iparts></a>
<a href= francuskie

[ scenic 1999 ] Nawiew

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Pan Boro

[ scenic 1999 ] Nawiew

Post autor: Pan Boro »

Witam
w moim Renault Scenic mam duży problem z nawiewem - można rozkręcić wentylator na maksa, hałasuje wtedy jak stopięćdziesiąt, a powietrze ledwo z dmuchawy chucha. co za tym idzie odparowanie szyb trwa 25min (przedniej - bocznych nie stwierdzono. nie doczekałem).

czy może ktoś miał taki problem?
znalazłem na forum temat:
viewtopic.php?t=184&highlight=scenic
czy w ten sposób dostanę się do nawiewu? czego mogę się tam spodziewać?

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Na początek może warto byłoby sprawdzić filtr kabinowy.Bardzo częsta przyczyna słabego nawiewu przy maks. prędkości dmuchawy to właśnie zasyfiony filtr.Już paru osobom wymiana jego w Scenicu pomagła. Filtr znajduje się po stronie pasażera pod schowkiem. Pod schowkiem zobaczysz dwie śruby na torxa ,odkręcasz je a potem przesuwasz cały ten plastik i po jego zdjęciu masz dostęp do filtra
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Zdarza sie tez ze wessie kawalek foli czy liscie-I to blokuje nawiew. Jak pisal Snake-zacznij od filtra,a i szyby nie zaszkodzi przemyc..czyste wolniej paruja I szybciej odparowuja :)

slavko

Post autor: slavko »

[quote="G-Boy"]...a i szyby nie zaszkodzi przemyc..
Kiedyś w Fiacie 125p szyby myłem od wewnątrz denaturatem białym czyli czymś na alkoholu (spirytusem nie wypadało bo ma inne zastosowania pijaki ). Teraz polecam płyn do mycia szyb CIF czy cos takiego ważne żeby był na alkoholu (pisze na opakowaniu płynu do mycia). Zapewniam że parowanie szyb będzie na pewno mniej uciążliwe -mam to przetestowane.
Pozdrawiam i driver

ODPOWIEDZ