 515 chce za wymianę wszystkiego (tarcze + klocki) 100 PLN.

Więc chyba pozostaje mi tylko wymienić to w ASO i trochę im posmęcić, żeby zrobili to w kwocie bliżej 1100 a nie 1200. :)

Baron

Post autor: Baron »

Niestety cena będzie wysoka, ale i tak warto poszukać. To samo miałem w Megane I (tarcze z tyłu z łożyskiem), tj. bardzo mało zamienników i wysoki koszt. Rozbieżność cenowa była ogromna. Od 250 na allegro do 450 w sklepie, oczywiście za sztukę.

P_r_z_e_m_o

Post autor: P_r_z_e_m_o »

http://moto.allegro.pl/item890492791_ta ... c_tyl.html
ale nie wiem czy będą pasować; średnica ilość otworów na śruby do przykręcenia felg.

pabik

Re: [Scenic '07 Grand]Zamienniki tarcz hamulcowych

Post autor: pabik »

Temat trochę stary ale kilka informacji merytorycznych.Prawdopodobnie masz tarczę na 5 śrub,co w Scenicach jest rzadkością.Pisałem już o tym jeśli chodzi o przód.Ale do rzeczy.
Nr oryginału tarcz : 8200655249.
Zamienniki z łożyskiem:
ATE 24.0111-0101.2
SKF VKBD 1007
SNR KF155.81U
TEXTAR 92142200
TRW DF4227BS

ODPOWIEDZ