iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2007r] Wymiana czytnika karty

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
grotolaz29
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 marca 2014, 18:56
Renault: scenic2
Silnik: 1.9dci

[Scenic II 2007r] Wymiana czytnika karty

Post autor: grotolaz29 »

Prosze o informacje w jaki sposób mogę wymienić czytnik karty scenic2007r 1,9dci Dzieki

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana czytnika karty

Post autor: VoN »

A co tam się stało z tym czytnikiem? Może da się naprawić bez wymiany. Podaj info.

W Lagunie wystarczy wyjąć radio, panel od klimatronica trzyma się na zatrzaskach, wyciągasz i wypinasz 2 kostki z czytnika.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Re: Wymiana czytnika karty

Post autor: andrzej27r »

musisz sciągnąć plastikową obudowę pod lewarkiem i odkręcić 2 torxy trzymające konsolę ,konsola wyjdzie razem z radiem,ale możesz radio wcześniej wyjąć...
pomocny bedzie manual z wymiany konsoli :
Po zakupie konsoli i upewnieniu się że wszystkie zaczepy są całe można przystąpić do wymiany :
Obrazek
1.Ramkę dźwigni zmiany biegów razem z mieszkiem ,ostrożnie ciągniemy do góry i wyjmujemy z zaczepów, następnie to samo robimy z obudową w której znajduje się przycisk od świateł awaryjnych .Odpinamy wtyczkę od przycisku ,by było nam łatwiej zdemontować resztę i mieć wygodny dostęp .
Obrazek Obrazek
2.wykręcamy 2 wkręty mocujące dolną obudowę konsoli i jeden mocujący wkręt od strony podłokietnika.
Obrazek Obrazek
po wykręceniu tych wkrętów wyjmujemy kołek znajdujący się obok pedału gazu mocujący dolną obudowę i możemy całą obudowę wyjąć, ewentualnie odsunąć w stronę podłokietnika

Obrazek
3.Odkręcamy 2 wkręty mocujące konsolę środkową i po wyjęciu radia lekko ją odchylamy

Obrazek
po wykręceniu 2 wkrętów od dołu trzyma się tylko na zaczepach, więc ciągniemy ją do siebie uważając by nie urwać wtyczek za konsolą
Obrazek
4 Odpinamy wtyczkę przycisku start by móc manewrować konsolą:
Obrazek Obrazek
5 .Mi nie udało się wypiąć wtyczki od czytnika kart ,więc podważyłem go i wyjąłem z zatrzasków ,i czytnik wpiąłem cały z wtyczką do nowej konsoli .Czytnik zamocowany jest na dwóch kołkach i zblokowany po bokach zatrzaskami ,dość łatwo wychodzi .
Znalazłem opis jak wyjąc wtyczkę : w szczelinę przy nr 2 trzeba włożyć cienki śrubokręt by podważyć zatrzask...hm ja tam wkładałem różne szpikulce i niestety poległem na tym etapie (to zdjęcie nie jest moje )
Obrazek
w końcowym efekcie panel wygląda tak :
Obrazek

ODPOWIEDZ