iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 02r]pedał gazu przycina sie - jak nasmarować?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ptysioslaw

[Scenic 02r]pedał gazu przycina sie - jak nasmarować?

Post autor: ptysioslaw »

jak nasmarowac pedał gazu zeby chodził płynnie?jak to zrobic?
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 kwietnia 2009, 19:28 przez ptysioslaw, łącznie zmieniany 4 razy.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

jesli juz chcesz smarowac - to smarem i to w malej ilosci.. wzglednie jakis gesty olej - kropelka.. daruj sobie wd40 bo to za miesiac wyschnie i po sprawie.. zwoja droga jak chcesz sie bawic to wyjmij, wyczysc i sprawdz dlaczego sie przycina. (tu zakladam ze masz tradycyjny pedal gazu a nie potencjometr (drive by wire).

ptysioslaw

Post autor: ptysioslaw »

dobrze ale w którym miejscu mam posmarować?dokładnie bo ja jestem zielony jeżeli chodzi o te sprawy :D

G-Boy

Post autor: G-Boy »

no najprawdopodobniej na zawiasie - czyli tam gdzie jest sruba czy mocowanie pedalu.. i tam sie jedynie moze przycinac lub jesli masz linke - to linke w pancerzu nalezaloby przesmarowac - bo moze tez linka ciezko chodzic i samo smarowanie pedalu nic nie pomoze..

P_r_z_e_m_o

Post autor: P_r_z_e_m_o »

A mnie się wydaje, że trzeba wyciągnąć linkę gazu z pancerza wyczyścić i nasmarować smarem ale nie WD (jak wcześniej napisał G-Boy). Przy pedałach na pewno się nie zacina. Jest to normalna przypadłość wszystkich samochodów, które gaz mają "mechaniczny", nie jest to częste ale zdarza się. Zwykle pomaga, pod warunkiem że linka nie postrzępiła się w pancerzu, wtedy wystarczy kupić odpowiedni kawałek (w sklepie motoryzacyjnym mają na metry) i zaprawić końcówki.
Oczywiście w przypadku gdy gaz sterowany jest linką a nie elektronicznie.

Jakiś tydzień temu spotkałem gościa w sklepie, z dokładnie z takim samym problemem i w takim samym aucie ;)

ODPOWIEDZ