iparts></a>
<a href= francuskie

[SCENIC II] świece żarowe w 1,9dci

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2008, 12:36
Renault: Scenic III 1.4TCe
Silnik: 1.4TCe 160
Lokalizacja: WrocLove

[SCENIC II] świece żarowe w 1,9dci

Post autor: witman »

Witam. Czy to możliwe żeby silnik 1,9dci odpalał bez problemów przy -10C, przy uszkodzonych 3 świecach żarowych na tylko jednej sprawnej.Pytam,gdyż mojemu znajomemu wymienili w warsztacie 3 świeczki bo stwierdzili, że były niesprawne.Czy to możliwe? Auto po wymianie odpala mu tak samo jak przed wymianą.
witman

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Mozliwe. Ja tez mialem padniete 2/4 i odpalal bez problemu nawet w zimie.

flisiu12

Re: [SCENIC II] świece żarowe w 1,9dci

Post autor: flisiu12 »

witman pisze:Witam. Czy to możliwe żeby silnik 1,9dci odpalał bez problemów przy -10C, przy uszkodzonych 3 świecach żarowych na tylko jednej sprawnej.Pytam,gdyż mojemu znajomemu wymienili w warsztacie 3 świeczki bo stwierdzili, że były niesprawne.Czy to możliwe? Auto po wymianie odpala mu tak samo jak przed wymianą.
Wszystko możliwe, ja też miałem 2 uszkodzone ( 1,9 dci, rok 00' ), i odpalał wieczorem przy -18, a rano było -23 i już niestety wysiadł, kręciłem tak długo aż aku padło :-(.
Ale przy zepsutych świeczkach, znajomy powinien zauważyć różnice w pracy silnika po odpaleniu, tzn. po wymianie u mnie przestał falować na zimnym.

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Przy -16 odpalalm za czwartym razem sprawdzilem świece i walniente byłe wszystkie cztery po wymianie świec(130zł)pali na dotyk

maniekxx

Post autor: maniekxx »

Wszystko możliwe, z tym że na zimnym silniku świeżo po odpaleniu będzie skakał na obrotach póki się nie nagrzeje silnik

macq1

Post autor: macq1 »

jakie swiece żarowe do scenica 1.9 dci 2000r. i cena gdze można kupić w internecie

Awatar użytkownika
pawel-krol
Oklejony
Oklejony
Posty: 210
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2010, 13:25
Renault: Scenic I Ph II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: pawel-krol »

witam
podpowie mi ktoś jak się dostać do świec żarowych w 1.9 dci?
i gdzie jes przepływomierz lub czujnik temperatury pow bo to chyba to samo?
Obrazek

Spieszmy się kochac ludzi bo tak szybko odchodza...
03-12-2010, 20:20 Odeszła MAMA Jedyna Kochana MAMA...:(

ODPOWIEDZ